ریاست شورای شهر رشت: پس از 25 روز متاسفانه شاهد فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در رشت بودیم/ اعضای کادر درمان بسیار خسته‌اند/ ارائه طرح سؤال از شهردار توسط برخی از اعضای شورای شهر
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و چهل و نهمین جلسه فوق‌العاده شورای شهر رشت اسماعیل حاجی پور ریاست شورا، با ابراز نگرانی از اوج گرفتن کرونا در روزهای اخیر، گفت: پس از 25 روز متأسفانه اولین کشته را در رشت داشتیم، مردم می‌بایست پروتکل‌های بهداشتی را جدی گرفته تا اتفاقات تلخ گذشته مجدداً رخ ندهد. این زنگ خطری برای ماست. دیگر بحث پیر و جوان مطرح نیست، اکنون کودکان و نوجوانان نیز همانند پیرها و جوانان در امان نیستند.
وی با قدردانی از تلاش‌های کادر درمان، گفت: پرستاران و اعضای کادر درمان بسیار خسته‌اند، بسیاری از آن‌ها حتی نای صحبت کردن ندارند. اگر خدای‌نکرده بار دیگر چنین اتفاقاتی رخ بدهد، شاید دیگر توان مقابله همانند گذشته وجود نداشته باشد. همه می‌بایست تلاش کنیم تا این ویروس از این سرزمین و جهان رخت بربندد.
ریاست شورا با اشاره به ارائه طرح سؤال توسط برخی از اعضای شورای شهر رشت، گفت: بر اساس ماده 83 قانون تشکیلات و وظایف انتخابات شوراهای کشور طرح سؤالی از سوی برخی از اعضای شورا مطرح‌شده است. این حق قانونی اعضای شورا است که از شهردار سؤال بپرسند، اما بر اساس ماده 82 قانون شوراها که 10 روز وقت به شهردار جهت پاسخگویی داده شده است، طی هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده روز دوشنبه ایشان در صحن برای پاسخگویی حضور خواهند یافت.
حاجی پور با تشریح روند طرح سؤال از شهردار رشت، گفت: اگر بیش از نیمی از اعضای شورا از توضیحات شهردار قانع نشوند مرحله بعدی انجام خواهد شد و درصورتی‌که بیش از نیمی از اعضای شورا از توضیحات ارائه‌شده قانع شوند ایشان به کار خود ادامه خواهند داد.
وی همچنین با اشاره به اجرای پروژه مسیر کانال ژ5 در شهر رشت، اظهار داشت: مطالعات این طرح تکمیل است و برای سرمایه‌گذاری آن نیز فراخوان گذاشته‌شده است و یک فراخوان عمومی برای بازگشایی مسیر ژ5 از جاده لاهیجان تا جاده پیربازار و احداث تقاطع بلوار ولی‌عصر (عج) مدنظر می‌باشد.
وی تأکید کرد: طول مسیر فوق حدود 10.5 کیلومتر بوده و حجم سرمایه‌گذاری آن 285 میلیارد تومان برآورد شده است.
 
 
تاریخ:
1399/04/19
تعداد بازدید:
463
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal