سیدامیرحسین علوی عضو شورای شهر رشت: تفاوت در یک سطح مدیریت منسجم با یک مدیریت بدون برنامه را در پیشبرد کارها می‌توان متوجه شد/ اگر بتوان صرفه‌جویی 35 درصدی در هزینه‌های جاری شهرداری رشت داشت، کار بزرگی است
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای شهر رشت، سید امیرحسین علوی عضو شورای شهر رشت با قدردانی از عملکرد شهردار رشت و مجموعه مدیریت شهری، گفت: تفاوت در یک سطح مدیریت منسجم با یک مدیریت بدون برنامه را در پیشبرد کارها می‌توان متوجه شد.
وی با اشاره به تجربیات تلخ گذشته در حوزه مدیریت شهری، گفت: تلخ‌ترین این شرایط مربوط به دوره شهردار قبل بود که اعضای شورا به این نتیجه رسیدند که در این زمینه یک تغییر رویه ایجاد شود.
علوی همچنین با اشاره به ممانعت از ورود شهردار به صحن شورا، گفت: احتمالاً این اتفاقات به دلیل دیپلماسی تنظیم‌شده برای شورا در مجموعه نگهبانی اتفاق افتاده است و قطعاً نیت هیچ‌یک از پرسنل شهرداری برخورد نامناسب با مدیر ارشد مجموعه شهرداری نیست و می‌بایست با آرامش و خونسردی بیشتری در چنین مواردی برخورد و اقدام نماییم.
عضو شورای شهر رشت همچنین اذعان داشت: در بحث تراموا و مخالفت دستگاه قضایی موضوع را بررسی کردم، بنده نمی‌توانم موضوع را در اینجا شرح دهم، اما بحث آن‌قدر ساده است که متعجب می‌شویم. بنده احساس می‌کنم یک فرد باتجربه مانند شهردار رشت و یک استاد باتجربه دیگر همانند آقای رمضانپور می‌تواند این موضوعات را برطرف نمایند و اجازه ندهیم تبدیل به یک معضل شود.
وی ادامه داد: در بحث ساماندهی ساخت‌وسازها در اراضی فاقد سند رسمی پیگیری‌های مختلف سبب شد تا کار به اینجا برسد که همکاری لازم از سوی استانداری انجام شود. این موضوع اگر به این میزان قابل ساده بود مردم از فردا به نام ماده 9 به دنبال ساخت‌وساز در این اراضی می‌رفتند، اگر چنین موردی برای شهردار رشت قابل‌کنترل است از هم‌اکنون به‌صورت فورس ماژور تمام‌وقت و برنامه خود را برای این موضوع در نظر بگیریم تا این کار به‌صورت اصولی در نظر گرفته شود.
علوی افزود: شهردار رشت در جملات خود اشاره کرد که منطقه 5 شهرداری باید مانند منطقه 1 شهرداری ثروت تولید کند، این حرف کاملاً صحیح و کارشناسی است، اما برای این کار دیگر نمی‌توانید در منطقه 5 پروانه‌ای به ارزش 4، 5 هزار تومان به ازای هر متر صادر شود.
عضو شورای شهر رشت با تأکید بر صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری شهرداری رشت، تأکید کرد: صرفه‌جویی 35 درصدی در هزینه‌های جاری شهرداری رشت بسیار مورد توجه است، اما اگر بتوان این کار را انجام داد اتفاقی مهم است.
وی همچنین با اشاره به وجود مشکلاتی در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل شهر رشت، گفت: مشکلات موجود دراین‌بین که سبب بروز مشکل برای مردم شده می‌بایست برطرف شود.
امیرحسین علوی با اشاره به پروژه‌های عمرانی در شهرداری رشت، گفت: عدد این پروژه‌ها به مبلغ 1000 میلیارد تومان می‌رسد که عددی قابل‌توجه است و ما می‌بایست برای رسیدن به آن ریل‌گذاری مناسبی داشته باشیم.
 
 
تاریخ:
1399/10/20
تعداد بازدید:
64
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal