رئیس شورای اسلامی شهر رشت: پرهیز از نگاه تک بُعدی به مباحث فرهنگی
.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت از نگاه تک بُعدی به مباحث فرهنگی پرهیز کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت رشت - محمد حسین واثق کارگرنیا در نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به این که حوزه مرتبط به امور فرهنگی همانند یک دریا وسیع است، اظهار کرد: استان گیلان و شهر رشت دارای فرهنگی اصیل و تمدنی غنی است و این نگاه از سوی سایر فرهنگها و اقوام نیز همیشه به این شهر و استان وجود داشته است اما این مزیت ها در بخش هایی مغفول مانده است.
وی با بیان اینکه داشته های فرهنگی ما در برخی از موارد نیازمند صیقل هستند، افزود: برای نمایان شدن گوهر وجودی این داشته های فرهنگی باید اقداماتی انجام شود.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه مردمان فرهیخته گیلان و رشت نیازی به فرهنگ سازی ندارند، تصریح کرد: فرهنگ سازی برای جاهایی است که فاقد اصالت و تمدن هستند و واقعیت این است که نهال فرهنگ در این مرز و بوم، قرنها پیش کاشته شده و به درختی تنومند تبدیل شده و نیازمند آبیاری و حراست صحیح است.
کارگرنیا با انتقاد از برخی رویه ها در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت طی سالهای اخیر گفت: اینکه هر بار با عزل و نصب مدیران سیاستهای سازمان نیز به یکباره دگرگون می شود، پذیرفتنی نیست و نباید مدیران فقط رویکردهای مورد پسند خودشان را در مباحث فرهنگی برجسته کنند. باید به تمام حوزه ها از جمله فرهنگی، هنری ، مذهبی، اجتماعی، ورزشی و ... نگاه حمایتی یکسانی معطوف شود.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه نگاه مدیر یک سازمانی که متولی فرهنگ است باید جامع نگرانه باشد، افزود: یک مدیر فرهنگی باید از نگاه تک بعدی پرهیز کند و انتظار داریم شهردار رشت به این مباحث توجه داشته باشد و در موضوع انتخاب مدیران فرهنگی از اعضای شورا بخصوص کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نیز مشورت بگیرد تا خدای ناکرده شاهد پراکندگی ها و موازی کاری در مباحث فرهنگی که بعضا نتایج مورد پسند را نیز به همراه ندارد، نباشیم.
 
 
 
 
تاریخ:
1400/06/04
تعداد بازدید:
78
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  32260029  -  32260046  -  32260045 دورنگار:     32242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal