در نود و نهمین جلسه شورا؛شهردار رشت:
در نخستین اقدام نهضت آسفالت را راه اندازی خواهم نمود/ پاکسازی یکی از نقاط رودخانه شهر رشت و آغاز پروژه شهر هوشمند تا پایان سال 98/ اهتمام به حضور در سطح شهر رشت در کنار مردم/ اختصاص 230 میلیارد تومان از منابع ملی به زباله سوز رشت
در نخستین اقدام نهضت آسفالت را راه اندازی خواهم نمود/ پاکسازی یکی از نقاط رودخانه شهر رشت و آغاز پروژه شهر هوشمند تا پایان سال 98/ اهتمام به حضور در سطح شهر رشت در کنار مردم/ اختصاص 230 میلیارد تومان از منابع ملی به زباله سوز رشت
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - نود و نهمین جلسه شورا در غروب دهمین روز از ماه تیر با حضور شهردار شهر رشت در ساختمان شورا برگزار گردید.
شهردار شهر رشت با اشاره به اقدامات خود از زمان آغاز به کار اظهار داشت: طی دو هفته گذشته اقدامات لازم جهت شناخت و آشنایی با پرسنل شهرداری، مقامات استان و دستگاه های اجرایی صورت پذیرفت و نشست هایی در این راستا صورت پذیرفت.
ناصر حاج محمدی با اشاره به سفر خود به تهران افزود: با مذاکراتی که در تهران انجام شد اتفاقات مثبتی در بحث زباله سوز و همچنین اختصاص بودجه 230 میلیارد تومانی رخ داده است که تمام آن در سال 98 دریافت خواهد شد.
وی همچنین به بروز رانش سال گذشته در سراوان، اشاره کرد و افزود: جلسات و برنامه ریزی های مناسبی برای این موضوعات داشته ایم و امیدواریم که مشکلات حل شود.
شهردار رشت با اشاره به گفتگو با دکتر نوبخت تصریح نمود: امروز به بنده اطلاع داده شد که کل درخواست های مطروحه ابلاغ شده است. همچنین نشست های بسیار خوبی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی داشته ایم که امیدواریم سبب خیر باشد.
حاج محمدی با اشاره به چارت سازمانی رسمی شهرداری رشت تاکید کرد: افرادی که خارج از چارت سازمانی هستند می بایست به بخش های دیگر چارت بروند تا شهرداری به صورت قانونمند کار خود را ادامه دهد. این آشفتگی باعث بروز مشکلات اقتصادی در حقوق ماهیانه شهرداری شده بود که تمامی افراد خارج چارت از سمت خود کنار گذاشته شده اند.
شهردار رشت با اشاره به برخی از مسائل مطرح شده در رسانه ها، گفت: بنده از روز اول 4 سمت را مطرح کرده ام که این تعداد از روز نخست تا پایان کار به همین میزان باقی خواهد ماند.
وی تاکید کرد: مجموع معاونین و مدیران قطعاً از جمع نیروهای شهرداری خواهند بود و امیدوارم که شهردار بعدی رشت از میان مدیران شهرداری باشد و این اتفاق برای بنده در شهرداری های قبلی رخ داده بود.
وی تصریح کرد: اعضای شورای شهر این آزادی انتخاب را به شهردار داده اند و همه دوستان شورایی می توانند پیشنهادات خود را ارائه نمایند. اگر شهرداری رشت را یک اتوبوس در نظر بگیریم نمی توان به همه سرنشینان یک فرمان و ترمز و کلاچ و گاز داد زیرا قطعاً آن اتوبوس به مقصد نمی رسد اما بحث مشورت موضوعی کاملا متفاوت است که قطعاً صورت خواهد پذیرفت.
وی با اشاره به چابک نبودن سیستم شهرداری رشت، بیان داشت: این زنگ خطری برای شهرداری رشت است اما باید از همه افراد به مناسب ترین شکل ممکن استفاده شود. ما روزانه در شهرداری رشت 600 میلیون تومان حقوق می دهیم و از روزی که بنده در شهرداری رشت آغاز بکار کرده ام، بیشتر از 250 میلیون تومان درآمد در شهرداری نداشته ایم و با این تفاسیر در حقوق دادن هم به مشکل بر خواهیم خورد.
حاج محمدی با تاکید بر بدهی های بیش از 700 میلیارد تومان شهرداری رشت، افزود: شهرداری رشت هنوز به بنده تحویل داده نشده است و باید گزارشی در خصوص نیروی انسانی، درآمد، تملک و... به بنده داده شود. شهرداری های بزرگ همانند مشهد، سازمان سرمایه گذاری آن بودجه بیشتری نسبت به خود مجموعه شهرداری دارند. در هفته ای که گذشت نخستین قرارداد در شهرداری رشت منعقد شد.
شهردار رشت با اشاره به آب گرفتگی های اخیر در سطح شهر رشت، بیان داشت: نباید اینگونه باشد که با هر بارش باران چنین مشکلاتی رخ دهد و آب گیری معابر اتفاق بیفتد. بنده از تمامی نیروهای شهرداری کار میخواهم. در نخستین اقدام نهضت آسفالت را راه اندازی خواهم نمود. ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود یکی از آرزوهای مردم شهر رشت است و امیدواریم بتوانیم تا پایان سال حداقل یک نقطه از شهر را پاکسازی کنیم.
وی همچنین با اشاره به اقدام در خصوص شهر هوشمند تصریح کرد: امیدواریم طی سال جاری بتوانیم نقشه های شهر رشت را GIS کرده و هر شهروند بتواند از خانه خود مشخصات خانه و پلاک ثبتی خود را دریافت کند و نیاز به مراجعه به شهرداری نداشته باشد.
وی با اشاره به مشکل در دسترس نبودن طرح ممیزی به روز در شهرداری رشت، گفت: یکی از راه های اصلی درآمد پایدار در شهرداری ها عوارض است و باید به این نتیجه برسیم که ماده 77 و... نمی تواند درآمد پایدار باشد. امروز شهرداری بزرگترین بدهکار است.
حاج محمدی تصریح کرد: مردم شهر رشت باید بنده را در سطح شهر ببینند نه در داخل اتاق محل کار. بنده بدون اطلاع قبلی در سطح شهر حضور خواهم داشت.
 
 
تاریخ:
1398/04/11
تعداد بازدید:
173
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal