در هفتاد و هشتمین جلسه شورا؛
- از مادر 3 شهید دفاع مقدس تجلیل شد / خاطرات شفاهی خانواده شهدا در حال تدوین است
- از مادر 3 شهید دفاع مقدس تجلیل شد - خاطرات شفاهی خانواده شهدا در حال تدوین است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت - در هفتاد و هشتمین جلسه صحن شورا به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا از 3 مادر شهید که تنها فرزندان خود را تقدیم انقلاب اسلامی نمودند، تجلیل شد.
 
 
 
در ابتدای جلسه، فاطمه شیرزاد در حضور میهمانان جلسه که مادران شهید و مدیران بنیاد شهید نیز حضور داشتند، یاد و نام همه شهدای انقلاب اسلامی را گرامیداشت و گفت: سالروز وفات حضرت ام البنین را تسلیت می گویم و به مناسبت سالروز تکریم از مادران شهید، از مادر شهیدان؛ یوسفیان، حجتی و مهرداد رمضانپور تجلیل می گردد.
وی بخشی از وصیت نامه شهید عفیفی ثابت را قرائت نمود و بر پیروی از ولایت فقیه و رعایت اخلاق و تقوا تاکید کرد.
 
 
رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز یاد شهیدان انقلاب اسلامی را گرامیداشت و گفت: امشب شورا میزبان خانواده معزز شهداست و عطر شهدا فضای این سالن را عطر آگین نموده است.
سید امیر حسین علوی با اشاره به تک فرزند بودن شهدای یادشده، اظهار داشت: صبر و بزرگی و متانت و عزت نفس خانواده شهدا ستودنی است که با بذل جان عزیزترین فرد خود، دین خود را به نظام ادا کرده اند.
احمد رمضانپور در این مراسم تجلیل بیان داشت: این انقلاب مدیون تلاش های همه مبارزین و انسان هایی است که در شرایط غربت در رژیم گذشته مبارزه کردند و برای حفظ نظام در جبهه ها حضور یافتند.
 
 
عضو شورا تاکید کرد: شهدا بزرگترین سرمایه یعنی جان خود را در طبق اخلاص نهادند و بنده در جبهه ها شاهد بودم، چگونه بزرگوارانه این عزیزان تنها به فکر خدمت بودند.
وی با اشاره به حوادث عملیات بستان یادآور شد که ایثارگران بر روی مین رفتند.
رمضانپور افزود: ما مسئولین نوکر این مردم هستیم و باید به مردم خدمت کنیم. امیدوارم این خون های شهدا باعث شود، ما به خودمان بیاییم. حیات و ممات شهدا الگوست و امیدوارم خائن به این شهدا نباشیم.
 
 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا نیز اظهار داشت: مادران شهید، یادگاران شهدا هستند که در شرایط سخت جنگ، باز به خانواده های دیگر قوت قلب می دادند.
محمد حسن عاقل منش بر تدوین خاطرات شفاهی خانواده شهدا تاکید نمود و ابراز کرد: قدردانی و پاسداشت مقام شهدا، همسران، مادران و فرزندان شهدا، از وظایف مسئولان است و باید قدردان شما بوده و به هر نحو شده الگو بودن این خانواده ها را در جامعه تسری دهیم.
وی تصریح کرد: در شرایط سختی هستیم و ملتمس دعای مادران شهید هستیم تا بتوانیم خدمتگذار خوبی باشیم.
 
 
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان ضمن تقدیر از شورا در برپایی این جلسه معنوی بیان داشت: توجه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با تجلیل از خانواده های شهدا، از سوی شورای شهر قابل ستایش است.
وی افزود: این مادران شهید تنها فرزند شهید خود را تقدیم انقلاب کرده اند و از 5 خانواده باقی مانده، تنها 3 مادر شهید به یادگار مانده است.
محسن کاظمیان، همسر شهید یوسفیان را یک الگو معرفی کرد و افزود: ایشان همچنان برای رسیدگی مادر شهید، در روستای لشت نشا زندگی می کند.
فرزند شهید یوسفیان با بیان اینکه تنها 3سال سن داشت که پدرش به شهادت رسید، گفت: مادر و مادربزرگ چراغ خانه ما هستند و اجازه ندادند کمبود پدر را حس کنیم و از خدا می خواهیم که به این مادر شهید سلامتی عنایت نماید.
در پایان این مراسم، رئیس شورا به تفاهم نامه شهرداری با کنگره 8000 شهید استان گیلان اشاره نمود و اظهار داشت: خاطرات شفاهی خانواده شهدا در حال تدوین است.
 
 
 
 
 
 
 
عکس : هاتف فرحناک 
 
 
تاریخ:
1397/11/29
تعداد بازدید:
108
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal