رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت:
میرزا کوچک جنگلی نماد ظلم ستیزی مردم گیلان است
میرزا کوچک جنگلی نماد ظلم ستیزی مردم گیلان است
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت گفت: شهید روحانی میرزا کوچک جنگلی نماد ظلم ستیزی، غیرت و مقاومت مردم گیلان است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت فاطمه شیرزاد با گرامیداشت یازدهم آذر مصادف با سالروز شهادت روحانی مبارز میرزا کوچک جنگلی اظهار کرد: میرزا در دورانی ندای حق طلبی و ظلم ستیزی در مقابل رژیم فاسد شاهنشاهی سر داد که مردم تحت خفقان شدید حکومت دوران اجازه کوچکترین اعتراضی را نداشتند.
وی با بیان اینکه نام میرزا مایه مباهات و غرور مردم گیلان بالاخص مردم رشت است افزود: میرزا اسطوره ای است که با رشادتهایش در دفاع از مردم مظلوم و مبارزه با دولت های چپاولگر در تاریخ این مرز و بوم ماندگار شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت به نهضت جنگل به عنوان یک حرکت عظیم مردمی اشاره کرد و گفت: نهضت جنگل به رهبری میرزا کوچک جنگلی سالها با کمترین امکانات سالیان طولانی عرصه را بر رژیم فاسد شاهنشاهی آن دوران تَنگ نمود .
شیرزاد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نهضت جنگل بیان کرد: آرامگاه روحانی مبارز میرزا کوچک جنگلی که در حال حاضر در محله سلیمانداراب رشت واقع است باید به یک قطب گردشگری تبدیل شود و در این راستا برنامه هایی در دست بررسی قرار دارد.
وی با تاکید بر اینکه آرامگاه این روحانی مبارز باید همچون نگینی پرافتخار در رشت بدرخشد افزود: نهضت جنگل برگی از تاریخ پر افتخار مردمان دیار میرزا کوچک جنگلی است و این افتخار باید سینه به سینه به نسل های آینده منتقل شود.
 
 
تاریخ:
1398/09/11
تعداد بازدید:
117
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal