بیانیه رییس شورای اسلامی شهر رشت
بمناسبت روز بزرگداشت شهدا
بمناسبت روز بزرگداشت شهدا
بسم الله الرحمن الرحیم
22 اسفند ماه سالروز تاسیس بنیاد شهید با درایت و به فرمان امام راحل و نامگذاری این روز به نام «روز شهید و بزرگداشت شهدا» یادآور جایگاه صاحبین اصلی این انقلاب و نقش بی بدیل آنها در تثبیت و شکوفایی این انقلاب است.
شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1383، روز 22 اسفند را به عنوان روز بزرگداشت شهدا در تقویم رسمی کشور ثبت کرد تا موضوع تکریم مقام شهیدان و زنده ماندن راه و رسم و آرمان آنان، برای همیشه در دل‌ها باقی بماند.
اسفند بواسطه عروج خیل بهترین فرزندان این سرزمین به سوی معشوق در عملیات های مختلف دفاع مقدس جایگاهی ویژه در تقویم معنوی ما دارد و پرشهیدترین ماه سال به شمار می‌رود.
با توجه به فرموده رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی): «فضیلت زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست» و در واقع روز 22 اسفند، نمادی از اجرای رهنمود‌ها و منویات امامین انقلاب در ترویج یاد شهیدان و بسط و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از جایگاه شهید و شهادت و نیز تاکید بر همنوایی مسئولان و آحاد جامعه در پاسداشت مقام شهداست این وظیفه آحاد ملت غیور ایران است که با گامهای استوار در این مسیر مستدام بوده و این فرهنگ عاشورایی را به نسلهای بعد انقلاب انتقال دهند.
در این روز یاد و خاطره همه فرماندهان و شهدای والامقام و قشر‌های مختلف مردم در دفاع مقدس و شهیدان عرصه امنیت و شهدای مدافع حرم را گرامی میداریم و به روح رفیع آنها درود می فرستیم.
 
سیدامیرحسین علوی
رییس شورای اسلامی شهر رشت
 
 
تاریخ:
1397/12/22
تعداد بازدید:
9
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal