رئیس شورای شهر رشت خبر داد:
کلنگ زنی و آغاز بکار چند پروژه بزرگ در رشت پیش از پایان سال 98/ اعضای شورا به دنبال تک‌روی نبودند و در کنار هم این اتفاقات خوب را رقم زدند
کلنگ زنی و آغاز بکار چند پروژه بزرگ در رشت پیش از پایان سال 98/ اعضای شورا به دنبال تک‌روی نبودند و در کنار هم این اتفاقات خوب را رقم زدند
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورا اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهر رشت با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه، درخواست کرد تا طرح دوفوریتی برای کمک مجموعه مدیریت شهری به مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارائه شود.
وی همچنین ادامه داد: بنده از تمامی اعضای شورا تشکر و قدردانی می‌کنم و اتحاد در میان اعضای شورا بیش از گذشته شده است و همه در تلاش هستند که خدمات خود را به مردم ارائه دهند.
رئیس شورای شهر رشت افزود: ما شاهد روزهای خوبی هستیم و روزهای خوبی را در حال سپری کردن هستیم. با وجود مشکلات فراوان بدون کوچک‌ترین توجهی به مسائل حاشیه‌ای، کار خود را انجام می‌دهند. اعضای شورا بدون آنکه به دنبال نام خود و تک‌روی باشند پیگیر امور هستند.
حاجی پور تأکید کرد: جا دارد از فرزند برومند این آب‌وخاک، جناب آقای دکتر نوبخت تشکر فراوان نمایم. ایشان تلاش بسیار زیادی می‌کنند و همواره در کنار ما بوده‌اند. هفته گذشته سفری که بنده داشتم دکتر نوبخت موافقت کردند تا پروژه ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت ادامه یافته و در بحث رودخانه زرجوب اعتبار لازم در نظر گرفته شد تا پیش از پایان سال این پروژه بزرگ و مورد توجه مردم آغاز شود. این اتفاق، اتفاق بسیار میمون و مبارکی است که دل مردم را شاد خواهد کرد.
وی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای شهر رشت، گفت: شانزدهم ماه جاری کلنگ افتتاح تراموا به زمین زده خواهد شد. این موضوع اتفاق بسیار خوبی است و اولین شهری خواهیم شد که کلنگ تراموا در آن بر زمین می‌خورد. در تاریخ 18 اسفندماه کلنگ پارک آبی بر زمین خواهد خورد و مقررشده است که جذب نیرو در این مجموعه از افراد بومی باشد.
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به موضوع تفکیک زباله، اظهار داشت: فراخوان این موضوع انجام‌شده است و به‌جز تفکیک زباله برای همه شهروندان کارت شهروندی صادر می‌شود و امروز بررسی نهایی از مراجع ذی‌ربط انجام‌شده و ظرف دو روز آینده قرارداد آن منعقد خواهد شد.
حاجی پور در خصوص بحث شهر الکترونیک نیز اظهار داشت: 50 کیلومتر فیبرنوری در شهر رشت کار گذاشته‌شده و تا پایان سال امیدواریم 110 کیلومتر فیبرنوری در سطح شهر کارگزاری شود و امیدواریم به‌صورت آزمایشی پیش از سال 99 استعلامات مراجع ذی‌ربط را به‌صورت الکترونیکی پاسخ دهیم اما در سال آینده قطعاً صدور پروانه به‌صورت الکترونیکی انجام خواهد شد که کار بسیار خوبی است و وقت مردم گرفته نمی‌شود و باعث حذف افراد رابط خواهد شد.
وی با اشاره به بازگشایی پاکت‌های پروژه پارکینگ‌های حاشیه‌ای افزود: این موضوع می‌تواند باعث ایجاد نظم در موضوعات ترافیکی خواهد شد. خیابان اقتصاد نیز بازگشایی خواهد شد و پارکینگ مدنظر نیز در اختیار قرار گرفت و این موضوعات تنها با همکاری عزیزان شورا اتفاق افتاده است.
همچنین وی تأکید کرد روز یکشنبه آینده جلسه با جناب آقای دکتر محمد فرمانده قرارگاه سازندگی در تهران برگزار خواهد شد و می‌توانیم یک الی دو پروژه را با این مجموعه آغاز کنیم و پیشنهاد مشخص بنده زیرگذر شهرداری رشت است که می‌تواند بسیار مفید باشد و باعث کمک به ترافیک شهر شود.
 
 
تاریخ:
1398/11/03
تعداد بازدید:
213
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 98؛ رونق تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal