عاقل منش:
پرداختن به فرهنگ عمومی با نگاهی راهبردی رسالت مدیریت شهری
عاقل منش: پرداختن به فرهنگ عمومی با نگاهی راهبردی رسالت مدیریت شهری
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - سه شنبه 18 آبان چهل و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت با دستور:
- بررسی روند اجرایی پروژه های توسعه اماکن فرهنگی، هنری، اجتماعی، گردشگری و ورزشی شهرداری رشت
در تالار شورا برگزار گردید.
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در این جلسه با تقدیر از حضور گسترده شهروندان در مراسم یوم الله 13 آبان مردم را پشتوانه و سرمایه اصلی نظام دانست و توجه مسئولین به رفع مشکلات را کمترین پاسخ به این حمایت ها عنوان کرد.
عاقل منش با تاکید بر این مطلب که مدیریت شهری اگر در حوزه فرهنگ اگر موفق به ایجاد زیرساخت و امکانات مورد نیاز نشود عملا در این حوزه هیچ اقدام قابل به ذکری و مثبتی صورت نخواهد گرفت خواستار توجه ویژه به فرهنگ عمومی شهر با توجه به شرایط موجود از سوی مدیریت شهری و متولیان گردید.
وی با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ عمومی اظهار داشت: این مهم را میتوان در دو بخش فرهنگ ظاهری و اخلاقیات در جامعه تقسیم کرد.
در بخش ظاهری با توجه به نظام اسلامی باید تلاش کرد تا جوانان با جامعه ای مملو از ارزش ها خود را تطبیق داده و در این مسیر گام بردارند چرا که ظواهر جامعه در تعیین مسیر انقلاب برای نسل های آینده بسیار تاثیرگذار میباشد.
عاقل منش در خصوص لزوم پرداختن به اخلاق مداری و مسائل معنوی افزود: ترویج صداقت عمومی، وقت شناسی، پرهیز از ایجاد اختلاف و ... جزو مبانی و سرفصل های ایجاد یک جامعه فرهنگی با تمکین از آموزه های دینی میباشد که در این راستا متولیان فرهنگ جامعه وظیفه اصلی را بر عهده دارند و با توجه به حجم تهاجمات فرهنگی در چند دهه اخیر لزوم پرداختن تخصصی به این امر جزو واجبات امروز جامعه ایران محسوب می گردد.
رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بسط و نشر فرهنگ عمومی در شهر را مستلزم بکارگیری پنج راهکار تعریف کرد:
1.تغییر در باورها و دیدگاههای مردم و مسئولین نسبت به اصلاح فرهنگ عمومی رایج که یک امر تدریجی، پنهانی و عمومی محسوب می گردد.
2. دعوت از مشارکت مردم در ایجاد این تغییر
3. توجه و اهمیت به قدرت فرهنگ در ایجاد تحول در جامعه
4. ادراک در فرهنگ عمومی و ایجاد ساختار در این حوزه
5. در نظر گرفتن باورهای فرهنگی، تاریخی و مذهبی جهت ایجاد این تغییرات
عاقل منش در ادامه با اشاره به دستور جلسه و بحث روند اجرایی پروژه های توسعه اماکن فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی با توجه به کمبودهای فاحش رشت در این زمینه خواستار اهتمام مدیران به اتمام این طرح ها در سطح رشت شد.
وی با اشاره به رصد خانه رشت و طرح هایی از قبیل یادمان دکتر حشمت، وضعیت بوستان کتاب، سالن های ورزشی متعلق به شهرداری، تندیس آرسن میناسیان و یادبود شهدای گمنام از مدیران مربوطه خواستار ارائه گزارش کار در خصوص پیشرفت این طرح ها شد.
علیرضا حسنی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت با تایید سخنان عاقل منش در خصوص اهمیت توجه به این پروژه ها فقدان اعتبار مالی را دلیل اصلی اتمام این پروژه ها ذکر کرد و از آمادگی کامل سازمان فرهنگی در خصوص انجام وظایف خود در صورت تخصیص منابع مالی خبر داد.
 
 
تاریخ:
1397/08/16
تعداد بازدید:
45
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal