بیانیه دکتر احمد رمضانپور در خصوص گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو
بیانیه دکتر احمد رمضانپور در خصوص گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو
نماینده ادوار مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و منتخب اول شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه(س) با اشاره به مناسبت 16 به عنوان روز دانشجو، از جایگاه و تاثیر خاص دانشگاه در بزنگاههای سیاسی تقدیر کرد و طی بیانیه ای از شهدای این قشر تجلیل کرد.در این بیانیه آمده است:


بسم الله الرحمن الرحیم


به طور حتم 16 آذر، یکی از روزهای افتخار آفرین برای ایران و نماد مبارزه با استکبار جهانی است که در آن، جوانان غیور، آزاده و آگاه پرچمِ بیزاری از استبداد و استکبار را بار دیگر برافراشته و با خون مبین خود، بیرق آزادی خواهی را به اهتزاز درآوردند.

در چنین روزی مهدی شریعت رضوی، مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی، در اعتراض به سفر نیکسون به ایران و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران، در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی، سینه سپر کردند و عهدنامه خود با اسلام و مبارزه با ظالمان را با سرخی خونشان امضاء کردند تا پایه های زنگار گرفته حکومت 2500 ساله طاغوت به لرزه بیفتد.

دانشجو نماد بیداری و مظهر تحولات اساسی در جامعه است و تحقق آرمان آزادی و عدم سلطه پذیری بواسطه حضورِ پای کارِ همین جوانان پرشور معنی پیدا می کند.

16 آذر، یادآور رشادت دانشجویان در برهه های مختلف تاریخی این مرز و بوم و روز تکریم از این قشر نخبه جامعه است. چشمه جوشان استعدادی که همچنان خروشان و سرزنده است و هر زمان که نیاز باشد با وجود خویش درخت آزادی را آبیاری می کنند.

 اینجانب ضمن پاسداشت 16 آذر و تبریک این روز به آحاد دانشجویان، به ویژه دانشجویان فرهیخته شهر رشت، از خداوند متعال درخشش روز افزون و تعالی این قشر تاثیرگذار را از خداوند متعال مسئلت دارم.

احمد رمضانپور نرگسی 
نماینده ادوار مجلس و عضو شورای اسلامی شهر رشت
 
 
تاریخ:
1398/09/16
تعداد بازدید:
73
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal