در هشتاد و ششمین جلسه شورا؛
بودجه سال 98 سازمان های شهرداری تصویب شد
بودجه سال 98 سازمان های شهرداری تصویب شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت - در هشتاد و ششمین جلسه شورا بودجه سال 98 سازمان های تابعه شهرداری با حضور روسای سازمان ها در تالار شورا بررسی و مصوب شد.
در این جلسه بودجه سازمان آتش نشانی با رشد 5 و نیم درصد نسبت به سال قبل و بودجه سازمان آرامستان ها با رشد 7 درصدی نسبت با سال 97 و با رقم، 12 میلیارد و 200 میلیون ریال مصوب گردید.
بودجه سازمان عمران و بازآفرینی، با رقم 341 میلیارد ریال، برای سال 98 تصویب شد.
رییس سازمان عمران و بازآفرینی با اشاره به وضعیت کارخانه آسفالت بر ضرورت راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت و درآمدزایی تاکید کرد.
هومن روایی افزود: در زمان دکتر نصرتی مقرر شد از محل درآمد شهرداری ماهیانه مبلغ مشخصی به حساب سازمان واریز شود که به دلیل مشکلات مالی در کل مجموعه شهرداری، این موضوع محقق نشد.
 
 
پس از ارائه راهکارهای مختلف، رئیس محترم شورا در این باره اظهار داشت: سازمان عمران می باید حداقل 50 درصد مستقل شود. برای این استقلال نیاز به شارژ اولیه دارد. یعنی حداقل 2 میلیارد به حساب سازمان واریز شود تا بتواند کارخانه آسفالت را راه اندازی نماید.
علوی افزود: این امر می باید در ضوابط شهرداری گنجانده شود و شهرداری رشت در سال 98 مکلف است، ماهیانه مبلغ مشخصی مازاد بر هزینه های سازمان عمران در اختیار آن سازمان قرار دهد تا سازمان بتواند قیر و مواد اولیه تهیه نماید.
وی ادامه داد: خط تولید جدید که راه اندازی شد، سازمان مکلف است، محصول تولید شده را به بخش خصوصی واگذار و به غیر از شهرداری رشت آسفالت تولیدی را بفروشد.
همچنین بودجه سازمان حمل و نقل و بار مسافر با توضیحات رییس سازمان با 1 میلیارد افزایش نسبت به سال 97 مصوب شد.
پس از بررسی بودجه عمرانی، در نهایت رقم 341 میلیارد ریال برای سازمان عمران مصوب گردید.
شب گذشته همچنین بودجه سازمان میادین بررسی و تصویب شد.
 
 
رئیس کمیسیون بهداشت پیرامون بررسی بودجه سازمان توضیحاتی ارائه داد و بیان داشت: بودجه سازمان 3 میلیارد و 500 میلیون تومان لحاظ شده است. با احتساب 11 درصد عمرانی و 89 درصد جاری و با تاکید بر ساماندهی بازارچه های تعطیل و نیمه تعطیل می باشد.
فاطمه شیرزاد افزود: قرار است سال آتی در این زمینه 2 طرح از سوی سازمان برای تصویب آورده شود. و همچنین نظارت بیشتر بر بازارچه های فعال به منظور افزایش درآمد سازمان و رضایت شهروندان در کمیسیون بهداشت بحث شد.
وی ابراز کرد: در مورد ساختمان جدید برای سازمان مزبور نیز بایستی برنامه ریزی گردد.
همچنین بودجه سازمان فاوا با رقم 16 میلیارد و 750 میلیون تصویب شد.
نایب رئیس شورا درباره اهمیت سازمان و توجه به ارتقای این سازمان اذعان داشت: بدنه شهرداری متورم است.
در سازمان فاوا بایستی از لحاظ نرم افزاری، برنامه ریزی شود.
 
 
رضا رسولی افزود: اگر چه هر سال در بودجه این سازمان رقمی برای ارتقای بخش نرم افزاری لحاظ می شد ولی اعتقادی برای اجرایی کردن آن وجود نداشت.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم توسعه در شهرداری رخ دهد، باید سازمان های سرمایه گذاری و فاوا ویژه دیده شود. بنابراین بابد در ضوابط دیده شود تا شهرداری مکلف شود سازمان فاوا تقویت شود.
رسولی تاکید کرد: مدیر سازمان یاد شده بررسی کند تا اگر روشی برای استفاده از بخش خصوصی و یا مشارکت بخش خصوصی در حوزه فن آوری اطلاعات وجود دارد، استفاده کنیم.
 
 
 
 
تاریخ:
1397/12/28
تعداد بازدید:
45
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal