بهراد ذاکری عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر رشت مطرح کرد: فشار برخی دفاتر فنی و افراد برای ایجاد تغییر در دفتر فنی شهرداری منطقه یک/ امروز شهرداری منطقه چهار و سازمان سرمایه‌گذاری با یک نفر مدیریت می‌شود
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورا بهراد ذاکری عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به بحث ساختمان دانشسرا، گفت: انتظار ما بر این بود که پس از حضور سه رئیس کمیسیون و شهردار رشت در بازدید از این ساختمان و همچنین مصوبه شورای اسلامی شهر رشت، پیگیری برای خرید این ساختمان با توجه به شرایط خاص این ساختمان با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی افزود: انتظار ما بر این است که شهردار رشت شخصاً جهت مذاکره با فرماندار شهرستان حضور یافته تا کار تسریع شود. مردم از ما انتظار دارند، اگرچه این موضوع وظیفه شورا و شهرداری نبوده است، اما با توجه به مصوبه شورای شهر و تصمیم برای حفظ این اثر برای شهر رشت انتظار می‌رود تا در قالب تذکری به شهردار رشت موضوع هرچه سریع‌تر پیگیری شود.
ذاکری با اشاره به زمان ورود خود به شورای اسلامی شهر رشت به‌عنوان علی‌البدل، اظهار داشت: بدو ورود بنده بجای آقای شکریه مصادف با روزهای پایانی حضور آقای نصرتی در شهرداری رشت بود. پس‌ازآن نیز آقای حاج محمدی گفتند که از ایشان درخواستی برای انتصابات نداشتم و آقای احمدی نیز که اکنون کرسی شهرداری رشت را در اختیار دارند می‌توانند در این خصوص شهادت دهند، اما انتظار ما از شهردار این است که در انتصاب مدیران جدیت بیشتری به خرج داده شود.
عضو شورای شهر رشت تأکید کرد: امروز در سازمان سرمایه‌گذاری و شهرداری منطقه چهار رشت به‌صورت همزمان یک فرد حضور دارد و این مسلماً در روند کار اخلال ایجاد می‌کند. انتظار ما بر این است که بر اساس شایستگی و تخصص سریع‌تر تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شود.
وی با اشاره به تغییر مدیر فنی شهرداری منطقه یک، اظهار داشت: دوستان می‌دانند که این جایگاه بسیار مهم است و شهردار رشت تصمیم بر آن گرفت تا به هر دلیلی این تغییر را ایجاد کند، هرچند که شنیده‌هایی وجود دارد که برخی فشارها از سوی افراد خاص، دفاتر فنی و... می‌توانست وجود داشته باشد اما درهرحال شهردار این تصمیم را گرفته است و با توجه به راکد ماندن برخی پرونده‌ها در این منطقه نیازمند تصمیم‌گیری قاطع شهردار در این حوزه می‌باشیم.
عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر رشت متذکر شد: برخی شایعات در خصوص فشارها برای انتصاب افراد خاص در این جایگاه به گوش می‌رسد و امیدواریم که این‌ها در حد همان شایعه باشد. ما در نحوه انتصابات دخالتی نخواهیم کرد، اما رصد اتفاقات و شرایط برای ارزیابی عملکرد شهردار در راستای نگاه به تخصص، شایسته‌سالاری و مبارزه با فساد عمل می‌کند یا خیر؟
 
تاریخ:
1399/09/13
تعداد بازدید:
116
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal