در واپسین روزهای ماه نزول قرآن؛
از قاریان پیشکسوت قرآن در صحن شورا تجلیل شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، عصر امروز در چهل و چهارمین جلسه شورا از اساتید برجسته قرآن کریم تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، عصر امروز در چهل و چهارمین جلسه شورا از اساتید برجسته قرآن کریم تجلیل شد.
این مراسم که در واپسین روزهای ماه مبارک رمضان صورت گرفت، رئیس و دیگر اعضای شورای شهر رشت ازپیشکوستان قرآنی استان گیلان تقدیر کردند. مهدی پور، فلاح پور، ذات پرور، ربیع زاده، صالحی و زائری از اساتید قرآنی بودند که عمری در خدمت ترویج فرهنگ معارف قرآنی تلاش نموده و مورد تقدیر حاضران در جلسه قرار گرفتند.
گفتنی است، چهل و چهارمین جلسه شورای شهر با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید از سوی یکی از همین قاریان برجسته به نام استاد ربیع زاده، آغاز گردید.
رئیس شورای شهر حضور این اساتید را برکت جلسه شورا توصیف کرد و افزود: اتفاق امروز بواسطه تلاش این اساتید در سه دهه برای ترویج بزرگ ترین معجزه پیامبر بوده است.
 
سید امیر حسین علوی افزود: همه ما در زندگی معجزات قرآن را در زندگی چشیده است و به توانایی و تمسک به قرآن مسیر زندگی خود را باز کند اما اساتیدی که برای آموزش قرآن زحمت کشیدند، جایگاه ویژه ای دارند و باید از ایشان تجلیل گردد.
وی افزود: اعضای شورا بر قرآن کریم سوگند یادکرده اند تا با بهره گیری از کتاب خدا برای خدمت رسانی گام برداند و در این راه نیازمند مشورت همه مردم هستیم و اساتید قرآنی نور چشم ما در طی این مسیر هستند.
علوی ابراز امیدواری کرد در روزهای پایانی رمضان همگان بتوانند از فیوضات الهی بهره مند گردند.
لایق، مجری برنامه در این رابطه گفت: اگرچه جا دارد از همه اساتید قرآنی تجلیل گردد. غلامعلی مهدی پور بنیانگذار مکتب قرآنی از سال 1349 خانه به خانه جلسات قرآنی تشکیل می داد.
وی پیشینه ای از فعالیت های این قاری و مشکلات در پیش از انقلاب توضیح داد و افزود: با کمک خیرین در ابتدای گلسار بنای با ارزش برای قرآن ساخته شد تا مرجع قاریان استان باشد.
لایق تصریح کرد: مهدی پور 3 بار به عنوان پیر قاریان قرآن در کشور انتخاب شدند ولی تنها دعوت شورای شهر رشت را برای تجلیل پذیرفتند.
 
محمود ذات پرورد استاد دیگری بود که معرفی شد که پیش از انقلاب فعالیت قرآنی داشت.محمد صادق صالحی از چهره های فعال قرانی در مسجد کاسه فروشان از سال 1363، استاد ذائری با مدیریت موسسه قرآنی در خیابان بیستون شهید بهشتی و ربیع زاده و فلاح پور از دیگر اساتیدی بودند که از خدمات و فعالیت های قرآنی ایشان تجلیل شد.
غلامعلی مهدی پور، پیرامون فعالیت های قرآنی صورت گرفته توضیحاتی در صحن شورا ارایه داد و گفت: از زمان خفقان رژیم گذشته تلاش کردیم برای راه اندازی مراکز قرآنی فعالیت نماییم و برای بنده افتخاری بود که در مکتب قرآن آموزگار باشم.
احمد رمضانپور نیز ضمن تقدیر از تلاش های قرآنی این اساتید اظهار کرد: در زمان مهندس طاهایی به بنده ماموریت داده شد برای تخصیص زمین مکتب قرآنی در خدمت استاد مهدی پور باشم.
عضو شورا تصریح کرد: اگر بنده با فرهنگ و معارف قرآن آشنا شدم، در همان دوران خفقان رژیم شاهنشاهی بود. زمانیکه خیابان های شهر مملو از مشروب فروشی بود، تربیت یافتگان مکتب قرآنی گرد خلاف نمی رفتند.
اکنون نسل جوان دین گریز شده اند و استفاده نامطلوب از ماهواره و فضای مجازی موجب شده است، متاسفانه هیات رفتن تعطیل شده است.
رمضانپور تاکید کرد: بهترین واکسن برای جامعه ما تاسی به فرهنگ قرآنی است و می توانیم با الگو گرفتن از اساتید قرآنی، همین شیوه عمل را در پیش گیریم.
ذائری از دیگر اساتید قرآنی نیز گفت: بنده از نخستین شاگردان مکتب استاد مهدی پور هستم و سال 1366 شخصا موسسه قرآنی را تاسیس کردم و زمینه توسعه کلاس های قرآنی فراهم شد.
وی خواستار کمک و همراهی شورای شهر رشت در توسعه ساختمانهای مربوط به حوزه قرآنی شد و یادآوری کرد، در ادوار گذشته نیز شوراهای شهر در این راستا کمک می کردند.
در پایان این مراسم، اساتید قرآنی توسط رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رشت تجلیل شدند.
 
 
عکس : هاتف فرحناک 
تاریخ:
1397/03/21
تعداد بازدید:
52
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal