در جلسه 147 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد: زاهد: در خصوص طرح پیشنهادی سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی در مورد خیابان غذا، چون صرفه و صلاح شهرداری و مردم در این پروژه مهم لحاظ نگردیده است کمیسیون مخالفت خود را با اجرای آن تا انجام اصلاحات لازم اعلام می کند. / ذاکری: شکل اجرای پروژه خیابان غذا جای کار دارد، طرح مذکور طرحی منسجم نیست.
.
جلسه 147 کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت روز سه شنبه مورخ 30/10/99 و با قرائت دستور جلسه کار خود را آغاز کرد.
در آغاز جلسه، دستور برنامه ریزی و ارایه برنامه های دهه فجر بدلیل عدم حضور میهمانان از دستور کار جلسه خارج و به وقت دیگری موکول شد. زاهد رییس کمیسیون ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و دیگر حاضرین در جلسه در خصوص نامگذاری معابر شهر رشت بیان داشت:
ما در خیابان رشتیان و گلسار مشکل خاصی در خصوص نامگذاری معابر نداریم در خیابان رشتیان اگر نام مبارک شهیدی زینت بخش کوچه ای گردیده شماره کوچه هم روی آن درج گردیده است که می تواند الگویی برای نامگذاری سایر محلات و مناطق شهری باشد.
 
 
 
زاهد در ادامه بیان داشت: در خصوص بحث خیابان غذا بسیاری از افرادی که فراخوان داده اند از دوستان ما هستند اما قرار است که بر اساس بررسی صلاحیت ها و نیز لحاظ صرفه و صلاح شهرداری و مردم تصمیم گرفته شود.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا افزود: ما بانکی نمی شویم تا فرصتی برای سرمایه گذاری دیگران یا کسب تجربه برای آنان شویم از اینرو در خصوص طرح پیشنهادی سازمان در مورد خیابان غذا، چون صرفه و صلاح شهرداری در این پروژه مهم لحاظ نگردیده است کمیسیون مخالفت خود را با اجرای آن تا انجام اصلاحات لازم اعلام می کند.
در ادامه جلسه ذاکری رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری بیان داشت:
شکل اجرای پروژه خیابان غذا جای کار دارد، طرح مذکور طرحی منسجم نیست. اینکه بر خلاف توافق اولیه تعداد غرفه ها از 70 غرفه به 20 عدد تقلیل می یابد تابع چه منطقی است . فلذا باید مشاور فنی پس از بررسیها و مطالعات لازم در خصوص این پروژه شکل اجرایی آن را با درج جزئیات به کمیسیون ارائه نماید.
وی در ادامه افزود: پیشنهاد بنده در خصوص این طرح که تحت این شرایط اجرای آن منطقی به نظر نمی رسد تجدید نظر در اجرا و انجام اصلاحات لازم می باشد.
 
 
 
در ادامه جلسه در خصوص طرح و بررسی موضوع هفتاد و یکمین نشست کمیسیون نامگذاری معابر و بر اساس تقاضای شهرداری منطقه 1 مبنی بر نامگذاری کوچه واقع در بلوار دیلمان – چهار راه وحدت – خیابان میر ابوالقاسمی – ابتدای بلوار عرفان جنب درمانگاه لاوین مقرر گردید نامگذاری کوچه به نام "بوستان غربی" و کوچه بوستان 20 روبروی همین کوچه به نام "بوستان شرقی" انجام پذیرد.
و براساس تقاضای شهرداری منطقه 1 مبنی بر نامگذاری بن بست واقع در خیابان سعدی – کوی فلاحتی – کوچه 17 شهریور – روبروی کوچه 17 شهریور 10 – مقرر گردید نامگذاری بن بست به نام "بن بست 17 شهریور 9" انجام پذیرد.
همچنین بر اساس تقاضای شهرداری منطقه 2 مبنی بر نامگذاری بن بست واقع در بلوار امام خمینی (ره) – خیابان شهید عضدی (دباغیان) – بعد از ساختمان تخت جمشید به نام شهید بهزاد برزو مقرر گردید نامگذاری بن بست به نام "بن بست شهید بهزاد برزو" انجام پذیرد.
و نیز پیرو تقاضای شهرداری منطقه 2 مبنی بر نامگذاری بن بست واقع در پل عراق – انتهای خیابان دانشسرا – روبروی نانوایی لواشی – مقرر گردید نامگذاری بن بست به نام " بن بست 21 " انجام پذیرد و تمامی کوچه ها و بن بست های واقع در خیابان دانشسرا از ابتدا تا انتها به ترتیب شماره مرتب و با حفظ اسامی موجود انجام پذیرد.
و نیز بر اساس تقاضای شهرداری منطقه 2 مبنی بر تغییر نام کوچه ماسالی 1 واقع در بلوار آیت الله ضیابری به نام شهید غلامحسین خردمند کافی مقرر گردید نامگذاری کوچه به نام " کوچه شهید خردمند کافی (ماسالی 1) " انجام پذیرد.
همچنین بر اساس تقاضای شهرداری منطقه 3 مبنی بر تغییر نام بن بست شهاب 1 واقع در میدان زرجوب (شهید فتحی) – خیابان سرچشمه – به نام شهید رضا حسین پور مقرر گردید بن بست شهاب 1 حفظ گردد و در زیر تابلو جمله " به یاد شهید رضا حسین پور " لحاظ و انجام پذید. که اعضاء کمیسیون موافقت خود را با تمامی موارد مورد بررسی در کمیسیون نامگذاری معابر اعلام داشتند.
 
 
در ادامه عاشوری رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت توضیحاتی را در خصوص تغییرات در شکل اجرای پروژه خیابان غذا از جمله کاهش تعداد اتاقک ها از 70 مورد به 20 مورد که با مخالفت اعضاء شورای شهر حاضر در کمیسیون روبرو گردید و کاهش میزان بارگذاری آکواریوم و اخذ تاییدیه کارشناسان رسمی دادگستری و ارسال نامه به آب منطقه ای و اخذ مجوزهای لازم از کارگروه ترافیک برای اجرای پروژه خیابان غذا ارائه داد.
 
 
 
 
تاریخ:
1399/11/01
تعداد بازدید:
102
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal