با حضور رییس شورای شهر رشت در گفت و گوی ویژه خبری مطرح شد؛
کمبود اعتبارات، علت اصلی کندی روند ساماندهی رودخانه های گوهر رود و زرجوب
با حضور رییس شورای شهر رشت در گفت و گوی ویژه خبری مطرح شد؛ کمبود اعتبارات، علت اصلی کندی روند ساماندهی رودخانه های گوهر رود و زرجوب
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - عصر دیروز 17 دیماه علوی، رییس شورای اسلامی شهر رشت به همراه حسینی، مدیر عامل آب و فاضلاب شهری استان گیلان در خصوص ساماندهی دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت در برنامه گفت و گوی خبری شبکه باران در صدا و سیما حضور یافتند.
سید امیر حسین علوی در این گفتگوی خبری اظهار داشت: لوله گذاری آبهای سطحی از سال 1393 شروع شده و تاکنون برای این پروژه هزار میلیارد تومان هزینه گردیده است و همچنین امسال شهرداری رشت طی دو بار رودخانه های گوهررود و زرجوب رو با هزینه بالایی لایروبی نموده است.
رییس شورا افزود: در سال 96 و 97 اعتبار دولتی برای ساماندهی رودخانه ها صورت نگرفته است و امسال هم دو مبلغ 15 و 50 میلیارد تومانی تخصیص پیدا کرده است که فقط یک بیستم مشکلات این معضل بزرگ را حل می کند.
 
 
 
علوی با تشکر از کمک های سازمان برنامه و بودجه کشور، آب و فاضلاب که بیشترین سطح همکاری رو در یکسال اخیر با شورای شهر رشت داشتند، بیان داشت: ما باید شفاف با مردم سخن بگوییم. کمبود اعتبارات، علت اصلی کندی روند ساماندهی رودخانه های گوهر رود و زرجوب است.
رییس شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: برای ساماندهی رودخانه ها و کاهش آلایندگی شهر رشت به هزار میلیارد تومان اعتبار نیازمند است و این ساماندهی با توان شهر ما محقق نخواهد شد و باید تمامی ارگانها همچون سازمان برنامه و بودجه کشور، استانداری، آب و فاصلاب، سازمانهای متولی و نمایندگان مجلس با منابعی کلان به کمک ما بیایند.
علوی افزود: این فرآیند مستلزم تعیین منابع مالی است و از طرف دیگر متولی واحدی ندارد.
رییس شورای شهر در پایان با اشاره به مشکلات نداشتن تصفیه خانه در مسکن مهر و کوی امام رضا (ع) بیان داشت: به زودی با شروع اجرای پروژه تصفیه خانه این دو محله، بخش اعظمی از مشکل شهروندان حل خواهد شد و در خصوص فخب نیز پیمانکار آماده است و به زودی پروژه آبهای سطحی آغاز خواهد شد و آب و فاضلاب نیز می تواند که همزمان یا بلافاصله لوله کشی فاضلاب هم صورت دهد.
 
 
 
 
تاریخ:
1397/10/18
تعداد بازدید:
128
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal