اگر عزتی وجود دارد از همت والای مردم است/ برخی از مناطق شهرداری رشت اقدام به صدور فیش عوارضی به‌روز به مودی می‌نمایند
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، احمد رمضانپور ریاست شورای شهر در یکصد و هفتاد و نهمین جلسه شورا، با اشاره به فرارسیدن سالروز فرار شاه از ایران، گفت: این اولین باری نبود که وی از ایران فرار می‌کرد این اتفاق پیش از کودتای سال 1332 نیز رخ داد که مجدداً قدرت‌ها و سلطه خارجی او را برگرداندند.

وی ادامه داد: فرار شاه آغاز فصلی جدید در عرصه سیاسی و اجتماعی جامعه ایرانی بود و با روشن شدن جرقه انقلاب به رهبری امام راحل قدرت از دست نیروهای رژیم و حکومت‌نظامی خارج شد. مردم ما همواره در رأس کار بوده‌اند و اگر عزتی وجود دارد از این همت والای مردمی است.

رمضانپور افزود: پس‌ازاین نیز نیروهای معاند داخلی جنگ‌های داخلی را به کشور تحمیل کردند و بعدازآن هم جنگ 8 سال برون‌مرزی بر کشور و انقلاب ما به رهبریت امام (ره) تحمیل شد؛ اما با رشادت‌های مردم ما جمهوری اسلامی امروز در منطقه حرف اول و آخر را می‌زند و تمام قدرت‌های استکباری جهان در هر مصاحبه و اظهارنظر خود نامی از جمهوری اسلامی ایران به میان می‌آورند. در این روز بسیاری از نیروهای انقلابی از زندان آزاد شدند و بیش از 60 هزار نیروی مستشاری از کشور خارج شدند.

ریاست شورای شهر رشت با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: ایشان مظهر یک دختر در برابر پدر بود، مظهر یک همسر در برابر شوهر، مظهر یک مادر برابر فرزندان و مظهر یک مبارز و مسئول در زمانه خود بود. آن‌قدر در وصف این بانو صحبت‌ها مطرح‌شده است که مرحوم دکتر علی شریعتی هرچقدر پیرامون این بزرگ زن سخن به میان آورد در نهایت گفت فاطمه فاطمه است. بنده این روز را به شیعیان سراسر جهان و همشهریانمان تسلیت عرض می‌نمایم.

وی با اشاره به فرارسیدن روز هوای پاک، اظهار داشت: امیدواریم شرایطی فراهم شود که جلوی آلودگی‌های هوا گرفته شود. وقتی جنگل‌های ما قطع اشجار شده و جایگزین ندارند، وقتی‌که انرژی ما انرژی پاک نیست و در دنیا این آلودگی‌ها نیست، بنده امیدوارم مسئولین تدبیری بی اندیشند تا این مشکل برطرف شده و هوای پاک به کشورمان باز گردد.

احمد رمضانپور همچنین افزود: در خصوص بحث مطرح‌شده پیرامون ارزش معاملاتی شهرداری رشت یک استفساریه خواسته بود و جلسات متعددی برگزار کردیم که در نهایت نامه‌ای تهیه شد و قرار شد از برخی موارد عدول نشود.

وی در ادامه مفاد این نامه را در صحن شورا قرائت نمود.

رئیس شورای شهر رشت همچنین با اشاره به نامه‌ای از سوی حجت جذب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا، گفت: برخی مناطق اقدام به صدور فیش عوارضی به‌روز به مودی می‌نمایند که تخلف است.


تاریخ:
1399/10/25
تعداد بازدید:
106
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal