گزارش کامل :
جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر رشت
جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر رشت
 
درجلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر رشت مطرح شد:
 
🔰 حاجی پور: برای بنده جان مردمم مهمتر از هر چیزی دیگری است فارغ از تصمیمات دولت بنده با اختیاراتی که دارم شورا را تا برگشت شرایط به حالت عادی تعطیل اعلام میکنم و به جناب شهردار هم گفتم حضور پرسنل اداری را جهت حفظ سلامتی این عزیزان و خانواده هایشان محدود و در صورت امکان از طریق دور کاری انجام خدمت کنند.
🔰 جذب: شهرداری نباید اطلاعات نادرست و غلط را در اختیار شورا قرار دهد. در لیست 101 نفره ی ارائه شده توسط شهرداری به شورا اسامی 45 نفر راننده ی پایه یک نیز دیده میشود در حالیکه با لحاظ این اسامی تعداد نفرات معرفی شده می باید حدودا 160 نفر باشد.
🔰 فرهام زاهد: در شرایط فعلی با در نظر گرفتن جمیع جهات بهتر است با دو دوازدهم بودجه بر اساس تحقق بودجه بر هر ماه (فروردین و اردیبهشت) پیش برویم.
🔰 عاقل منش: از دوستان شورایی ام میخواهم نظر به واقعیتهای موجود و با توجه به دوگانگی برخورد مدیریت اجرایی استان و ادارات، آنهم با وضع بحرانی که شهر رشت به آن دچار شده و با لحاظ همه ی جوانب بیانه ای جدی صادر کنند.
 
 
 
جلسه کمیسیون تلفیق شورای شهر رشت روز یکشنبه 98/12/17 راس ساعت 16:00 کار خود را آغاز کرد،
رئیس شورای شهر رشت در آغاز جلسه ضمن تبریک ولادت با سعادت مولی متقیان علی (ع) و روز پدر بیان داشت:
برای بنده جان مردمم مهمتر از هر چیزی دیگری است فارغ از تصمیمات دولت بنده با اختیاراتی که دارم شورا را تا برگشت شرایط به حالت عادی تعطیل اعلام میکنم و به جناب شهردار هم گفتم حضور پرسنل اداری را جهت حفظ سلامتی این عزیزان و خانواده هایشان محدود و در صورت امکان از طریق دور کاری
انجام خدمت کنند.
وی افزود: بزرگواران در تهران اگر وقت بگذارند و سری به بیمارستانها و آرامستانهای شهر رشت و استان بیاندازند متوجه عمق فاجعه خواهند شد و هرگز مبادرت به اخذ تصمیمات عجیب و غریب نمی کنند. ما در برابر خداوند مسئولیم.
وی در ادامه افزود: ما به مردم می گوییم نیایید بیرون جانتان مورد تهدید است آنوقت ادارات باز میباشند ما ادارات را برای چه کسانی باز می کنیم دلیل این تناقض عجیب و خطرناک چیست؟
وی در ادامه اظهاراتش بیان داشت: دولت باید اختیارات خود را تمام و کمال به نماینده ی عالی خود در استان تنفیذ کند. از آقای سالاری نیز می خواهم برای حفظ جان مردم که از اوجب واجبات است هیچ ملاحظه ای نکنند.
وی در پایان اظهاراتش بیان داشت داشت:
از همه ی عزیزانم در سازمانهای مختلف اعم از آرامستانها، آتش نشانی، سیما و منظر تشکر می کنم. بنده دایر بودن تمامی جلسات را به استثناء جلسات کمیسیون بهداشت تا بعد از تعطیلات عید به صلاح هیچ احدی نمی بینم.
 
 
 
جذب نیز ضمن عرض تبریک میلاد امام علی (ع) و گرامیداشت روز پدر بیان داشت:
مخالفت شورا با ارائه برخی از خدمات به پرسنل و بحث اضافه کاریها بمنظور مدیریت شرایط و وضعیت موجود تا حصول در آمد مکفی و مناسب در شهرداریست و دلیل دیگری نمی تواند داشته باشد.
وی افزود: شهرداری نباید اطلاعات نادرست و غلط را در اختیار شورا قرار دهد. در لیست 101 نفره ی ارائه شده توسط شهرداری به شورا اسامی 45 نفر راننده ی پایه یک نیز دیده میشود در حالیکه با لحاظ این اشامی تعداد نفرات معرفی شده می باید حدودا 160 نفر باشد.
وی در ادامه افزود: سال گذشته اگر 400 میلیارد تومان در آمد داشتیم که این موضوع عینا در سه سال گذشته تکرار گردیده است.با لحاظ همه شرایط رشد درآمدی ما منفی بوده و در حصول درآمد موفق نبوده ایم. در خصوص ارائه لایحه 10 میلیارد و 400 میلیون تومانی جهت حفظ و نگهداری فضای سبز و حقوق پرسنل بارها به عزیزان در شهرداری عرض کردم که لایحه را به همراه مستندات و آنالیزش ارائه دهند اگر این بی توجهی ادامه دار باشد بنده تقاضای عودت لایحه را خواهم داشت.
وی در ادامه اظهاراتش بیان داشت: جناب آقای شهردار نتوانسته اند در جهت حل موضاعات مطروحه برنامه ی مشخصی ارائه دهند. ما بودجه را با مبلغی معادل 900 میلیارد بسته ایم. چطور خواهیم توانست با توجه به افزایش درآمدهای جاری آن را محقق کنیم بویژه در حوزه های عمرانی.
وی در پایان اظهاراتش بیان داشت:
مدت سه سال است که در خصوص پروژه امام علی(ع) درجا می زنیم. پروژه آیت الله احسانبخش که هنوز اجرایی نگردیده است و همچنین مسیر 8 دی و مبحث دو ملکی که خریداری نشده است.
ما باید اولویتهای شورا و شهرداری را اعلام و به آن بپردازیم. مردم در حال حاضر میخواهند تحولات و تغییرات را ببینند و شاهد و ناظر این تغییرات باشند حال آنکه اکنون اینگونه نیست، نمونه بارز آن هم ورودیهای شهر که فاقد پوشش گیاهی مناسب و المان های شایسته است.
 
 
 
در ادامه فرهام زاهد بیان داشت:
در شرایط فعلی با در نظر گرفتن جمیع جهات بهتر است با دو دوازدهم بودجه بر اساس تحقق بودجه بر هر ماه (فروردین و اردیبهشت) پیش برویم.
وی افزود: از دوستان عزیزم در شورا میخواهم در اولین فرصت ممکن جلسه ای صرفا به جهت تعیین تکلیف همین موضوع با حضور شهردار، مدیران محترم و اعضاء محترم شورا تشکیل شود.
عاقلمنش ضمن عرض تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره تمامی پدران آسمانی و پدران شهدا بیان داشت: در شرایط فعلی قاعدتا می باید تعداد جلسات را به حداقل ممکن برسانیم ولی با دستور ریاست محترم شورا اگر ضرورت ایجاب کند پای کار هستیم.
وی در ادامه افزود: از دوستان شورایی ام میخواهم نظر به واقعیتهای موجود و با توجه به دوگانگی برخورد مدیریت اجرایی استان و ادارات، آنهم با وضع بحرانی که شهر رشت به آن دچار شده با لحاظ همه ی جوانب بیانه ای جدی صادر کند.
 
 
 
وی در ادامه اظهاراتش بیان داشت: علیرغم تولیدات و بقولی چند شیفته کار کردن فعالین عرصه تولید، پس این محصولات کجا میروند!
چرا هنوز مردم ما دسترسی به ماسک و ماده ضد عفونی مکفی ندارند.
وی در پایان اظهاراتش بیان داشت:
بنده به نوبه خود از تشکل های مردم نهاد که جملگی آماده ارائه خدمات هستند تشکر میکنم و از مسئولین و همکارانم میخواهم تا امکانات و مواد اولیه لازم را جهت تکمیل زنجیره ی فعالیت این عزیزان در اختیارشان قرار دهند.
سیاوش رئیس برنامه و بودجه شهرداری نیز در غالب گزارشی در خصوص تغییرات پیشنهادی در جهت صرفه جویی در هزینه کردها بیان داشت :
در صورت تعیین تکلیف وضعیت 101 نفر که لیست آن نیز به شورا ارائه گردیده است و کاهش از مبلغ حقوقی و نیز با لحاظ مواردی از قبیل کاهش بودجه های آموزشی فرهنگی، بیمه، هزینه های مختلف اعم از عکاسی و فیلمبرداری و تبلیغات محیطی، تلفن مدیران، هزینه ی تشریفات، هدایا و پرداخت های تشویقی، بن ها و کمک های غیر نقدی و موارد دیگر قادر خواهیم بود مبلغ 20 میلیارد صرفه جویی در هزینه کردها داشته باشیم و آن را به پروژه های عمرانی اختصاص دهیم.
 
 
 
 
تاریخ:
1398/12/20
تعداد بازدید:
215
منبع:
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  32260029  -  32260046  -  32260045 دورنگار:     32242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal