در هفتاد و سومین جلسه شورا؛
در راستای پویش ملی سه شنبه های بدون خودرو؛ شورای شهر در سه شنبه هفته جاری با دوچرخه در محل کار خود حاضر می شود
در راستای پویش ملی سه شنبه های بدون خودرو؛ شورای شهر در سه شنبه هفته جاری با دوچرخه در محل کار خود حاضر می شود
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت - در هفتاد و سومین جلسه شورا، رئیس شورا از اجرای طرح استفاده از دوچرخه در پویش سه شنبه های بدون خودرو در سه شنبه هفته جاری خبر داد.
علوی همچنین گفت: بسته های آماده سرمایه گذاری فردا تعیین تکلیف می شود.
رئیس شورای شهر رشت، ایام فاطمیه را تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد؛ جامعه اسلامی مورد عنایت بانوی بزرگ اسلام فاطمه زهرا، قرار گیرد.
سید امیردحسین علوی با گرامیداشت روز غزه، گفت: یک روز این مقاومت ها به بار خواهد نشست و غده سرطانی، اسرائیل، نابود می گردد.
وی با اشاره به پیوستن شورای شهر به پویش سه شنبه های بدون خودرو ابراز کرد: هفته پیش، پیرو پویش سه شنبه های بدون خودرو، با هدف استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی این طرح در رشت آغاز شد و فردا استفاده از دوچرخه فرهنگ سازی می شود.
علوی افزود: به واسطه اهمیت این فرهنگ سازی و پرهیز از رویکردهای جهانی صرف ماشین محور و اینکه طرح های توسعه ای باید انسان محور و مرتبط با نیازهای مادی انسان باشد، در رشت نیز آغاز شده است.
وی ادامه داد: لازمه ترویج چنین فرهنگی، علاوه بر افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی، تجهیز ایستگاه های اتوبوس و کارت هوشمند است. بیش از 4 سال است که ساخت 100 ایستگاه اتوبوس در شهرداری پیگیری می شود ولی همچنان نشانی از جانمایی ایستگاه اتوبوس در شهر نیست و قرار بود ظرف 3 ماه عملیاتی شود.
رئیس شورا تصریح کرد: بسته سرمایه گذاری آن هم فراخوان شده است اما با وجود تلاش ها در حوزه برنامه ریزی، به هر دلیلی کارها با وقفه روبرو شده است.
علوی یادآور شد: استفاده از فن آوری های نوین و راه اندازی خدمات کارت الکترونیک در اتوبوس ها، آماده فراخوان سرمایه گذاری است و فردا قرار است در سازمان سرمایه گذاری موارد مذکور پیگیری شود.
وی از اعضای شورا خواست تا در جلسه سرمایه گذاری اعضای شورا از پیاده راه با دوچرخه به سازمان سرمایه گذاری بیایند و افزود: طی همراه شدن با این پویش لااقل هفته ای یکبار خود را مکلف کنیم که از اتوبوس یا دوچرخه برای رسیدن به محل کارمون استفاده کنیم.
علوی همچنین بیان داشت: بسته سرمایه گذاری پارک آبی و تالاب عینک هم فراخوان شده ولی بلاتکلیف مانده است. کمک کنیم موضوعاتی که در شهر معطل مانده، برای اجرا پیگیری نماییم.
علوی در پایان بخش سخنان خود گفت: بودجه سال 98 شهرداری آماده شده و با حضور سرپرست شهرداری امشب تقدیم شورا می شود.
 
 
تاریخ:
1397/11/01
تعداد بازدید:
78
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 98؛ رونق تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal