۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر
شورای اسلامی شهر رشت
در سی امین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت: 1396/12/19
در سی امین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت:

در سی امین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت ساخت سردیس خیر نیکوکار مرحوم ابریشمچیان در دستور کار قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و بزرگداشت مقام مادر و روز زن اظهار کرد: امروز لوایحی درباره اقدامات شهرداری رشت برای استقبال بهار، چهارشنبه آخر سال و... بررسی می شود.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه مادران شهدا به گردن همه حق دارند تصریح کرد: مادران شهدا با صبر و استقامت در راستای حفظ ارزشهای انقلاب از فرزندانشان گذشتند.

وی با اشاره به درگذشت مرحوم ابریشمچیان اسطوره بزرگ نیکوکاری در گیلان بیان کرد: از چنین چهره های ارزشمندی باید در زمان حیاتشان تجلیل شود.

شیرزاد به ساخت سردیس مرحوم ابریشمچیان اشاره و گفت: به پاس اقدامات ارزنده این نیکوکار بزرگ سردیس وی در سبزه میدان رشت احداث شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اجرای طرح استقبال از بهار ایمن در رشت (چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز) تصریح کرد: پاکسازی محلات رشت از انواع و اقسام آلودگی های محیطی از جمله اقداماتی است که باید در این فصل از سال به طور ویژه به آن توجه شود.

وی افزود: باید شرایط به سمت و سویی حرکت کند که شهروندان و گردشگران تغییرات و فرا رسیدن بهار را احساس کنند.

شیرزاد با بیان اینکه برخی از دیوارهای سطح رشت نیازمند پاکسازی است گفت: نصب المان های سفره هفت سین در نقاط مختلف رشت باید مورد توجه باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت افزود: طرح استقبال از بهار و مقدمات مربوط به آن در رشت همه روزه انجام شود.

وی به افزایش بهای خدمات سازمان آرامستان شهرداری رشت اشاره و گفت: سازمان ارامستان پیشنهاد افزایش برخی از کدهای خدماتی را دارد .

شیرزاد بیان کرد: در مواردی که شهروندان پیرامون دفن اموات و...با مشکل مالی مواجه باشند با پیگیری های اعضای شورا برطرف می شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت به پروژه های در دست اجرای سازمان آرامستان اشاره و بیان کرد: احداث ساختمان در سازمان آرامستان شهرداری رشت از جمله این پروژه ها است.

وی پاکسازی و زیباسازی گلزار شهدای رشت را امری ضروری دانست و تصریح کرد: سفره هفت سینی مرتبط با حال و هوای گلزار شهدا در آن مکان مقدس برپا شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی شهر رشت به طرح بخشش جرائم ساختمانی اشاره و گفت: مالک یا مالکین ساختمان هایی که اقدام به بهسازی و پاکسازی نمای بناهای متعلق به خودشان کنند مشمول بخشش جرائم ساخت و ساز می شوند و این اقدام موجب زیبایی و بهسازی فضای شهری می شود .

وی به موضوع خرید مخازن زباله در رشت اشاره و گفت: مخازن شکسته و کثیف باید از سطح رشت جمع آوری و مخازن جدید جایگزین شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با بیان اینکه در مسیرهای اصلی رشت کمبود مخازن زباله وجود دارد گفت: درباره ساماندهی متکدیان در سطح رشت نیز باید برنامه ریزی های لازم انجام شود.

وی افزود: برخی از شیرآلات موجود در سطح پارکها و سرویس های بهداشتی رشت دچار شکستگی شده و باید سریعا ترمیم و رفع نقص شود.

شیرزاد با اشاره به اجرای طرح پاکسازی محلات رشت بیان کرد: تا شروع سال نو فرصت چندانی باقی نمانده و پیشنهاد می کنم گل های بهاری به شکل موضوعی در پارک ها و میادین رشت کاشته شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای رشت با اشاره به ورودی های اصلی شهر اظهار کرد: المان های نوروزی باید سریع تر در رشت جانمایی شده و شهرداری در میادین گیل و دیگر ورودی های اصلی فرم خاص و مرتبط با ایام نوروز ایجاد کند.

شیرزاد به چهار شنبه آخر سال اشاره و تصریح کرد: آتشنشانان زحمات فراوانی متحمل می شوند و امیدوارم در چهارشنبه سوری مشکلی ایجاد نشود و این روز به خاطره ای خوب و ماندگار تبدیل شود .

وی افزود: پرسنل آتشنشانی خدوم و زحمتکش هستند و شهروندان از عملکرد 125 رضایت کامل دارند.

شیرزاد به عاملان فروش ترقه و... در سطح شهر اشاره و گفت: فروش برخی از مواد محترقه و ... در ملاء عام در حال انجام است و باید با عاملان آن برخورد شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تبریک میلاد حضرت زهرا(س) اظهار کرد: مادران ایران زمین جان خود را برای فرزندانشان فدا می کنند و محبت مادر یک موهبت الهی و خدادادی است.

اسماعیل حاجی پور افزود: به جوانان توصیه می کنم که قدردان والدین خود باشند و همواره آنان را مورد تکریم قرار دهند.

وی درگذشت مرحوم ابریشمچیان نیکوکار گیلانی را تسلیت گفت و تصریح کرد: دکتر ابریشمچیان از اسطوره های استان گیلان بوده و بخشی از بیمارستان آریا، دانشگاه گیلان و...از خدمات وی است.

حاجی پور بیان کرد: نسل های آینده نیز باید ادامه دهندگان راه چنین چهره های ارزشمندی باشند و برای این مرحوم آرزوی مغفرت دارم.

عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با اشاره به اینکه پاکسازی محلات رشت به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز آغاز شده است بیان کرد: باید به مبحث خط کشی های عابر پیاده و رنگ آمیزی های محیطی نیز توجه شود.

وی به راه اندازی آب نمای بوستان ملت اشاره و تصریح کرد: هزینه های هنگفتی برای راه اندازی این آب نما پرداخت شده و انتظار دارم با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و حضور گردشگران راه اندازی آن در دستور کار قرار بگیرد و یقینا آب نمای بوستان ملت که بالغ بر هفت میلیارد تومان هزینه داشته موجب جذب گردشگر می شود.

حاجی پور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی با شادی مردم شاد می شود گفت: چهارشنبه سوری از رسوم گذشته و از نیاکان به ما رسیده است و باید حفظ شود .

عضو کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا با بیان اینکه چند نقطه از شهر برای برگزاری آئین نامه چهارشنبه سوری آماده سازی شود گفت: پیشنهاد می کنم شهرداری رشت مکان هایی به منظور اجرای چنین آئین هایی مهیا کند .

وی افزود: جوانانی که در شب چهارشنبه سوری به شادی می پردازند همان هایی هستند که در 22 بهمن سینه سپر کرده و با حضور در راهپیمایی بر دهان دشمنان زدند.

حاجی پور بیان کرد: یقینا دستگاه های نظارتی با افرادی که قصد آزار واذیت و ناهنجاری در چهارشنبه آخر سال را دارند نیز برخورد می کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: از چهارم دی ماه آغاز طرح استقبال از بهار در دستور کار قرار گرفت .

علی مقصودی افزود: تمرکز شهرداری رشت روی ورودیهای شهر معطوف شده و سه شنبه هر هفته طرح پاکسازی محلات به طور ویژه انجام می شود.

وی با اشاره به وضعیت سرویس های بهداشتی رشت گفت: در حال حاضر کلیه سرویس های بهداشتی در پارک های سطح رشت و...‌ پاکسازی و برای جمع آوری نخاله های ساختمانی نیز با سازمان پسماند شهرداری برنامه ریزی شده است.

مقصودی با بیان اینکه بسیاری از افراد نخاله های ساختمانی خود را در حاشیه رودخانه ها سرازیر می کنند گفت: با هماهنگی های انجام شده با سازمان پسماند شهرداری رشت مکانی برای ریختن نخاله های ساختمانی شهروندان مهیا شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت به انجام تمهیدات ویژه به منظور ساماندهی گلزار شهدای رشت اشاره و تصریح کرد: این مهم از اولویت های اجرایی است.

مقصودی رفع مشکل روشنایی پیاده راه را از دیگر اقدامات در دست انجام دانست و بیان کرد: این مبحث از طریق شهرداری منطقه در دست پیگیری است و در تلاشیم تا آب نمای موزیکال بوستان ملت نیز مجددا راه اندازی شود.

مقصودی خرید مخازن زباله جدید را از دیگر اقدامات شهرداری رشت پیش از فرا رسیدن سال نو اعلام کرد.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی شهرداری رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا اظهار کرد: به منظور استقبال از بهار طبیعت و‌پیش بینی حوادث مربوط به چهارشنبه سوری اقدامات متعددی انجام شده است.

بابک رمضانی افزود: در چهارشنبه سوری سال 95 تعداد یکهزار و یک تماس با 125 برقرار و 31 ماموریت از سوی سازمان آتش نشانی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه برای چهارشنبه سوری امسال 310 آتشنشان و افسر آتشنشانی در آماده باش کامل هستند بیان کرد: با سازمان های فرهنگی ورزشی و سیما و منظر شهرداری رشت به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث چهارشنبه آخر سال هماهنگی هایی انجام شده است.

رمضانی با بیان اینکه جمع آوری آثار به جا مانده از آتش سوزی در دستور کار سازمان پسماند شهرداری رشت است گفت: پرسنل سازمان پسماند شهرداری رشت در این روز به طور ویژه نسبت به جمع آوری ضایعات به جا مانده همچون پلاستیک، چوب و.... اقدام می کنند.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی شهرداری رشت افزود: در چهارشنبه آخر سال تعدادی از تانکرهای آب متعلق به سازمان فضای سبز کاملا پر شده تا در صورت نیاز برای مهار آتش سوزی از آنها استفاده شود.

رمضانی بیان کرد: بازدید از پاساژ ها، هتل ها ، پارکهای بازی و... سطح رشت به مناسبت فرا رسیدن سال نو به منظور استاندارد سازی محیط و....در دست اجرا قرار دارد و به منظور آگاهی بخشی به شهروندان درباره پیامدهای استفاده از مواد محترقه در چهارشنبه آخر سال نیز پیام هایی به صورت زیرنویس از تلویزیون پخش می شود.

مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به افزایش تعرفه بهای خدمات این سازمان اظهار کرد: با توجه به وضعیت مالی حاکم بر جامعه کمتر از 6 درصد افزایش بهای خدمات در سال 97 برای این سازمان مطرح شده است.

سهراب راستگو افزود: در بسیاری از بخش های خدماتی هیچگونه افزایشی نداشتیم و در بخش هایی از جمله حمل متوفی 6 درصد افزایش پیش بینی شده است.

وی افزود: واگذاری قبرهای بالای سی سال نیز با همان تعرفه قبلی به خانواده های متوفی در سال 97 انجام می شود.

وی به خرید چهار دستگاه آمبولانس جدید برای سازمان آرامستان شهرداری رشت اشاره و بیان کرد: چهار دستگاه آمبولانس جدید با فرا رسیدن سال نو فعالیت خود را آغاز می کنند.

مدیر عامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز با قدردانی از پیگیری های رئیس کمیسیون بهداشت شورای رشت درباره اقدامات پیرامون طرح استقبال از بهار اظهار کرد: سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری رشت فعالیت خود را پیرامون طرح استقبال از بهار از دی ماه سال جاری با کاشت پیاز گل ها در میادین اصلی شهر آغاز کرد.

سجاد محجوب افزود: رنگ آمیزی المان های موجود در سطح پارکها، برپایی فرش گل در برخی از میادین و پیاده راه فرهنگی رشت ، رفع نواقص وسایل بازی کودکان در پارکها، ساماندهی وضعیت سرویس های بهداشتی و... از جمله برنامه های سازمان در راستای اجرای طرح استقبال از بهار است.

وی با اشاره به اینکه احداث المان های نوروزی در دستور کار سازمان سیما و منظر شهرداری رشت قرار دارد بیان کرد: نصب و جانمایی المان های نوروزی تا 25 اسفند ماه انجام می شود و نصب تعدادی المان نوری روی تیرهای ورودی شهر نیز جزو برنامه های سازمان است.

محجوب اجرای دیوار نگاری و نقاشی های سه بعدی را از دیگر اقدامات به منظور استقبال از بهار دانست و‌ گفت: این مهم در 24 اسفند در مناطق پنجگانه رشت به اتمام می رسد.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت تصریح کرد: با توجه به همزمانی ایام نوروز با اعیاد رجب نور پردازی به طور ویژه در پیاده راه فرهنگی انجام می شود.

مدیر عامل سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری رشت به بخشودگی جرائم ساختمانی شهروندان در راستای انجام پاکسازی و زیباسازی نمای ساختمان اشاره و گفت: شهرداری رشت توان پاکسازی و نماسازی تمامی ساختمانهای شهر را ندارد و از این طریق می توانیم با مشارکت شهروندان در راستای ساماندهی و زیباسازی سیما و منظر رشت گام برداریم.

محجوب بیان کرد: شهروندانی که نسبت به بهسازی و پاکسازی ساختمانهای خود اقدام کنند مشمول تخفیف و یا بخشش برخی از جرائم ساختمانی قرار می گیرند.

در این جلسه اصلاحات تعرفه بهای خدمات سازمان های آتشنشانی و آرامستان شهرداری رشت تصویب شد.

تعداد بازدید: 16
منبع:
نویسنده:
آب و هوا ارتباط با ما
   صـيقـلان ، جنب تـاكـسي تلفنـي شـهـاب ، انتهاي كوچه شهيد صادقي
دورنگار: 33339197 - 33339193 - 33339195
rashtcounsil4@gmail.com
ساعات كاري: 7 صبح الي 14:30 بعد از ظهر
ديدار مردمي همه هفته روزهاي سه شنبه
Powered by DorsaPortal