حاجی پور:
لزوم بررسی روند اجرای پروژه های بین دستگاهی با دعوت از مدیران مربوطه
لزوم بررسی روند اجرای پروژه های بین دستگاهی با دعوت از مدیران مربوطه
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت جلسه سی ام کمیسیون تلفیق شورا در آخرین روز از ماه فروردین با حضور اعضای شورای اسلامی شهر رشت و مدیران شهرداری برگزار گردید.
رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به جلسات متعدد اعضای شورا جهت بررسی جزییات بودجه سال 99 شهرداری ابراز داشت: همه اعضای شورا در راستای وظیفه خود برای خدمت به شهروندان در جلسات متعدد کمیسیون تلفیق برای رسیدن به بهترین نتیجه حساسیت داشته و با وسواس خاصی به این موضوع پرداختند.
اسماعیل حاجی پور با اشاره به آزمون سخت شهرداری در سال پیش رو افزود: با توجه به شرایطی که وجود دارد متاسفانه نمی توانیم به آن چیزی که تمایل داریم دست یابیم چرا که باید واقعیت ها و شرایط موجود را پذیرفت و تلاش کرد تا با تحقق بودجه و افزایش درآمدها، امکان اتمام پروژه ها را محقق نماییم.
 
 
 
وی افزود:شورا به جد انتظار دارد پروژه هایی که برای سال 99 تعیین شده اند محقق شود و به شهردار محترم نیز بیان شد که این یک ارزیابی جدی برای شهرداری است و شورا در این خصوص کوتاه نخواهد آمد. اگر این پروژه ها محقق نشود اعضای شورا تصمیمی جدی در این خصوص خواهند گرفت.در این مسیر هر چقدر اعضای شورا می توانستند کمک نمودند و قطعا پس از این شهردار و مدیران شهرداری ارزیابی خواهند شد.
حاجی پور نقش سازمان سرمایه گذاری را در اوضاع نابسامان اقتصادی بسیار با اهمیت دانست و بیان نمود: در وضعیتی که کل کشور و همچنین شهرداری رشت با مشکل اقتصادی مواجه است نقش سازمان سرمایه گذاری بسیار با اهمیت میباشد و باید این سازمان بتواند کاستی ها را جبران کند که در این مسیر آقای دکتر رمضانپور بسیار راه گشا و کمک حال سازمان سرمایه گذاری بودند و در ادامه نیز این سازمان برای دستیابی به بهترین نتیجه از ظرفیت تک تک اعضای شورا استفاده نماید.
 
 
محمد حسن عاقل منش در بخش بررسی کد بودجه با عنوان "خرید ماشین آلات عمرانی و خدمات شهری" با مبلغ 4 میلیارد تومان تصریح نمود: تجربه نشان داده در حوادثی که در شهر رخ می دهد ماشین آلات شهرداری بهترین بهره وری را داشته اند.
و با توجه به اینکه هر ساله برای تامین و بروز رسانی ماشین آلات شهرداری باید قدم هایی برداشته شود؛ بهتر است حداقل نصف این بودجه را حفظ نماییم تا شهرداری بتواند بخشی از نیاز خود در خصوص ماشین آلات را تامین نماید.
سید امیرحسن علوی با اشاره به کمبود ماشین آلات در شهرداری گفت: در حال حاضر سازمان عمران و مناطق شهرداری با کمبود ماشین آلات مواجه هستند. و برخی از این ماشین آلات فرسوده شده اند و در بحران ها نمی‌توانند کمک حال شهر باشند.
وی با اشاره به اهمیت نوسازی ناوگان ماشین آلات در شهرداری رشت بیان نمود: از سال های گذشته در این خصوص اعتقاد داشتم که باید هر سال بخشی از این ناوگان را بروزرسانی نماییم اما با توجه اختصاص بودجه در سال های قبل، این امر محقق نشد.
 
 
حجت جذب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت بیان نمود: بهترین اقدام استفاده از صکوک برای تامین ماشین آلات است. در حال حاضر حدود 50 درصد ماشین آلات شهرداری فرسوده است و نیاز به تعمیر اساسی دارند و باید هزینه های این تعمیرات اساسی حتما پیش بینی شود.
فاطمه شیرزاد با اشاره به فرسوده بودن بخش زیادی از ماشین های شهرداری تصریح نمود: در حال حاضر بخش زیادی از ماشین آلات شهرداری در مناطق و نواحی فرسوده است و نگهداری از این خودروها هزینه های زیادی را برای شهرداری دارد. علیرغم تذکرات اعضای شورا هنوز این خودروها تعیین و تکلیف نشدند.
احمد رمضانپور نیز با تاکید بر لزوم تامین قطعات مورد نیاز ماشین آلات افزود: با توجه به فرسودگی ماشین آلات شهرداری، تامین این ماشین آلات خواسته همه است. اما با توجه به شرایط سخت در سال پیش رو تامین بودجه در این حوزه ها دور از دسترس است اما اگر ممیزی املاک را هر چه سریعتر اجرا نماییم در شش ماهه دوم به درآمد خواهیم رسید که از محل آن درآمد می توانیم ماشین آلات مورد نظر را تهیه نماییم.
در خصوص ماشین آلات عمرانی در ضوابط بودجه مقرر شد درآمد حاصل از فروش ماشین آلات اسقاطی برای تهیه ماشین آلات عمرانی تعلق گیرد.
 
 

رضا رسولی با اشاره به اهمیت سازمان سرمایه گذاری گفت: با توجه به اینکه برخی از سازمان ها در شهرداری ماهیت کارشان درآمدی نیست و بیشتر هزینه ای است در سال 92 برای پرداخت هزینه های سازمان آتش نشانی با مشکل مواجه بودیم. که برای رفع این مشکل یک الزامی برای پرداخت هزینه های این سازمان گذاشته شد. با توجه به این تجربه و همچنین اهمیت سازمان سرمایه گذاری و انتظاری که از سازمان سرمایه گذاری وجود دارد باید شهرداری ملزم شود تا هزینه های سازمان سرمایه گذاری طبق یک پروتوکلی پرداخت شود.
 
 
فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص بهسازی حاشیه تالاب عینک تصریح نمود: نزدیک به دو سال است که مطالعات مربوط به حاشیه تالاب عینک به اتمام رسید و در این مطالعات طرح های خوبی از جمله پل چوبی، ماهیگیری برای شهروندان و المان های چوبی زیبا دیده شده که در کمیسیون های مربوطه نیز بررسی شد لیکن در صحنه اجرا هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است که این امر باعث تاسف می باشد.
اسماعیل حاجی پور با شاره به برخی پروژه های بین دستگاهی مانند تالاب عینک خواستار بررسی پروژه های بین دستگاهی با دعوت و حضور استاندار گیلان و مدیران مربوطه مانند آب و منطقه ای، منابع طبیعی و دیگر مدیران مربوطه شد.
 
 
احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به پروژه جمع آوری آب های سطحی بیان نمود: یکی از کارهای ماندگار دوره چهارم شورا، جمع آوری آب های سطحی بود که بسیاری از مشکلات آب گرفتگی شهر رشت را مرتفع نمود. ولی همه این آب های جمع آوری شده به یک کانال ریخته می شود از آنجایی که دوطرف این کانال بسته است و ظرفیت این حجم از آب را ندارد هر بار سرریز می شود. یکی از راهکار ها برای برطرف نمودن این مشکل ایجاد یک کانال جدید است که قرار داد آن نیز در یک سال اخیر بسته شد. در این مدت با رایزنی هایی که با استاندار و دیگر مقامات انجام گرفت با حمایت آقای اوسط مقدم معاون عمرانی استاندار مشکل ملکی این امر مرتفع شد و اجرای این کانال جدید، پروژه آبهای سطحی را کامل خواهد نمود.
 
 
محمد حسن عاقل منش به اهمیت پروژه رصدخانه کوشیار گیلانی تاکید نمود و افزود: دغدغه اجرای پروژه رصد خانه کوشیار گیلانی همچنان از سال های قبل در بودجه امسال نیز وجود دارد و این بخش به سازمان سرمایه گذاری واگذار شد. یکی از مشکلاتی که باعث شد این پروژه در این چند سال عملیاتی نشود مشخص نبودن تکلیف ما با نحوه اجرای پروژه با بخش سرمایه گذاری است. اگر نحوه ورود سرمایه گذار به این بخش تبیین نشود نمیتوان برای رصد خانه کوشیار گیلانی چشم انداز روشنی متصور بود. باید هتل و رصد خانه در این پروژه با هم دیده شود تا هتل به عنوان یک منبع درآمد برای سرمایه گذار، انگیزه ای برای ایجاد این رصدخانه ایجاد نماید.
فاطمه شیرزاد رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا توجه به انجمن های علمی را دارای اهمیت دانست و افزود: با توجه به اینکه در این چند مدت سرمایه گذاران انگیزه ای برای ورود به این حوزه نداشتند، با واگذاری این پروژه به سازمان سرمایه گذاری مخالف هستم. با توجه به حضور انجمن های قدیمی نجوم در شهر رشت و دغدغه و پیگیری آنها برای داشتن یک مرکز ثابت برای انجام امور علمی در خصوص نجوم باید این پروژه تعیین و تکلیف شود.
در پایان مقرر شد برای پروژه لاین برگشت پیربازار هم ردیفی اختصاص یابد.
 
 
تاریخ:
1399/02/01
تعداد بازدید:
309
منبع:
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal