ریاست شورای شهر رشت خبر داد: امضاء پنج تفاهم‌نامه میان شهرداری رشت و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)/ میدان نیروی دریایی تجهیز کارگاه خواهد شد/ اجرای باند رفت‌وبرگشت در زیرگذر میدان شهرداری رشت
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و چهل و هفتمین جلسه عادی شورای شهر، اسماعیل حاجی پور ریاست شورا با گرامی داشت فرارسیدن روز مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: باید به این موضوع افتخار کرد که بالاترین آمار کشف مواد مخدر را در اختیار داریم و امیدواریم این بلای خانمان‌سوز همواره از خانواده‌های ایرانی به دور باشد.
وی همچنین با اشاره به روز 7 تیر، گفت: روز قوه قضائیه را به قضات پاک دست و دادگستری گیلان تبریک عرض می‌نمایم. حاجی پور همچنین با تبریک روز صنعت و معدن، اظهار داشت: این روز را به‌تمامی صنعت گران استان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. امیدوارم همان‌طور که مقام معظم رهبری سال 99 را سال جهش تولید نام‌گذاری کردند، همه برای تحقق آن تلاش نماییم.
 
 
حاجی پور با اشاره به در پیش بودن روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی، گفت: کشور ما از جمله کشورهایی است که بیشترین آسیب را از این سلاح‌ها دیده است. ما شهید املاکی را داریم که ماسک خود را بر روی صورت یک بسیجی زد و خود به شهادت رسید. ما یکی از بزرگ‌ترین قربانیان سلاح شیمیایی هستیم. همان کشورهایی که ادعای مدنیت دارند، همان کشورهایی هستند که به رژیم بعث عراق سلاح شیمیایی فروختند تا علیه ما استفاده شود. امیدواریم جامعه جهانی به خود آمده و دیگر چنین اتفاقاتی تکرار نشود.
ریاست شورای شهر رشت با بیان اینکه امروز روزی پر کار و البته مبارک بود، گفت: پس از مدت‌ها تلاش و زحمت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) وارد رشت شد و پنج تفاهم‌نامه با این مجموعه به امضا رسید.
وی با بیان اینکه پروژه‌های روگذر میدان نیروی دریایی، روگذر میدان ولی علی (عج)، زیرگذر میدان شهرداری رشت، زیرگذر میدان مصلا و پاک‌سازی رودخانه‌های شهر رشت با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) به نتیجه خواهد رسید، اظهار داشت: در خصوص پروژه زیرگذر شهرداری رشت بحث 4 بانده رد شد و کار به‌صورت لاین رفت‌وبرگشت انجام خواهد شد؛ زیرا اداره کل میراث فرهنگی برای حفظ میراث فرهنگی ما صلاح را بر این دیده‌اند که کار به‌صورت چهار بانده انجام نشود.
حاجی پور در پایان با اشاره به اهمیت پروژه ساماندهی دو رودخانه شهر رشت، اظهار داشت: مجموع مبلغ این 5 پروژه بالغ‌بر 4.5 هزار میلیارد تومان بوده است که بخشی از آن اعتبار ملی و بخشی دیگر از تبصره ماده 3 و 7 می‌باشد و البته بخشی نیز از اعتبارات داخلی شهرداری رشت است. این بدین معنا نیست که همه‌چیز تمام شده است، ما می‌بایست تلاش کنیم تا همواره در این راه کمک کنیم.
ریاست شورای شهر رشت با اشاره به آغاز بکار تجهیز کارگاه در میدان نیروی دریایی، گفت: تا هفته آینده اطلاعات مربوط به کارگاه را به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) تقدیم خواهیم کرد تا به‌زودی کار آغاز شود؛ اما ما از هم‌اکنون برای تأمین اعتبارات تلاش نماییم.
وی با بیان اینکه هفته آینده جلسه‌ای مشترک با سردار محمد فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) و دکتر محمدباقر نوبخت ریاست سازمان برنامه‌وبودجه برگزار خواهد شد، تأکید کرد: اطمینان دارم که دکتر نوبخت، فرزند خلف میرزا کوچک خان و گیلان همواره کمک کرده و بازهم کمک خواهد کرد تا بتوانیم کار را ادامه دهیم. باید تلاش کنیم تا اعتبارات لازم را به هر ترتیب ممکن به دست بیاوریم.
حاجی پور همچنین با قدردانی از آب فاضلاب و آب منطقه‌ای گیلان اظهار داشت: با همکاری این عزیزان قراردادی 6 جانبه منعقد شد و نماینده عالی برای این قرارداد استانداری گیلان است.
 
 
تاریخ:
1399/04/05
تعداد بازدید:
534
منبع:
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal