در هشتاد و نهمین جلسه شورا؛ رییس شورا :
با توصیه وزارت کشور فرآیند انتخاب شهردار متوقف شد/ رای گیری برای شهردار رشت در جلسه فوق العاده پنجشنبه
با توصیه وزارت کشور فرآیند انتخاب شهردار متوقف شد/ رای گیری برای شهردار رشت در جلسه فوق العاده پنجشنبه
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - عصر امروز در هشتاد و نهمین جلسه شورای شهر رشت، سید امیر حسین علوی با تبریک میلاد امام زمان (عج) ابراز امیدواری کرد؛ امسال سال فرج امام زمان (عج) باشد.
رییس شورا با تبریک به پاسداران انقلاب اسلامی، سالروز تاسیس سپاه را یادآور شده و اظهار داشت: این روزها تلاش می شود مردم از این نهاد ارزشی جدا شوند و دشمنان تلاش دارند تا مردم را جدا کنند و این تلاش ها به نتیجه نمی رسد و مردم روز بروز دلسوزان خود را بهتر می شناسند.
وی تاکید کرد: ایران همیشه سرزمین دلیر مردان بوده است و مردم بیش از مسئولان پای کار بوده اند. ما نیز باید تلاش خود را برای آبادانی این سرزمین صد چندان کنیم.
وی با اشاره به دستور جلسه بیان داشت: ضوابط تشویقی و ضوابط بودجه باید امروز نهایی شود. هفته گذشته کمیسیون ها فرصت برسی بیشتر خواسته بودند که امروز نهایی می شود.
علوی ادامه داد: دستور انتخاب شهردار به صورت غیر رسمی هفته گذشته بررسی شد. از تمام حوزه های مرتبط استمزاج کردیم و در مورد گزینه ها باید اعضای شورا بررسی نمایند.
وی با اشاره به تماس مدیر کل حوزه شهری و روستایی وزارت کشور اعلام کرد: امروز در این تماس معاون وزارت کشور بیان داشت، برای اینکه رشت بعد از این مدت که دچار مشکل شده و گزینه های قبلی هم تایید نشده اند،
شورا چند روز فرآیند انتخاب مجدد را متوقف کند تا در زمینه بررسی مجدد گزینه معرفی شده قبلی یعنی آقای علیقلی زاده با شورا صحبت شود.
علوی تاکید کرد: این پیام نشان می دهد، شورا در انتخاب شهردار تعلل نداشته و در وقت قانونی وظایف خود را انجام داده است.
وی تصریح کرد: با این تماس دو روز فرصت هست تا پس از اعلام نظر قطعی از سوی وزارت کشور، در صورت عدم تایید، مجدد نسبت به انتخاب جدید اقدام نماییم. بنابراین روز پنجشنبه صبح برای انتخاب شهردار رای گیری خواهیم داشت.
 
تاریخ:
1398/02/02
تعداد بازدید:
188
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal