علوی در یکصد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت؛
شورای شهر رشت از معدود شوراهایی است که برای خود برنامه راهبردی دارد
شورای شهر رشت از معدود شوراهایی است که برای خود برنامه راهبردی دارد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - سید امیر حسین علوی، رییس سال اول و دوم شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر رشت با تبریک اعیاد سعید قربان و غدیرخم، اظهار داشت: امیدوارم همه ما مورد توجه و عنایت ائمه بزرگوار واقع شویم.

علوی افزود: با توجه به توافقی که در جلسه قبل در صحن شورا قرار بود که روز یکشنبه جلسه انتخاب هیئت ‌رئیسه برگزار شود که با توجه به غیبت یکی از همکاران و تأکید بر اینکه جلسه انتخاب هیئت‌ رئیسه به‌صورت یازده نفره برگزار شود، با هماهنگی و توافق همکاران قرار بر آن شد که این جلسه به امروز موکول شود تا با توجه به تاکیدات موجود از سوی فرمانداری مبنی بر برگزاری هرچه سریع‌تر انتخابات هیئت ‌رئیسه شورا، این اتفاق رقم بخورد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در سال اول و دوم اذعان داشت: شورای پنجم از آغاز کار و حتی پیش از شروع فعالیت، تمامی کارها و بررسی‌های لازم را انجام داد تا ظرف حدود دو هفته تمام فرآیندها از جمله انتخاب هیئت ‌رئیسه و شهردار را انجام دهد که این موضوع نشان از درک، درایت و تجربه همکاران شورایی داشت و بنده نیز سعی کردم به ‌عنوان هماهنگ‌ کننده و به ‌نوعی رئیس شورا در دو سال گذشته جایگاه شورای شهر را با توجه به اتفاقات گذشته به جایگاه اصلی خود برگردانم که اگر اتفاقی در این میان رخ داد به ‌واسطه تجربه و تلاش همکاران شورایی ما بوده است.

علوی تصریح کرد: تلاش ما بر این بود که مانع دخالت‌های افراد ذی‌نفوذ بیرونی شویم. اما با توجه به امکانات لجستیکی که در اختیار شهرداری است، تمایل بسیاری برای دخالت است و این اتفاق هنوز هم در حال رخ دادن است. دخالت‌هایی که باعث آسیب‌های بسیاری به شهر شده و در دوران انتخاب شهردار و حتی هم‌ اکنون نیز وجود دارد.

علوی خاطر نشان کرد: قطعاً درایت همکاران ما با توجه به سال جاری و برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و ایجاد فضای مناسب و امیدواری برای حضور حداکثری در انتخابات وجود خواهد داشت و قطعاً شورای شهر نیز در این راه تلاش خود را انجام خواهد داد.

وی اذعان داشت: امروز شورای اسلامی شهر رشت از معدود شوراهایی است که برای خود برنامه راهبردی دارد و قطعاً با همت همکاران و با اجرای این برنامه‌های تهیه‌ شده می‌توانیم اقدامات بسیار خوبی را رقم بزنیم تا شهرداری رشت نیز با کمک شورا بتواند اقدامات خوبی را صورت دهد.

علوی در پایان با تأکید بر اینکه از تمامی اعضای شورا که در دو سال گذشته به بنده کمک کردند تا در کسوت ریاست شورا خدمت نمایم تقدیر و تشکر می‌کنم، اذعان داشت: از تمامی دوستان و همکاران حلالیت می‌طلبم و امیدوارم خداوند کمک کنند تا برای این شهر قدم‌های محکم‌تری برداریم.
تاریخ:
1398/05/22
تعداد بازدید:
43
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal