رئیس شورای شهر رشت در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورا:
نخستین بار بود که برای بودجه 8 یا 9 جلسه تلفیق برگزار شد/ بهره‌برداری از پروژه‌ها مورد اهمیت است
نخستین بار بود که برای بودجه 8 یا 9 جلسه تلفیق برگزار شد/ بهره‌برداری از پروژه‌ها مورد اهمیت است
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و سی و هفتمین جلسه علنی شورا اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهر رشت با اشاره به فرارسیدن سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دستور امام راحل، گفت: در دوم اردیبهشت‌ماه سال 1358 به‌فرمان حضرت امام (ره) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأسیس شد تا از دست آوردهای انقلاب حفاظت نماید.
وی ادامه داد: سپاه همواره در جنگ، سازندگی و در بلایای طبیعی در میدان بوده و به این عزیزان بزرگوار خسته نباشید و خدا قوت گفته و آرزوی سلامت دارم. همچنین روز معمار که به مناسبت بزرگداشت شیخ بهایی می‌باشد را به همه معماران کشور، استان و شهرمان تبریک عرض می‌کنم.
رئیس شورای شهر رشت با قدردانی و تشکر از اعضای شورای شهر، گفت: در جلسات متعدد کمیسیون تلفیق همکاران ما در شورای شهر بودجه بررسی شد و عزیزان ما در شهرداری زحمات بسیاری کشیدند و بودجه سال 99 به مبلغ 905 میلیارد تومان تصویب شد و با توجه به دستورالعمل‌های جدیدی که از وزارت کشور آمده است، بخشی از پرداختی‌های ما که بودجه جاری بود به‌عنوان بودجه عمرانی به‌حساب آمده و پرداخت حقوق کارگران فضای سبز و خدمات شهر به‌عنوان بخش عمرانی قرار گرفته است.
 
 
حاجی پور با بیان اینکه بودجه امسال ما بسیار سخت است، اظهار داشت: ما با بحران‌هایی همچون برف و کرونا دست‌وپنجه نرم کردیم و تلاش‌های بسیاری نیز تاکنون شده است. باید از تمامی کمیسیون‌های شورا تشکر کنم. شاید نخستین بار بود که برای بودجه 8 یا 9 جلسه تلفیق برگزار شد. درنهایت به این نتیجه رسیدیم که پروژه‌های زیاد تعریف نکنیم. در بودجه سال جاری 265 پروژه تعریف‌شده بود و بارها اعضای شورا تأکید کردند که شیرینی بودجه در افتتاح آن است، نه کلنگ زنی. شاید در یک هفته بتوانیم 100 پروژه کلنگ زنی شود، اما بهره‌برداری آن و استفاده آن توسط مردم مورد اهمیت است. به همین دلیل چند پروژه با دوستان طی ساعت‌ها جلسه به این نتیجه رسیدیم که پروژه‌هایی که سال‌ها روی زمین‌مانده است امسال تکمیل شود؛ مانند پروژه‌های سرچشمه، 8 دی، امام علی (ع)، خیابان جوان، نیروی دریایی و... انجام شود.
وی با تشکر از امیر شفقت، گفت: طی دیداری که با ایشان به مناسبت روز ارتش داشتیم، صحبت‌هایی پیرامون بازگشایی در میدان نیروی دریایی انجام شد که امیر شفقت نیز موافقت کردند و آن را نیز پیگیری می‌نماییم. پروژه دیگر موضوع هوشمندسازی شهرداری رشت است تا صدور پروانه به‌صورت الکترونیک انجام شود که اکنون توسط سازمان فاوا آغاز شده و بیش از 35 درصد کار پیش رفته است. امسال بیشترین بودجه بین سازمان‌های شهرداری به میزان 16 میلیارد تومان برای سازمان فاوا در نظر گرفته‌شده است تا بتوانیم این پروژه را به‌جای خوبی برسانیم و مردم بتوانند از امکانات شهرداری در این زمینه استفاده کنند. قرار نیست کسی که می‌خواهد زمینی را خریداری کند 2 ماه درگیری داشته باشد که شرایط زمین را بسنجد و با این شرایط می‌تواند به‌صورت آنلاین شرایط زمین را بررسی نماید.
 
 
 
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به راه‌اندازی دوربین‌های کنترل ترافیک اظهار داشت: تعدادی دوربین در حال حاضر در سطح شهر نصب‌شده و شرکت برنده در زمینه فیبرنوری حدود 56 کیلومتر کار خود را از 100 کیلومتر مقرر انجام داده است و این موضوع نیز می‌تواند به ما کمک شایانی باشد.
حاجی پور تأکید کرد: تمام امیدمان در حال حاضر در بخش سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذار مانند پرنده‌ای است که با کوچک‌ترین صدا می‌پرد. باید برای جذب سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم تا بیاید و در شهر هزینه کند. ما نباید کاری کنیم که سرمایه‌گذار از شهرمان فرار کند. یک نفر باید در سازمان سرمایه‌گذاری حضور داشته باشد تا کارهای سرمایه‌گذار را انجام دهد. این‌گونه نباشد که سرمایه‌گذار بیاید و در پیچ‌وخم ادارات گیر کند و از سرمایه‌گذاری پشیمان شود.
 
 
 
وی با اشاره به قرارداد با قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص)، افزود: قراردادها با قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) امضاء شده است و در بحث بند «و» با توجه به اینکه زمان ما گذشته بود امکان آن وجود داشت که 261 میلیارد تومان از دست ما برود، اما با کمک دکتر نوبخت و دستور ایشان بند «و» برقرار می‌شود. با این بند ساختمان بانک ملل در خیابان شهید احسانبخش که با شهرداری شریک هستند برای شهرداری منطقه 2 به مبلغ یک میلیارد و هفت‌صد میلیون تومان خریداری شود تا شهرداری منطقه دو انتقال یابد. ساختمان شهرداری منطقه دو متأسفانه در جای بدی قرار دارد و این موضوع باعث ناراحتی و نارضایتی مردم آن محدوده شده است.
رئیس شورای شهر رشت همچنین در ادامه با تبریک فرارسیدن هفته سلامت، گفت: این هفته را به‌تمامی پزشکان، پرستاران، کادر بهداشت و درمان، خادمین مردم، پاکبانان عزیز، ارتش و سپاه که در این روزهای سخت کرونایی کمک‌های بسیاری انجام داده‌اند، تبریک می‌گویم. همچنین از دکتر ذاکری که در این ایام داوطلبانه در بیمارستان‌ها حضور داشته و خدمت‌رسانی کرده است و متأسفانه دچار بیماری نیز شدند تقدیر و به این همکار عزیز افتخار می‌کنم. برادر خوبمان آقای زاهد هم به علت ارتباط نزدیک دچار مشکل شدند و مجبور به قرنطینه 14 روزه شدند.
 
 
تاریخ:
1399/02/02
تعداد بازدید:
334
منبع:
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal