سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت:
ساماندهی دستفروشان نیازمند ایجاد بازارهای محلی است | دستفروشان شناسنامه‌دار شوند
ساماندهی دستفروشان نیازمند ایجاد بازارهای محلی است | دستفروشان شناسنامه‌دار شوند
سخنگو و رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی رشت گفت: برای ساماندهی دستفروشان در این کلانشهر، نیازمند ایجاد و تقویت بازارهای محلی و بازار روز هستیم.
 

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه موضوع ساماندهی دستفروشان در رشت همواره مورد تاکید است، افزود: شهرداری موظف است ساماندهی دستفروشان را در دستور کار قرار دهد و اقدمات لازم در این باره انجام گیرد.

وی بیان داشت: بارها در جلسه‌های کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورا تاکید شده تا حوزه معاونت خدمات شهر شهرداری، برنامه مدونی برای ساماندهی دستفروشان داشته باشد و اجرایی کند و حتی دستفروشان شناسنامه دار شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهر شورای اسلامی رشت با اشاره به مشکلات اقتصادی و افزایش بیکاری و انجام دستفروشی برای کسب درآمد اظهار داشت: با توجه به این موارد، توجه به این مهم ضروریست که ساماندهی دستفروشان بایستی اصولی انجام شود و با مدیریت مکانی برای ساماندهی این افراد اقداماتی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از خرید به شکل دستفروشی لذت می‌برند، اضافه کرد: برای ساماندهی دستفروشان در مکانی با دسترسی آسان مردم به خرید، لازم است تقویت بازارهای محلی در دستور کار قرار گیرد و در غیراینصورت دستفروش نیز حاضر نیست مرکز شهر را رها کند.

وی درگیری تعدادی از دستفروشان با نیروهای سد معبر شهرداری رشت طی روزهای اخیر را یادآوری و خاطرنشان کرد: اتفاقاتی این چنینی زیبنده نیست و مردم در رشت نباید شاهد چنین برخوردهایی باشند البته آموزش‌های لازم به نیروهای سد معبر شهرداری رشت از جمله اینکه در برخورد با دستفروشان سعه صدر داشته باشند، داده شده ولی احترام باید متقابل باشد.

شیرزاد با تاکید بر این مطلب که برخوردهای قهری به هیچ وجه قابل قبول نبوده و جوابگو هم نیست، اضافه کرد: همه ما بایستی قانون مدار باشیم و بر اساس قانون پیش برویم.

در درگیری اخیر بین دستفروشان و نیروهای سد معبر شهرداری رشت در خیابان شریعتی، شش نفر از نیروهای سد معبر راهی بیمارستان شدند پنج نفر مرخص و یک نفر هنوز تحت درمان است.

رشت حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول روز به یک میلیون و 200 هزار نفر می‌رسد.

 
تاریخ:
1398/04/19
تعداد بازدید:
25
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 98؛ رونق تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal