۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
شورای اسلامی شهر رشت
آمادگی مدیریت شهری برای ایجاد موزه تخصصی در عمارت بلدیه/ اتوبوس رایگان برای بازدید دانش آموزان از نمایشگاه 1397/02/25
آمادگی مدیریت شهری برای ایجاد موزه تخصصی در عمارت بلدیه/ اتوبوس رایگان برای بازدید دانش آموزان از نمایشگاه
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در آیین افتتاح نمایشگاه مارلیک خبر داد:
آمادگی مدیریت شهری برای ایجاد موزه تخصصی در عمارت بلدیه/ اتوبوس رایگان برای بازدید دانش آموزان از نمایشگاه
 
 
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی کلانشهر رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت، در آیین افتتاح نمایشگاه موزه باستان شناسی مارلیک، ضمن ابراز خرسندی از بازگشت جام های مارلیک گفت: ورود اشیای تاریخی و باستانی استان و نمایش آن در موزه رشت یک اتفاق مهم در حوزه گردشگری و میراثی است.
    دکتر سید امیر حسین علوی افزود: شایسته است تمام مردم گیلان بواسطه این اتفاق فرهنگی از موزه رشت بازدید نمایند و همه باید اطلاع داشته باشند و باید با تمام توان تلاش نماییم همه مردم گیلان از این اشیای باستانی بازدید نمایند.
وی با اشاره به حمایت های شورا و شهرداری در فرآهم آوردن مقدمات این رویداد فرهنگی تصریح کرد: سعی کردیم در حد امکان حمایت کنیم. البته می دانم که این گونه فعالیها نیازمند حمایتهای بیشتر است.
 
 دکتر علوی با اشاره به بازدید کوتاه استاندار گیلان و حضور خالیش در مراسم اظهار کرد: خوب بود دکتر سالاری هم حضور داشتند و از نزدیک می توانستیم دغدغه های مدیربت شهری در حفاظت از بافت های میراثی و بازآفرینی را مطرح نماییم. استانی با این سرمایه میراثی نباید ظرفیت بروز استعدادهایش دراین سطح باشد و باید بسمت ایجاد موزه های تخصصی برویم.
وی تاکید کرد: برای راه اندازی موزه های تخصصی داخل رشت، دو نهاد مدیربت شهری و سازمان میراث فرهنگی باید با قدرت در کنار هم باشند. شورا و شهرداری در کنار سازمان میراث فرهنگی خواهد بود و با تمام توان در خدمت هستیم اما لازمه آن ایجاد زیر ساخت های فرهنگی است با تاکید بر حفظ سرمایه هایی که در رشت و گیلان است . و در این راه تلاش فعالین خودجوش میراث را باید ارج نهاد.
 
 وی بر افزایش سطح همکاری با میراث فرهنگی تاکید کرد و ابراز کرد: ظرفیت ها با یک هم افزایی مناسب افزایش دهیم.
هدف پاسداشت میراث این مرز و بوم است و از این ظرفیت ها مزیت اقتصادی ایجاد نمود.
رئیس شورا افزود: استانهای دیگر در این مقوله پیشرو هستند و ما عقب مانده ایم و این ایراد بما هم وارد است و لی باید با شتاب به پیش برویم.
 دکتر علوی تصریح کرد: برای من مایه فخر است که چنین اشیای بار ارزشی را در موطن خود می بینم. نسل جوان و آینده باید این ظرفیت را بداند و حفظ شود. بدین منظور مدیریت شهری اتوبوس رایگان برای بازدید دانش آموزان را فرآهم می کند.
 
 
تعداد بازدید: 34
منبع: روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
آب و هوا ارتباط با ما
   صـيقـلان ، جنب تـاكـسي تلفنـي شـهـاب ، انتهاي كوچه شهيد صادقي
دورنگار: 33339197 - 33339193 - 33339195
rashtcounsil4@gmail.com
ساعات كاري: 7 صبح الي 14:30 بعد از ظهر
ديدار مردمي همه هفته روزهاي سه شنبه
Powered by DorsaPortal