در هشتاد و هشتمین جلسه شورا
اعتراض حاجی پور به هجمه های وارده بر علیه شورا
اعتراض حاجی پور به هجمه های وارده بر علیه شورا
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - اسماعیل حاجی پور در هشتاد و هشتمین جلسه شورا بیان داشت: باعث خرسندی است که گیلان به عنوان استان معین لرستان انتخاب شده است و گویا شهرداری رشت نخستین شهرداری بود که به کمک سیل زدگان شتافت.
وی ضمن تقدیر از خدمات مدیریت شهری رشت در لرستان، به موضوع عدم احراز حکم شهردار از سوی وزارت کشور اشاره نمود و ابراز کرد: شرایط به گونه ای شده که کوچکترین مشکلی را به گردن فقدان شهردار می اندازند.
عضو شورا افزود: متاسفم اینهمه هجمه بر افرادی است که بالغ بر 400 هزار رای دارند.
یکی نمی پرسد 3 شهرداری که معرفی کردیم و با دستگاه های نظارتی هماهنگ کردیم، چرا وزارت کشور حکم را صادر نکرد!
وی ادامه داد: هر چه سکوت می کنیم، فشارهای بیشتر می شود و ناجوانمردی ها و بی اخلاقی ها بر شورا افزایش می یابد.
چطور وزارت کشور با رد افراد، با آبروی افراد بازی میکند. چرا مستندات رد افراد را بیان نمی کنند؟ حفظ آبروی افراد از آبروی خانه خدا بالاتر است. چه شده هر کس کوچکترین عملکرد بدی داشته باشد، بنام شورا و شهرداری نوشته می شود.
حاجی پور تاکید کرد: شورا تلاش کرد و مطالبات پیمانکاران در پایان سال تسویه شد. خودمان با حضور در مناطق و پیگیری برای مطالبات در مناطق حضور یافتیم و برای دریافت مطالبات دولتی نخواستیم سربار دیگر دستگاه ها شویم. برای پرداخت ارزش افزوده مرتب بازی درآوردند.
عضو شورا از نحوه برخورد رسانه ملی گله کرد و از سخنگوی شورا خواست پاسخ اظهارات رسانه ملی را بدهند و گفت: اگر رسانه ها به ناحق حرف می زنند باید پاسخ آنها را داد.
وی خطاب به استاندار گفت: جنابعالی نماینده عالی دولت هستید با کدام روحیه باید کار کنیم. اگر کار شورا غیر قانونی بود، تا کنون شورا منحل شده بود. گویا دیگران نمی خواهند دنبال آرامش باشند. اگر به حرف زدن باشد، شورا بهتر بلد است.
حاجی پور همچنین از کمیته پیگیری گله کرد و گفت: با تصویب حق انشعاب بار مالی را به گردن شهروندان گذاشتیم. چرا از همه شهروندان این وجه دریافت می شود. قرار بود شورا پیگیر باشد تا وجه دریافت شده در پروژه های خاص هزینه شود و به مردم خدمات دهد. قرار بود هر 3 ماه گزارش دهند، چقدر اداره آب دریافتی داشته است. و قرار بود برای احداث تصفیه خانه های محلی هزینه شود.
وی خواست مکاتبه ای در این زمینه با شرکت آبفا صورت گیرد تا اگر گزارش ندادند، مصوبه تبصره 3 ابطال گردد.
 
تاریخ:
1398/01/27
تعداد بازدید:
25
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal