تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های شهری توسط شهردار رشت
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای شهر، سید محمد احمدی شهردار رشت با حضور در شورای شهر رشت ، گفت: اگر فضایی فراهم شود علاقه‌مند هستم تا به‌صورت هفتگی در صحن علنی شورا حضور یابم.
وی با ارائه گزارش عملکرد دوماهه خود، در خصوص پروژه‌های عمرانی شهرداری توضیح داد. احمدی با اشاره به رشد 75 درصدی درآمد شهرداری رشت در 2 ماه آبان و آذر گفت: با وجود تحقق درآمد 113 میلیارد تومانی اما هنوز حدود 6 درصد از تحقق بودجه عقب هستیم.
شهردار رشت با اشاره به پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهر از پیشرفت فیزیکی 70 درصدی این پروژه طی 2 ماه گذشته خبر داد و افزود: برای تکمیل این پروژه به 40 میلیارد تومان اعتبار نیازداریم.
وی ساماندهی لندفیل سراوان را از دیگر پروژه‌های مهم شهرداری دانست و گفت: برای لندفیل سراوان، مهم‌ترین اقدام، اورهال کارخانه کود آلی است که در حال اجراست زیرا در حال حاضر روزانه 200 تن زباله در کارخانه کود آلی تبدیل می‌شود که باید این ظرفیت را افزایش دهیم.
احمدی با اشاره به نصب تجهیزات کارخانه زباله‌سوز از رایزنی برای جذب اعتبارات مورد نیاز در زمینه زباله سراوان در سطح ملی خبر داد.
وی در ادامه محوطه‌سازی تالاب عینک را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه این پروژه 30 درصد پیشرفت دارد گفت: در حال انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت آب منطقه‌ای هستیم تا بتوانیم پهنه 22 هکتاری تالاب را به مدت 15 سال اجاره کنیم.
شهردار رشت همچنین از اتمام پروژه آرامگاه دکتر حشمت و محوطه‌سازی آرامگاه میرزاکوچک خان به‌عنوان مطالبه فرهنگی شهروندان خبر داد و بازگشایی بلوار 8 دی در دهه فجر را یکی از پروژه‌های شهرداری برشمرد.
احمدی با اشاره به پارک 450 هکتاری لاکان که پروژه‌ای مهم در افزایش سرانه فضای سبز شهر رشت به 9 متر است بیان کرد: اجاره پارک به مدت 15 سال دیگر تمدید خواهد شد تا با آماده‌سازی زیرساخت‌ها، حضور مردم به‌زودی در پارک لاکان محقق شود.
اتمام عملیات باقیمانده آب‌نمای موزیکال بوستان ملت تا پایان سال و راه‌اندازی آن، درخواست 5 هزار تن قیر رایگان برای پروژه‌های بازآفرینی و ساماندهی مدیریت و کنترل پروژه‌های شهرداری به‌منظور شفاف‌سازی ظرف 10 روز آینده از دیگر موضوعات مطرح‌شده توسط شهردار بود.
وی به تداوم رایزنی با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) برای ساماندهی رودخانه‌های رشت اشاره کرد و از انعقاد قرارداد با قرارگاه جهت اجرای دو تقاطع غیرهمسطح میدان امام حسین (ع) و میدان نیروی دریایی با برآورد هزینه 170 میلیاردی خبر داد.
وی در پایان تأکید کرد: پروژه‌های متعددی در شهرداری در حوزه‌های مختلف در دست اجرا است که همگی نیازمند پیگیری و توجه ویژه هستند.
 
 
تاریخ:
1399/10/20
تعداد بازدید:
47
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal