۱۳۹۷ شنبه ۲۹ دي
شورای اسلامی شهر رشت
بی.آر.تی رشت به خط ویژه اتوبوسرانی تغییر خواهد کرد 1396/09/23
بی.آر.تی رشت به خط ویژه اتوبوسرانی تغییر خواهد کرد
  رئیس شورای شهر رشت، خط بی آر تی را نیازمند بازنگری دانست و گفت: این نوید را به شهروندان میدهم که بزودی این پروژه با اصلاحاتی به خط ویژه اتوبوسرانی تبدیل خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت، به نقل از خبرگزاری ایسنا  سید امیرحسین علوی با بیان اینکه رسانهها نقش مهم و بسزایی در توسعه شهری دارند، اظهار کرد: انتظار دارم اصحاب رسانه با تحلیل محتوایی به درستی زوایای مبهم و ایرادات را به مدیران شهری یادآور شوند و آنها نیز در مقابل موظف به پاسخگویی باشند.

وی فضای گردشگری شهر رشت را از محورهای توسعه استان دانست و گفت: هر چند زیرساخت های لازم وجود ندارد ولی باید از روشهای بومگردی و توجه به صنایع دستی در بحث گردشگری استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر رشت افزود: متاسفانه برای جلب نظر سرمایه گذاران در زمینه گردشگری مشکلات زیادی داریم و به دلیل نبود بستر لازم و مهیا نبودن فضای لازم در این زمینه کار دشواری پیش رو است؛ ضمن اینکه در شهر رشت زمین هم برای واگذاری به سرمایه گذاران بسیار کم میباشد.

وی یادآور شد: با این وجود انعطافپذیری لازم را داریم و در اکثر حوزههای مرتبط باید در نیمه اول سال 97 خودمان را توسعهیافته نشان داده و موفقیتهایی را بدست آوریم؛ البته اعتقاد دارم ابتدا باید دولت در بافت فرسوده ورود کرده و مشکلات این حوزه را حل نماید و شهرداری نیز با دادن مشوقهای تراکمی و عوارضی اقدامات لازم را انجام خواهد داد تا شکل و نمای شهری از شرایط فعلی خارج شود.

علوی اضافه کرد: مردم باید در پرداخت عوارض سالیانه به شهرداری اعتماد کرده و داوطلبانه به پرداخت آن اقدام نمایند و اطمینان داشته باشند که این عوارض به خود شهر و شهروندان بر خواهد گشت.

این مقام مسئول، با بیان اینکه متاسفانه در گذشته این اعتمادسازی ایجاد نشده، گفت: ما باید با مردم رابطهای دوسویه داشته باشیم و در کل رسالت شورای شهر که از بطن لایه های جامعه برخواسته همین است و شورا و شهرداری باید مشارکت مردم و اعتمادسازی در همه زمینه ها را داشته باشد.

رئیس شورای شهر رشت، با اشاره به ایرادات وارده به دو پروژه پیاده راه فرهنگی و خط اتوبوسرانی(بی.آر.تی)، خاطرنشان کرد: اجرای این دو پروژه آسیب های زیادی به مردم و بازار وارد کرده است.

علوی اضافه کرد: اقدامات اولیه و مطالعاتی برای رفع مشکلات این دو پروژه آغاز شده اما باید قبول کنیم که این موضوع به زمان نیاز دارد. همچنین اصلاحات مدنظر قطعا با نظرات مردمی صورت خواهد گرفت تا همه نظرات مطلوب با مشارکت مردم اعمال شده و رضایت خاطر شهروندان فراهم آید.

وی اضافه کرد: خط بی.آر.تی متاسفانه در زمان اجرای آن غیر کارشناسانه بود و نیازمند بازنگری میباشد و البته این نوید را به شهروندان میدهم که بزودی این پروژه با اصلاحاتی به خط ویژه اتوبوسرانی تبدیل خواهد شد.

رئیس شورای شهر رشت، درخصوص بنبست ترافیکی میدان شهرداری که با ایجاد پیاده راه به وجود آمده، اظهار کرد: در این پروژه دو طرح متصور است که با انجام مطالعات اولیه بزودی اقدامات لازم را برای خروج از وضعیت فعلی صورت خواهیم داد که جزئیات آن را نیز پس از تصویب در صحن علنی شورا اعلام خواهیم کرد.

وی در خاتمه ضمن تجلیل از تلاشهای اصحاب رسانه در انعکاس مشکلات شهری و اخبار شورای شهر گفت: خبرنگاران و نویسندگان رسانهها و نشریات استان باید مسائل و مشکلات شهری را به خوبی نقد و بررسی کرده و با تحلیل محتوایی آن را به نگارش درآورند تا مدیران شهری بهره لازم را از تحلیل ها و نقدهای درست ببرند.

علوی یادآور شد: اگر نقد و تحلیل مشکلات به درستی انجام نگیرد از طریق فضای مجازی به حرفهای بی ارزش تبدیل میشود که دردی را دوا نمیکند و فقط اذهان عمومی را مشوش و دغدغهها را بیشتر میکند لذا انتظار دارم نقد و اقعیت ها از سوی رسانهها به درستی انجام شود.

تعداد بازدید: 69
منبع:
نویسنده:
آب و هوا ارتباط با ما
   صـيقـلان ، جنب تـاكـسي تلفنـي شـهـاب ، انتهاي كوچه شهيد صادقي
دورنگار: 33339197 - 33339193 - 33339195
rashtcounsil4@gmail.com
ساعات كاري: 7 صبح الي 14:30 بعد از ظهر
ديدار مردمي همه هفته روزهاي سه شنبه
Powered by DorsaPortal