رئیس شورای شهر رشت:
هر روز اختیارات شوراها در حال کاهش است/ نباید تصور شود شوراها در مقابل دولت و سایر نهادها هستند
هر روز اختیارات شوراها در حال کاهش است/ نباید تصور شود شوراها در مقابل دولت و سایر نهادها هستند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهر رشت در یکصد و سی و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت با تبریک روز شورا به تمامی اعضای شورا در سراسر کشور، گفت: ما باید تلاش کنیم تا شوراها به جایگاه واقعی خود برسند. نباید این تفکر وجود داشته باشد که شوراها در مقابل دولت و سایر نهادها قرار دارند. ما حضور داریم تا امورات سهل و آسان گردد.
وی ادامه داد: امروز شوراها مظلوم واقع شده اند و در این زمینه نیازمند تقویت قوانین هستیم. بسیاری از موارد وجود دارد که چیزی برای آن در قانون دیده نشده است و هر روز هم اختیارات شوراها در حال کاهش است. در این ایام بحثی نیز در خصوص خارج شدن انتخاب شهردار از شوراها مطرح شده است که این موضوع اگر اتفاق بیفتد، در صورتی که مردم شهردار خود را انتخاب کنند اتفاق خوبی است.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تبریک روز خلیج همیشه فارس، روز معلم را تبریک گفته و یاد و خاطره استاد گرانقدر شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و به معلمین حاضر در شورا از جمله آقایان رمضانپور، عاقل منش و رسولی تبریک ویژه گفت.
حاجی پور با اشاره به فرارسیدن روز کار و کارگر، اظهار داشت: جلساتی در این خصوص در فرمانداری و استانداری برگزار شد که این روز را به کارگران زحمتکش کشومان، بخصوص کارگران استان گیلان و شهر رشت تبریک می گوییم. وی ابراز امیدواری کرد تا شاهد شکوفایی کارخانه جات در گیلان بوده و روزهای خوبی در پیش رو داشته باشیم که این موضوع با تلاش همگی اتفاق خواهد افتاد.
وی همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات را برای همکاران شورایی ابراز داشت و تاکید کرد: پیشنهاد بنده بر این است که شهردار رشت به صورت هفتگی در جلسات شورا حاضر شود تا اگر سوالی یا موضوعی بود پاسخ داده شده و گزارش عملکردی نیز ارائه شود.
 
 
تاریخ:
1399/02/11
تعداد بازدید:
449
منبع:
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal