نائب رییس شورای اسلامی شهر رشت در شصت و سومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان‌ها؛
وظیفه امروز ما صیانت از نهاد شورا است / حذف و بخشش برخی از تعرفه‌ها به دیگر دستگاه‌ها نوعی شوراستیزی است
وظیفه امروز ما صیانت از نهاد شورا است / حذف و بخشش برخی از تعرفه‌ها به دیگر دستگاه‌ها نوعی شوراستیزی است
مراسم اختتامیه شصت و سومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرهای کشور که با حضور نمایندگانی از 31 شهر مرکز استان کشور و رئیس شورای اسلامی جزیره قشم به ‌عنوان میهمان نشست، در ساختمان تاریخی شهرداری رشت برگزار شد.
در این مراسم رضا رسولی نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت با بیان اینکه اکنون در دوران حساسی قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: برگزاری نشست‌هایی این‌چنینی و تبادل نظرات میان روسای شوراهای مراکز استان‌های کشور می‌تواند باعث ایجاد نقاط مشترک و تجارب ارزنده بدل شود. در این نشست‌ها نقاط ضعف در حوزه مدیریت شهری مرتفع خواهد شد.
نائب رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت همچنین با اشاره به قدمت کهن انجمن شهرها در ایران و سایر کشورها اذعان داشت: شکل‌گیری شوراها پس از انقلاب و از سال 1378 نقطه مهم در مردم‌ سالاری در کشور بود.
رسولی با اشاره به اینکه شوراهای شهر طلایه‌ داران تصمیم‌گیری‌های مردمی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: وظیفه امروز ما صیانت از نهاد شورا است و در این راه نیازمند تعامل بیش ‌از پیش می‌باشیم. متأسفانه در بسیاری از موارد شاهد کم رنگ کردن توان شوراها بوده‌ایم و شاید بزرگترین خطری که در این چند ماه اخیر مشاهده شد، حذف و بخشش برخی از تعرفه‌ها همچون خدمات و عوارض شهری به دیگر دستگاه‌ها بوده که از آن به ‌عنوان نوعی شوراستیزی یاد کرد.
 
 
 
 
 
تاریخ:
1398/03/31
تعداد بازدید:
109
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal