رئیس شورای شهر رشت: باید مشخص کنیم هر پروژه تا زمان حصول نتیجه و بهره برداری چقدر زمان نیاز دارد/ هر مدیری دچار اهمال، کوتاهی و کم کاری گردد می‌بایست کنار برود.
.
در یکصد و چهل و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک عید سعید فطر، با اشاره به آغاز بکار یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اعلام خسته نباشید به نمایندگان دوره دهم و تبریک و آرزوی موفقیت به منتخبین جدید مردم در مجلس، ابراز امیدواری کرد حضور نمایندگان جدید منشأ خیر و برکت برای کشور، استان گیلان و مردم انقلابی شهر رشت باشد.
حاجی پور با بیان اینکه امیدواریم به زودی در خدمت نمایندگان مردم
شریف رشت در مجلس یازدهم باشیم، اظهار داشت:
چهارشنبه آینده مصادف با 14 خرداد سالروز رحلت جانگداز بنیانگذار انقلاب اسلامی است و پیشاپیش فرارسیدن این روز را خدمت امت شهیدپرور ایران اسلامی، گیلانی های غیور و رشتی های همیشه سرافراز تسلیت عرض می نمایم.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به در پیش بودن 15 خرداد، گفت: این روز را امام (ره) برای همیشه عزای عمومی اعلام نمودند و من نیز به نوبه خود این روز را که نقطه عطفی در شکل گیری پایه های موفقیت انقلاب شکوهمند اسلامی بود خدمت همه عزیزان تسلیت و تعزیت عرض می نمایم.
وی با بیان اینکه روز جمعه هفته آتی، روز جهانی محیط زیست می باشد، تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد در این روز برنامه های خوبی را خواهند داشت و ما نیز از کمیسیون های پنج گانه شورا درخواست می کنیم تا برنامه های خود را در این روز اعلام نمایند تا ما نیز به سهم خود در خدمت عزیزان باشیم، چرا که شورای شهر بر اساس رسالت خود" وظیفه دارد برای حفظ محیط زیست بعنوان امانتی که می باید به نسلهای آینده هدیه داده شود برای حفظ سلامت آن هر گونه اقدام شایسته ای را که در توان دارد انجام دهد.
حاجی پور با بیان اینکه در هفته آتی و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده جلسه ای جهت بررسی پروژه های شهرداری برگزار خواهد شد، تاکید کرد:
باید تکلیف پروژه های در دست اقدام و نیمه تمام هرچه سریعتر مشخص شود. ما در این زمینه جدیت داریم و می باید وقت بگذاریم و مشخص شود که هر پروژه بر اساس جدول زمانی مشخص چقدر زمان نیاز دارد تا به اتمام رسیده و شروع به کار کند.
وی افزود: در این بین هر مدیری که دچار اهمال، کوتاهی و کم کاری گردد می بایست کنار گذاشته شود و این موضوع مهم خواست همه اعضای محترم شورای شهر است.
مدیران باید دلسوزانه و متعهدانه" پای کار باشند تا شاهد پیشرفت در کارها باشیم.
وی در ادامه افزود: در مسیر خیابان سرچشمه کارهای بسیار کوچک و جزئی باقی مانده که در صورت انجام، این پروژه به سامان خواهد رسید.
پروژه های مانند 8 دی نیز چنین وضعیتی دارد. نباید با ایجاد وقفه در انجام کارها و به طبع آن فرارسیدن فصل پاییز و روزهای بارانی شاهد بی نتیجه ماندن تلاشها باشیم و میباید هر چه زودتر کارها را به نتیجه مطلوب برسانیم.
رئیس شورا با اشاره به حضور شهردار رشت در جلسات شورا، اذعان داشت: شهردار رشت می بایست حداقل یک هفته در میان در جلسات حضور داشته باشد تا نسبت به موضوعات مطرح شده در شورا توضیحات لازم را ارائه دهد. گاهی نیز نیاز است ایشان جهت ارائه توضیحات هر هفته در صحن شورا حاضر شوند.
وی در پایان با اشاره به 28 لایحه باقی مانده در کمیسیون های پنج گانه شورای شهر، تذکر داد:
تعدادی از این لوایح به دو کمیسیون ارجاع داده شده است و روسای کمیسیون ها این لوایح را طی یک هفته به نتیجه برسانند. ممکن است برخی از لوایح مذکور دارای مشکلاتی باشد که می توان با ارجاع آن به صحن مشکلات را رفع نمود.
 
 
تاریخ:
1399/03/08
تعداد بازدید:
85
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal