عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا:
لزوم فعالیت شورایاری ها در راستای پیگیری مطالبات شهروندان
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - سه شنبه 19 تیر چهلمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر با دستور نشست و گفتگو در خصوص اجرای طرح شورایاری در سطح محلات شهر رشت در تالار شورا برگزار گردید.
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - سه شنبه 19 تیر چهلمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر با دستور نشست و گفتگو در خصوص اجرای طرح شورایاری در سطح محلات شهر رشت
در تالار شورا برگزار گردید.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب بیان کرد عنوان وزین و ارزشمند این روز نشانگر اهمیت این موضوع برای جامعه متدین ایران میباشد و مدیریت شهری باید با کمک نهادهای متولی اقدامات لازم را در راستای فرهنگسازی از سنین پایه انجام دهد.
وی در ادامه با اشاره به ولادت حضرت معصومه (س) روز دختر و دهه کرامت بر الگو سازی از خصایل این بانوی مکرم برای جامعه تاکید کرد.
محمد حسن عاقل منش در ادامه با گرامیداشت 22 تیر روز فتح تهران توسط مجاهدین گیلانی با تجلیل از آزادیخواهان گیلان خواستار توجه ویژه متولیان به گرامیداشت این واقعه حماسی و تاریخی شد.
وی با یادآوری مصوبه نوزدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی در سال گذشته افزود در راستای تکریم از مجاهدین مشروطه گیلانی عمارت حاج میرزا خلیل رفیع پس از انتقال شورای شهر به ساختمان جدید تبدیل به موزه مشروطه خواهد شد و از برپایی نمایشگاه مشروطه در آخر هفته جاری در این عمارت خبر داد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی با اشاره به دستور جلسه اظهار داشت در راستای ایجاد شهری شایسته موضوع شورایاری ها از ادوار گذشته شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.این طرح که در برخی از شهرهای کشور اجرا شده است به پیگیری مطالبات شهروندان با اولویت های موجود در محل یاری خواهد کرد که این امر به نوعی هزینه های مدیریت شهری را به سمت و سوی نیاز شهروندان پیش خواهد برد.
محمد حسن عاقل منش با بیان این موضوع که شورایاری ها در اشل کوچک همچون شورای شهر یک نهاد مدنی و محلی،غیر انتفاعی و غیرسیاسی محسوب می شود.
عضو شورای شهر رشت با ذکر این مطلب که طرح مد نظر جهت فعالیت شورا یاری ها، شناسایی مناطق توانمند جهت اجرای این طرح به عنوان پایلوت میباشد از معرفی برخی از محلات در سطح شهر توسط شهرداران مناطق خبر داد.
عاقل منش تشکیل ستاد اجرایی شورایاری ها متشکل از اعضای شورای شهر رشت را گام اول برای فعالیت این نهاد دانست و بر لزوم بکارگیری از ظرفیت مردمی و انجیوهای مردم نهاد در این زمینه تاکید کرد.
 
فاطمه شیرزاد با تبریک بمناسبت روز عفاف و حجاب نهادینه شدن این امر را واجبی شرعی و تکلیفی برای همه مسلمانان جهان دانست و با نقد از عملکرد ناموفق برخی از متولیان در این حوزه حجاب را عزتی برای مرد و زن مسلمان دانست.
سخنگوی شورای شهر با نقد از عملکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری به عنوان متولی فرهنگی مجموعه شهرداری خواستار ارتقا کیفی عملکرد این حوزه گردید.
شیرزاد با تاکید بر این مطلب که باید برآیند نشستهایی که در خصوص شورایاری ها تاکنون در شهرداری برگزار گردیده است باید به صورت شفاف در اختیار اعضای شورای شهر قرار بگیرد بر لزوم پرهیز از موازی کاری در این حوزه تاکید کرد.
عضو شورای شهر رشت با انتقاد شدید از ورود مباحث سیاسی به حوزه مدیریت شهری و سیاست زدگی شهر از این موضوع به اخبار واصله در این حوزه و واگذاری خانه میرزا کوچک خان به یک نهاد سیاسی گلایه کرد و اظهار داشت اعضای شورای شهر به شدت با این قبیل اقدامات که در راستای اهداف سیاسی میباشند مخالفت خواهند کرد.
 
 
عکس : هاتف فرحناک 
تاریخ:
1397/04/20
تعداد بازدید:
29
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 97؛ حمایت از کالای ایرانی
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal