جلال الدین محمد شکریه، عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کشور:
به قانون تمکین می کنم/ در اتاق اصناف برنامه هایی برای اقتصاد کشور داریم
جلال الدین محمد شکریه ضمن تقدیر از اعضای شورای شهر رشت در پذیرفتن استعفای وی از عضویت در پارلمان محلی رشت اظهار کرد: بنده نماینده 3میلیون واحد صنفی و نماینده 8 میلیون و 500 هزار نفر اشتغال در کشور بودم و وقتی از بنده خواسته شد به عنوان نماینده بخش خصوصی و اصناف وارد شورای شهر رشت شوم، وارد این عرصه شدم.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شورای اسلامی کلانشهر رشت، جلال الدین محمد شکریه ضمن تقدیر از اعضای شورای شهر رشت در پذیرفتن استعفای وی از عضویت در پارلمان محلی رشت اظهار کرد: بنده نماینده 3میلیون واحد صنفی و نماینده 8 میلیون و 500 هزار نفر اشتغال در کشور بودم و وقتی از بنده خواسته شد به عنوان نماینده بخش خصوصی و اصناف وارد شورای شهر رشت شوم، وارد این عرصه شدم.
عضو اسبق شورا، ضمن تقدیر از نمایندگان اتاق بازرگانی، اتاق تعاون و اصناف در حمایت وی برای ورود به شورای شهر رشت، اظهار کرد: این استعفای من به جهت استفساریه جدید و مصوبه جدید در مجلس صورت می گیرد. اگر چه بنده در انتخاب سخت و دشواری قرار گرفتم، ولی شرایط به نحوی شد که چاره ای در انتخاب نبود زیرا 202 نفر از نمایندگانی که از اصناف وضعیت مشابه بنده را داشتند، نگاهشان به انتخاب بنده بود.
شکریه افزود: در زمان ثبت نام برای نمایندگی در شورای شهر، اشکال همزمانی برای حضور در شورا و اصناف نبود و در دو ماه بعد این ممنوعیت اعلام شد و در نهایت کار به استفساریه رسید و مجلس هم دچار تشکیک بود و لیکن با توجه به مصوبه جدید مجلس در این زمینه، به قانون تمکین می کنم اگر چه فراغ از نگاه حقوقی، قانون عطف بما سبق شد.
وی به خدمت 30ساله خود در اتاق اصناف اشاره نمود و تصریح کرد: بنده به عنوان نایب رئیس اتاق اصناف کشور باید جوابگوی خیل عظیم دوستان می بودم. اگرچه انتخاب سختی بود ولی شرایط دشوار اقتصادی کشور از یک سو و طرح هایی که در اتاق اصناف در دست اجرا داریم، موجب شد از ماندن در شورای شهر و اتاق اصناف، یکی را انتخاب کنم.
وی ضمن تقدیر از همشهریانی که به وی رای اعتماد دادند، از این استعفا ابراز ناخرسندی کرد و افزود: اگرچه بارها مورد هجمه قرار گرفتم، ولی سکوت اختیار کردم و می دانستم قدم در راه سختی گذاشته ام ولی خداوند مرا به سمت و سویی هدایت خواهد کرد که باید در آن قرار بگیرم.
 
تاریخ:
1397/03/22
تعداد بازدید:
24
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal