بررسی طرح ها و لوایح در صحن علنی شورا؛ ابتیاع پلاک ثبتی در بلوار دیلمان/ تصویب نام گذاری معابر شهر رشت
.
در یکصد و چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت، لایحه یک فوریتی ابتیاع یک پلاک ثبتی در بلوار دیلمان در صحن شورای اسلامی شهر رشت مطرح شد.
بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت در خصوص ابتیاع این پلاک ثبتی، گفت: مسیر فوق بسیار پر رفت و آمد است و متاسفانه آسفالت مناسبی هم ندارد. بنده پیگیر وضعیت آسفالت این محدوده شدم که گفتند شهرداری پلاک جنبی را خریداری کرده است و زمانی که قصد آسفالت مسیر را داشته اند، مالک پلاک ثبتی فوق، جلوگیری بعمل آورده است.
 
 
 
وی در ادامه بیان داشت: بنده فارغ از صحیح و غلط بودن فرآیند انجام کار در گذشته، با این تاکید میکنم که با توجه به پر تردد بودن مسیر فوق، پیشنهاد بنده این است که کار به صورت یک فوریت مورد بررسی قرار گیرد تا مشکل آن محدوده هر چه سریعتر رفع گردد.
ناصر حاج محمدی شهردار رشت در این خصوص اظهار داشت: مالک مانع از آسفالت مسیر موجود در خیابان شده و حکم خلع ید شهرداری از ملک خود را دارد. مسیر آسفالت مناسبی نداشته و می بایست برای رفع مشکل آن اقدام نماییم. ملک فوق 163 متر در مسیر خیابان قرار دارد.
اسماعیل حاجی پور پیشنهاد داد تا لایحه به صورت یک فوریت پس از تصویب به کمیسیون های برنامه و بودجه و عمران ارجاع گردد.
وی تصریح کرد: مبلغ ابتیاع این پلاک ثبتی از بودجه سال 99 شهرداری به مبلغ 2 میلیارد و 611 میلیون و 200 هزار تومان به صورت قطعی در نظر گرفته شده است.
که یک فوریت طرح فوق مورد تصویب شورا قرار گرفت.
لوایح بررسی نام گذاری معابر شهری رشت توسط فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت در جلسه شورا مطرح شد.
وی با اشاره به 21 مورد مصوب شده در کمیسیون نام گذاری و تایید آن در کمیسیون فرهنگی شورای شهر، اذعان داشت: مورد نخست با درخواست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت صورت پذیرفت که سالن چند منظوره آتش نشانی به نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تغییر نام یابد که با این نام گذاری موافقت به عمل آمد.
شیرزاد همچنین سایر نام گذاری های معابر شهر رشت با درخواست مناطق یک و دو شهرداری رشت را قرائت نمود که توسط شورا به تصویب رسید.
همچنین در ادامه جلسه اعتراض فرمانداری شهرستان رشت مورد موافقت قرار گرفت.
 
 
تاریخ:
1399/03/08
تعداد بازدید:
100
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal