۱۳۹۷ شنبه ۲۷ مرداد
شورای اسلامی شهر رشت
معارفه مسعود نصرتی شهردار رشت برگزار شد 1396/07/13
معارفه مسعود نصرتی شهردار رشت برگزار شد

 معارفه مسعود نصرتی شهردار رشت برگزار شد


 مراسم معارفه مسعود نصرتی شهردار رشت دقایقی قبل با حضور مسئولان استانی ، اعضای شورای رشت و مدعوین حاضر در مراسم در سالن شهدای ناجا برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شورای رشت رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ابتدا با خیر مقدم گوئی به حاضرین مجلس و با تسلیت به مناسبت ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: امروز شصت و پنجمین شهردار رشت معارفه می شود.

سید امیر حسین علوی افزود: شورای پنجم رشت در ابتدای فعالیت خود توجه اش به انتخاب شهردار معطوف شد و با انجام مصاحبه های مختلف و بررسی همه جانبه مسعود نصرتی با یازده رای توسط اعضای شورا انتخاب شد.

وی با اذعان به اینکه مسعود نصرتی فردی توانمند و با تجربه است گفت: نصرتی در دوران حضورش در شهرداری قزوین بسیار مورد علاقه همکارانش بود و معیار اعضای شورای رشت در خصوص انتخاب وی تجربه، توانمندی،تعامل و... بوده است.

علوی با بیان اینکه با اعتماد دیگر اعضای شورای پنجم رشت ریاست این دوره شورا به بنده سپرده شد و در حال حاضر چالش های متعددی در رشت وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به موضوع جمع آوری روان آبهای سطحی اشاره و گفت: در دوران فعالیت شورای چهارم رشت با اجرای طرح جمع آوری روان آبهای سطحی مشکل آگرفتگی معابر و خیابانهای رشت برطرف شد وخوشبختانه امروز نگرانی در رشت از این بابت  وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شورای چهارم رشت اتفاقات خوبی رقم خورد گفت: از آن جمله می توان به افتتاح پارک های محله، پروژه جمع آوری روان آبهای سطحی رشت و... اشاره کرد.

علوی با اشاره به توقیف مداوم حساب شهرداری رشت توسط برخی از دستگاههای دولتی گفت: حساب شهرداری رشت بعلت بدهی مدام توسط برخی از دستگاههای دولتی در حال توقیف است و ما انتظار داریم تعامل بیشتری با شهرداری رشت داشته باشند و در شرایط فعلی باید بگویم  شهرداری رشت واقعا مظلوم است و اگر به  واسطه داشتن نیروهای توانمند و خلاق و... نبود شاید با بحران های اجتماعی مواجه می شدیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تقدیر از عملکرد فرامرز جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت گفت: طی این مدت سرپرست شهرداری رشت اقدامات خوبی انجام داد .

وی خواستار تشکیل شورای تامین برای وضعیت رودخانه های رشت شد و گفت: وضعیت رودخانه های رشت واقعا نگران کننده است و  احیاء و بازسازی آن نیازمند عزم و اعتبارات ملی است.


 رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اختصاص پنجاه میلیارد تومان اعتبار به منظور  ساماندهی دو رودخانه رشت تصریح کرد: از این مبلغ تا کنون پانزده میلیارد تومان  اختصاص یافته است که دردی را دوا نمی کند.

علوی با تاکید بر استوار کردن اقتصاد شهر رشت برمبنای گردشگری بیان کرد: اگر بخواهیم مشکل اشتغال جوانان رشت برطرف شود باید به این مبحث گردشگری توجه نمائیم و شورای پنجم رشت به نمایندگی از مردم رشت قصد انجام  کارهای بزرگ و ماندگار دارد  و بنده قول می دهم که یازده عضو شورای رشت با اتحاد و همبستگی و به دور از سر و صداها در راستای توسعه و اعتلای رشت گام بردارند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شهرداریها گفت: رهبر انقلاب فرمودند: شهرداریها باید برنامه های زائد و منحرف کننده و حرف های غیر منطقی با کار را که عده ای با آنها مبتلا بودند را کنار بگذارند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت نیز در گذشته درگیر چنین مباحثی بود گفت: شهرداری رشت نیز با چنین مشکلاتی مواجه بود و به زودی طرح شورایاری که در شورای چهارم مصوب شده بود در شورای پنجم اجرایی خواهد شد.

علوی خواستار توجه شهردار رشت به مباحثی از جمله شادابی پرسنل شهرداری و... شد و بیان  کرد: روحیه خستگی ناپذیر و تلاش وافر و ایجاد منابع مالی پایدار با شفافیت مالی که از دغدغه های مهم در شهرداری رشت می باشد باید مورد توجه مسعود نصرتی شهردار رشت باشد.انتهای پیام

به گزارش روابط عمومی شورای رشت در ادامه این مراسم سرپرست اسبق شهرداری رشت نیز با قدر دانی از اعتماد شورای رشت به واسطه سپردن سرپرستی شهرداری گفت: امروزه همه در خصوص بدهکاری و ناتوانی شهرداری رشت سخن می گویند اما این بدهکاری ناشی از فشارهای پروژه هایی است که در طول این مدت شورا و شهرداری رشت متحمل شده اند.

فرامرز جمشید پور با اشاره به اینکه شهرداری رشت نیازمند یاری دیگران است گفت: در حال حاضر شهرداری رشت در شرایطی قرار دارد که اگر تصمیمی جدی برای رفع مشکلاتش اتخاذ نگردد دچار بحرانهای شدیدی خواهد شد.

وی با اذعان به اینکه بودجه شهرداری رشت بطور چشمگیری افزایش یافته است بیان کرد: در سال 95 حدود هشتصد و پنجاه میلیارد تومان بودجه برای شهرداری رشت در نظر گرفته شد که از این تعداد حدود چهارصد میلیارد تومان محقق شد.

سرپرست شهرداری رشت افزود: در سال جاری نیز حدود ششصد و پنجاه میلیارد تومان بابت پروژه های عمرانی شهرداری رشت مصوب شد که در حال انجام است و این در حالی است که شهرداری رشت بدهی های متعددی بابت حق بیمه و... دارد.

جمشیدپور افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون شهرداری رشت یکصد و هفتاد میلیارد تومان در آمد داشته است و هنوز بسیار از منابعی که قرار بود به شهرداری رشت بر اساس قانون توسط دیگر دستگاهها اختصاص یابد پرداخت نشده است و یقینا تزریق این اعتبارات موجب رفع بسیاری از مشکلات خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای پروژه جمع آوری روان آبهای سطحی رشت گفت: پروژه جمع آوری روان آبهای سطحی رشت در بلوار شهید افتخاری بالغ بر هشت میلیارد تومان هزینه بهمراه داشت.

وی اجرای پروژه هایی از جمله پل عابر پیاده پارک‌دانشجو، احداث دیواره های حفاظتی در حاشیه رودخانه ها و... از جمله اقداماتی است که توسط شهرداری رشت انجام شده است.

جمشیدپور با اشاره به اینکه مرکز کنترل ترافیک در حال راه اندازی است گفت: بابت  پولهایی  که به حساب شهرداری رشت واریز می شود  نگران هستیم و ممکن است با مسدود شدن حسابها توسط دستگاههای دولتی مواجه شویم .

سرپرست اسبق شهرداری رشت با اشاره به بدهی افراد دانه درشت به شهرداری رشت گفت: این افراد دانه درشت در خصوص پرداخت بدهی ها اقدامی نمی کنند و به ریش ما می خندند.

جمشیدپور با اذعان به اینکه برای رفع مشکلات دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت نیازمند مساعدت همه مسئو لان هستیم گفت: در خاتمه از همه همکاران و مردم فهیم رشت حلالیت می طلبم و امیدوارم شاهد توفیقات روز افزون برای شهر رشت باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای رشت در این مراسم از زحمات فرامرز جمشیدپور سرپرست شهرداری رشت با اهدای لوح یادبود تقدیر شد.

در ادامه مراسم معاون عمرانی استانداری گیلان در مراسم معارفه شهردار رشت با تبریک به مسعود نصرتی گفت: شورای پنجم رشت با درایت و توانمندی موضوع انتخاب شهردار رشت را پیگیری و به سرانجام رساند.

حجت شعبان پور افزود: شورای رشت اقدامات خوبی انجام داده است که از آن جمله می توان به اجرای پروژه جمع آوری روان آبهای سطحی رشت، افزایش سرانه فضای سبز رشت و... اشاره کرد.

وی با اذعان به وضعیت دو رودخانه گوهر رود و زرجوب رشت بیان کرد: پنجاه میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید جهت بازسازی دو رودخانه رشت اختصاص یافت اما این اعتبار کافی نیست.

وی با اشاره به فاصله موجود مابین درآمدها و هزینه ها تصریح کرد: بحث لایحه مدیریت واحد شهری آماده شده و به زودی به صحن مجلس شورای اسلامی رشت ارسال می شود  و نمی توان در شرایطی خواستار خدمات همه جانبه از استاندار باشیم که 23 دستگاه دولتی دیگر هم نظرات خود را مطرح می کنند.

شعبان پور افزود: اگر قصد داریم مشکلات شهری بطور زیر بنایی برطرف شود باید مدیریت یکپارچه شهری وجود داشته باشد و شهرداران در تمامی مباحث اختیار تام داشته باشد.

وی با اشاره به ایجاد درآمد پایدار برای رشت تصریح کرد: در شرایطی می توانیم درآمد پایدار ایجاد کنیم که بتوانیم سرمایه گذار را دعوت کنیم و شهردار باید در این خصوص با مدیریت یکپارچه شهری فراغ بال داشته باشد.

معاون عمرانی استانداری گیلان وضعیت پسماند رشت و استان را نامناسب دانست و گفت: اخیرا توسط معاون رئیس جمهور پانزده میلیارد تومان جهت لندفیل سراوان اعتبار اختصاص یافت و هنوز جای کار در این بخش زیاد است.

وی یکی از آفتهای نظام اداری را عدم ثبات مدیریتی در شهرداری رشت دانست و گفت: این مشکلات باید برطرف شود تا شاهد نیروهای کارآمد و فعال در بخش های مختلف باشیم 

در ادامه شهردار منتخب رشت با تقدیر از حضور تمامی مدیران و شهروندان حاضر در مراسم معارفه اظهار کرد: معارفه در مراسم هفتصد نفره که کاملا سالن پر شده است نیازمند یک شروع و حرکت محکم و استوار می باشد.

مسعود نصرتی افزود: شهر رشت بر اساس آمار رسمی سال 55 به عنوان پنج شهر صاحب زیر ساخت و توسعه کشور معرفی شد و ما باید آن شرایط را مجدد فراهم کنیم.

وی با تقدیر از حضور نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: حدود بیست سال است که موضوع گوهر رود و زرجوب مورد بحث و بررسی است و ان شاا با اتحاد و همدلی که وجود دارد اینکار با اقتدار آغاز و به سرانجام خواهد رسید.

شهردار رشت در خصوص ثبت تالاب عینک در جمع تالاب شهرها بعنوان بزرگترین تالاب شهری در منطقه تصریح کرد: ان شاا شاهد ثبت تالاب عینک در کنوانسیون رامسر باشیم .

نصرتی در خصوص خرید دستگاه زباله سوز اظهار کرد: تمام تلاشمان را بکار خواهیم گرفت تا اعتبار یکصد و چهل میلیارد تومانی این بخش برای رشت نیز محقق شود.

شهردار رشت با بیان اینکه شهرداری رشت به تنهایی قادر به تحقق اهداف مدیریت شهری است گفت: باید به گونه ای عمل شود تا سرمایه گذار برای سرمایه گذاری جذب شود و حتما در این راستا برنامه ریزیهایی خواهیم داشت.

وی در خصوص پیگیری مطالبات شهرداری رشت افزود: در این خصوص نیز برنامه های متعددی را داریم و با دریافت مطالبات به مباحث و اهداف شهری خواهیم پرداخت.

نصرتی با اذعان به اینکه ثبات مدیریتی از جمله برنامه هایم می باشد گفت: تقاضا دارم تمام دغدغه مندان شهر رشت که برای ارتقای رشت قلبشان می تپد به یاری ما بیایند و شهر رشت و استان گیلان بالاتر از گردشگران زیارتی که به مشهد مقدس ورود می کنند گردشگرپذیر تر است و اگر صنعت گردشگرس محقق شود اشتغالزایی که بزرگترین دغدغه استان و اعضای شورا است مرتفع خواهد شد.

شهردار رشت آسفالت را یکی از نیازهای اولیه شهر دانست و تصریح کرد: وظیفه ذاتی و حاکمیتی مدیریت شهر به عنوان کارهای روزانه آسفالت، رفت و روب و.. است و اینها جزو برنامه نیست و وظیفه است .

وی گفت: در دفترچه رشت به سمت شکوفایی برنامه های خوبی برای رشت تدوین شده است و خدا را شاکرم که در این شهر فرهیخته به خدمت خواهم پرداخت و یقین می دانم که همه شهروندان رشت در تحقق این برنامه تاثیر گذار هستند.

نصرتی افزود: استان گیلان ظرفیتهای ملی بالایی دارد و امیدوارم با تعامل و همدلی ما بین خانواده شهرداری رشت با دیگر دستگاهها ، نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان بتوانیم شاهد تحقق بهترینها برای شهر رشت باشیم.

شهردار رشت با بیان اینکه پرسنل شهرداری رشت با حداقل ها مشغول به فعالیت هستند گفت: امیدوارم حمایت استاندار و نماینده ولی فقیه و اعضای شورا و همراهی شهروندان رشت را در راستای تحقق اهداف داشته باشیم.

مسعود نصرتی افزود: از جایگاه واقعی رشت دور شده ایم و این شایسته شهروندان نیست و رسیدن به جایگاه واقعی دور از انتظار نیست .

وی با اذعان به اینکه از حضور چهره های توانمند ، جوانان خلاق و بانوان برای پیشبرد اهداف در نظر گرفته شده استفاده خواهیم کرد گفت: امیدوارم به زودی مشکلات برطرف و شاهد رسیدن رشت به جایگاه واقعی اش باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای رشت  در مراسم معارفه شهردار رشت حاج محمدی مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه کشور و داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

در خاتمه این مراسم ابلاغ مسعود نصرتی از سوی وزارت کشور بعنوان شهردار رشت قرائت شد.

تعداد بازدید: 144
منبع:
نویسنده:
آب و هوا ارتباط با ما
   صـيقـلان ، جنب تـاكـسي تلفنـي شـهـاب ، انتهاي كوچه شهيد صادقي
دورنگار: 33339197 - 33339193 - 33339195
rashtcounsil4@gmail.com
ساعات كاري: 7 صبح الي 14:30 بعد از ظهر
ديدار مردمي همه هفته روزهاي سه شنبه
Powered by DorsaPortal