عضو شورای شهر رشت:
بودجه ارائه‌شده دارای نقشه راه نیست/ هیچ‌گونه منابع بودجه پایدار تعریف‌نشده است/ تا پایان سال باید 50 الی 60 میلیارد تومان حقوق پرداخت کنیم
بودجه ارائه‌شده دارای نقشه راه نیست/ هیچ‌گونه منابع بودجه پایدار تعریف‌نشده است/ تا پایان سال باید 50 الی 60 میلیارد تومان حقوق پرداخت کنیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و سی و سومین جلسه شورای اسلامی شهر رشت، احمد رمضانپور عضو شورا با تقدیر از همکاران شورا و شهرداری در پاکسازی و ضدعفونی سطح شهر رشت، گفت: حضور شهردار رشت در جلسات مهم شورا بسیار مورد تأکید است زیرا ایشان هستند که قرار است تصمیمات اعضای شورا را انجام دهند.
وی ادامه داد: بنده شاهد حضور فیزیکی شهردار محترم در شهرداری و برنامه‌ها هستم. بنده 40 سال در این نظام سابقه و تجربه داشته و وظیفه‌دارم این تجربیات را در اختیار بگذارم. از روز نخست درخواست کردیم شهردار محترم برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود را عنوان نمایند اما تا به امروز این نقشه راه عنوان نشده است. حدود یک سال و نیم از عمر شورا باقی‌مانده است و می‌بایست برای آن برنامه‌ریزی نماییم. خواهش بنده بر این است که فشارهای جنبی، اداری و جلسات متعدد باعث نشود که ما از کار و وظایف قانونی خود خارج شویم.
عضو شورای شهر رشت اظهار داشت: انتظاری که از شهردار رشت وجود داشت، با توجه به تجربیات ایشان در شهرداری اهواز، رامسر، اسلامشهر و... انتظار می‌رفت برای بودجه ارائه‌شده یک نقشه راه نیز تعریف می‌شد. انتظار می‌رفت بودجه منابع پایدار مشخص می‌شد اما هیچ‌گونه درآمد پایدار در این بودجه وجود ندارد و درواقع بودجه بر اساس همان روال سنتی که از وزارت کشور داده‌شده یک مقدار در اعداد تغییر ایجادشده و ارائه‌شده است. آن‌هم به‌گونه‌ای که بنده معتقدم قطعاً قابل تحقق نیست.
رمضانپور اضافه کرد: اتفاقی که در نهایت رخ خواهد داد این است که همانند سال‌های گذشته حجمی از بدهکاری به شهرداری اضافه خواهد شد و به نظر بنده این بودجه نه در شأن مردم رشت، نه در شأن شورای شهر نبوده و نه قبل تحقق نیز نمی‌باشد. بنده خواستار این هستم که قول اصلاحات بودجه از سوی هیئت‌رئیسه داده شود تا با کمک، تفکر و تجربه‌ای که شهردار محترم دارند بتوانیم آن را به‌جایی برسانیم.
وی با اشاره به زمان درختکاری، اظهار داشت: شهردار رشت به هر دلیلی اختیارات در حوزه درختکاری را از مناطق گرفته است که بنده این امر را قبول ندارم زیرا شهرداران مناطق هریک می‌بایست برای خود شهردار باشند؛ اما به‌هرحال این تصمیم گرفته‌شده و می‌بایست اکنون با توجه به فصل درختکاری وضعیت درختکاری در سطح شهر و بخصوص ورودی‌های شهر رشت بهبود یابد و در این راستا نیاز است کمیته‌ای مأمور انجام آن شود.
عضو شورای شهر رشت با اشاره به فرارسیدن پایان سال 98، تأکید کرد: تا پایان سال می‌بایست حدود 50 تا 60 میلیارد تومان حقوق پرداخت شود، شهرداری پاکبان هایی دارد که با کمترین میزان دریافتی و امکانات شبانه‌روز در حال تلاش هستند، ما باید پرداخت حقوق این عزیزان را در اولویت قرار دهیم. بنده تا به اینجا نیمه‌خالی لیوان را دیده‌ام، اما اکنون بی‌وجودانی است که نیمه‌پر لیوان دیده نشود، ما زحمات شهردار رشت را در بحران برف دیده‌ایم. تلاش‌های ایشان را در بحران اخیر دیده‌ایم و قدردان این زحمات هستیم و امیدواریم در مدت باقی‌مانده نیز باعث سرافرازی شهروندان باشند.
تاریخ:
1398/12/15
تعداد بازدید:
159
منبع:
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  32260029  -  32260046  -  32260045 دورنگار:     32242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal