جلسه ای برای تحقق رویاهای شهروندان شهر رشت
جلسه ای برای تحقق رویاهای شهروندان شهر رشت

اسماعیل حاجی پور: از افرادی که چوب لای چرخ می‌گذارند نمی‌ترسیم/ کار و تلاش، جواب محبت‌های مردم

محمدحسن علیپور: وجود ناصرحاج محمدی به عنوان شهردار شهر رشت نوید بخش اتفاقات خوب در شهر رشت می‌باشد/ برخی نمی‌خواهند فعالیت ها و تلاشهای شورا و شهرداری به سمع و نظر شهروندان برسد

شهردار رشت: روزی 20 ساعت کار میکنم/ بیش از 100 بار بازدید از سراوان در مدت 3 ماه برای حل مشکل زباله سراوان/ تحقق رویای مردم در جلوگیری از ورود شیرابه زباله به رودخانه ها در 2 ماه آینده

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت پنجمین نشست شورای شهر با نماینده قرارگاه خاتم الانبیا با حضور شهردار و معاونین شهرداری در دفتر رییس شورای شهر رشت برگزار گردید.

رییس شورای شهر رشت کار و تلاش را جوابی به محبت های مردم دانست و افزود: افرادی در هرجایگاهی که هستند اگر در کار خود کم فروشی نمایند باید جوابگوی خدا باشند. باید با شادی مردم شاد شویم. و جواب محبت‌های مردم را با کار و تلاش بدهیم.از شهردار محترم نیز به خاطر تلاشهای خوبی که برای حل مشکل زباله سراوان در حال انجام است باید تشکر نمود. کارهایی که در سراوان در مدت 10 سال قبل باید انجام می گرفت، شهردار محترم در سه ماه انجام داد. تصفیه خانه و کود آلی تبدیل به یک رویا برای شهر رشت شده بود که در این زمان کوتاه با سرعت در حال تبدیل شدن به واقعیت است.

اسماعیل حاجی پور با اشاره به رعایت انصاف در بیان نظرات خاطرنشان نمود: برخی در بیان نظرات فقط بخش خالی لیوان را بیان می کنند در صورتی که کارهای بزرگی که در شهر در حال انجام است نیز باید بیان شود و این پروژه های که در حال انجام است باید به سمع و نظر مردم برسد تا مردم نیز از این تغییرات خوشحال شوند.

وی با اشاره پروژه تراموای شهر رشت بیان نمود: تراموا یکی دیگر از پروژه های مهم شهر رشت می باشد که با کمک قرارگاه خاتم این پروژه راهگشا و یکی دیگر از رویاهای شهروندان شهر رشت به تحقق خواهد پیوست. دست کسانی که برای خدمت به مردم کمک می کنند می‌فشاریم و از افرادی که چوب لای چرخ می‌گذارند نمی‌ترسیم.

رییس شورای شهر رشت شهر هوشمند را یکی دیگر از پروژه های مهم در دست اجرا دانست که در جلوگیری از رانت اطلاعاتی و شفافیت و اعتماد سازی اجرای آن برای شهر رشت الزامی است. پس از اتمام این پروژه شهروندان از منازل خود به اطلاعات دسترسی خواهند داشت و امور مربوط به شهرداری اعم از صدور پروانه را نیز میتوانند از همین طریق درخواست بدهند.

 
 

محمدحسن علیپور عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر رشت با تشکر از تلاشهای شهردار برای حل مشکلات شهر رشت افزود: وجود ناصرحاج محمدی به عنوان شهردار شهر رشت نوید بخش اتفاقات خوب در شهر رشت می‌باشد. اما متاسفانه برخی نمی‌خواهند فعالیت ها و تلاشهای شورا و شهرداری به سمع و نظر شهروندان برسد. کار برای مردم و شهر رشت یک اراده قوی و جنگندگی را می‌طلبد. برخی می‌خواهند این اراده را از ما بگیرند ولی مردم شهر از ما انتظار دارند تا با حفظ اراده خود برای مردم و شهر تلاش کنیم.

 
 

شهردار شهر رشت با اشاره به تنظیم اولیه قرارداد با قرارگاه خاتم تصریح نمود: در این گام با وارد شدن به به جزییات با سرعت بیشتری باید به سمت جلو حرکت کنیم. به دنبال پروپاگاندا و یا نمایش نیستیم و می‌خواهیم شهروندان شهر رشت از بهترین خدمات بهره مند شوند.

ناصر حاج محمدی با اشاره به در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهرداری در توافقنامه ها و قرارداد ها افزود: مدلهای مختلفی مثل دریافت تسهیلات، استفاده از منابع دولتی، استفاده از اوراق مشارکت و ... برای مشارکت شهرداری با شرکت ها و پیمانکاران طرف حساب وجود دارد و این انعطاف پذیری در پیمانکاران و شرکت‌ها در نحوه مشارکت نیز برای همکاری با شهرداری نیز باید وجود داشته باشد.

وی شفافیت را لازمه انجام کار دانست و بیان نمود: قرارگاه خاتم یک نام قابل اعتماد برای مسئولین و حتی مردم است. چون تمام پروژه ها در همکاری با قرارگاه خاتم از طریق نهادهای مختلف رصد می‌شود و باید کل پروژه از شفافیت لازم برخوردار باشد. متاسفانه برخی علاقه ای به این شفافیت ندارند.

 
 
 

شهردار شهر رشت با اشاره به تلاشهایی که برای جبران عقب افتادگی های شهر در این مدت کوتاه انجام شد، تصریح نمود: در مدتی که به شهر رشت آمدم روزی 20 ساعت کار میکنم و برای حل مشکل زباله سراوان تا به امروز حدودا بیش از 100 بار از سراوان بازدید داشتم. خیابان 8 دی از دیگر پروژه هایی بود که تبدیل به آرزو برای شهروندان شده بود که خوشبختانه توانستیم آن را آسفالت کنیم و اگر در این چند روز بارش باران نبود لاین دیگر آن نیز آسفالت می‌شد.

ناصر حاج محمدی با اشاره به مشکلات رودخانه های شهر رشت بیان نمود: باید به سمت بهسازی رودخانه ها برویم و در این بهسازی حتی یک لیتر شیرابه زباله نباید به داخل رودخانه برود و این امر در حدود 2 ماه آینده محقق خواهد شد. همزمان با این پروژه باید سدی در بالادست برای حفظ میزان آب رودخانه ها در طول سال ساخته شود. و این‌ها از رویاهای دیگر مردم شهر رشت بود که آن را در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل خواهیم کرد.

 
 
 
تاریخ:
1398/08/30
تعداد بازدید:
216
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal