ریاست شورای شهر رشت: هرکس به‌اندازه عقل معرفت خود حرف می‌زند/ رانندگان تاکسی در خط مقدم قرار گرفته‌اند
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت احمد رمضانپور نرگسی با قرائت وصیت دو تن از شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: وصیت‌نامه‌این بزرگواران از نظر سطح عرفان می‌تواند هم‌تراز با آثار خواجه عبدالله انصاری باشد.
یکی از این شهدای گران‌قدر در وصیت‌نامه خود آورده است که خدایا اگر مرا به شهادت فرانخواندی، مرا کور و کر و لال کن! در روایات آمده است که افراد کور و کر و لال در روز قیامت امتیاز ویژه‌ای دارند، زیرا غیبت و بدگویی نمی‌کنند. شهید بزرگواری دیگر در وصیت‌نامه خود می‌نویسد بر سنگ مزارم ننویسید ناکام، کام من هدف من است و من به آن رسیده‌ام.
ریاست شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به فرارسیدن سالروز تولد حکیم ابوالقاسم فردوسی، حماسه‌سرای بزرگ ایرانی، ابیاتی از این شاعر بزرگ را قرائت نمود.
وی با اشاره به اظهارنظر یکی از نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص رانندگان تاکسی، گفت: گاهی یک جریان سیاسی که در به وجود آوردن این انقلاب و تثبیت آن نقش داشته‌اند توسط این فرد آمریکایی خطاب می‌شود. ما نیز پاسخ ایشان را داده‌ایم و گفته‌ایم هرکس به‌اندازه عقل معرفت خود حرف می‌زند.
 
 
رمضانپور تأکید کرد: مردم می‌فهمند، مردم می‌دانند، کسانی که در خط مقدم جبهه قرار داشتند همان رانندگان تاکسی بوده‌اند، 6 هزار راننده‌ای که در کف خیابان با رقبای آنان یعنی رانندگان غیرمجاز شخصی کمتر برخوردی از سوی راهنمایی و رانندگی صورت می‌پذیرد.
رئیس شورای شهر رشت افزود: افراد مختلف از شهرستان‌های اطراف به شهر رشت می‌آیند و در عقب خودرو سه نفر را سوار می‌کنند، اما رانندگان تاکسی این کار را انجام نمی‌دهند و اگرچه الزامی به این کار ندارند، اما اکثراً دو نفر را در صندلی عقب خود سوار می‌کنند.
رمضانپور همچنین در خصوص اعتراض فرمانداری شهرستان رشت نسبت به طرح شورای اسلامی شهر رشت پیرامون موظف کردن شهرداری رشت به اطلاع‌رسانی در خصوص خانه‌های دارای قدمت بالای 70 سال، گفت: ما از ابتدای کار با این مسائل مواجه بوده‌ایم، اما طی نامه‌ای این خواسته شورای اسلامی شهر رشت به اطلاع شهردار رسیده است تا در خصوص مواردی که چنین شرایطی داشته باشد و برای خانه‌های بالای 70 سال درخواست پروانه شود به اطلاع شورای اسلامی شهر رشت خواهد رسید.
 
 
تاریخ:
1399/11/02
تعداد بازدید:
64
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal