۱۳۹۷ سه شنبه ۲۷ آذر
شورای اسلامی شهر رشت
در آستانه سالروز ولادت فاطمه زهرا(س)؛ 1396/12/14
در آستانه سالروز ولادت فاطمه زهرا(س)؛
 

در آستانه سالروز ولادت فاطمه زهرا(س) از مقام شامخ مادران شهدای حرم در صحن شورا تجلیل شد

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت،

عصر امروز در سی و سومین جلسه شورا از مادران شهدای گرانقدر مدافع حرم تجلیل شد. در این دیدار مدیر کل بنیاد شهید استان نیز حضور داشت.
در این جلسه، منشی شورا ، ضمن قرائت فرازی از وصیت نامه شهید امیر رضا علیزاده، یاد تمامی شهدای حرم را گرامی داشت و گفت: روز احسان و نیکوکاری را گرامی می داریم و با مهری که در همه مردم هست، با توجه به نزدیکی سال نو، همگان به کمک نیازمندان برویم.
فاطمه شیرزاد ابراز امیدواری کرد در برنامه های احسان و نیکوکاری شهروندان و مسئولان حضور فعال داشته باشند.
رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورا همچنین روز درختکاری را فرصتی برای توسعه فضای سبز دانست.
رئیس شورای شهر رشت نیز حکمتی از نهج البلاغه را قرائت نمود و تصریح کرد: همگان پیرو مکتب امام علی (ع) هستیم و امیدواریم پیام های آن حضرت سرلوحه عملکرد ما باشد.
امیر حسین علوی نیز گفت: امیدواریم روز احسان و نیکوکاری تبدیل به روز جشن شود و هیچ نیازمندی در جامعه نماند.
وی روز درختکاری را هم یادآور شد و از همگان دعوت کرد در این برنامه در مسکن مهر شرکت نمایند و با وجود توزیع سالانه نهال، در حفظ درختهای کاشته شده هم کوشا باشیم.
وی ولادت حضرت فاطمه را هم گرامی داشت و تصریح کرد: شورا امروز میزبان 11نفر از مادران شهدای گرانقدر مدافع حرم می باشد.
وی ابراز کرد: شعار شورای پنجم عقلانیت حرکت برمبنای قانون و خدمت صادقانه به مردم است و بر همین اساس نیز همه اعضای شورا به شهردار کمک کردند تا مشکلات شهرداری رفع گردد.
علوی تاکید کرد: بعضا اخبار غیر موثق و تحرکاتی می شنویم که موجب نگرانی است. اینکه برخی عزل و نصب ها بر اساس شایسته سالاری نبوده است. علت اینکه شورای پنجم دکتر نصرتی را به عنوان شهردار انتخاب کرد، توجه به تجربه و تدبیر ایشان بود و اینکه بنا بود شایسته سالاری در مدیریت باشد. اعتقادداریم شهردار در تشخیص برخی نیاز به دقت بیشتری دارند. بخصوص در روزهای پایان سال که شهرداری برای پایان سال مالی، نیازمند حفظ آرامش است.
وی تاکید کرد: شهردار از معیارهای عقلانیت خود عدول نکند. زیرا شورا از معیارها عدول نکرده است و بنای ما کمک کردن به شهردار بوده است. بنده شاهدم اعضای شورا تا پاسی از شب از زندگی شخصی خود می گذرند تا به شهردار کمک کنند. شهردار مسیری را نرود که شائبه رفتار ناصواب پیش آید.
علوی ادامه داد: بنای من کمک به شهردار است و تا پایان فعالیت شهردار نیز این همراهی ادامه خواهد داشت. امیدواریم ایشان نیز دچار اشتباه محاسباتی نشود.
رضا رسولی نیز در نطق پیش از دستور جلسه گفت: جزییات بودجه عمرانی در کمیسیون عمران بررسی شده است.
رئیس کمیسیون عمران تصریح کرد: بیش از 100ساعت جلسه به منظور بررسی بودجه پروژه های عمرانی صرف شده است و آماده بررسی نهایی در کمیسیون تلفیق است.
عضو شورا یادآور شد: با اولویت بندی ها بودجه هدفمند شده است. و تلاش شده منابع درآمد و هزینه ای هدفمند گردد.
وی ادامه داد: سال آتی سال دشواری به لحاظ اقتصادی خواهد بود و مطالبه گری مردم هم به آن اضافه می شود. و باید به دنبال اتمام پروژه های نیمه کاره و شروع پروژه های جدید باشیم.
رسولی بر انسجام اعضای شورا و شهردار تاکید کرد و افزود: بیش از شعار باید به اتحاد پرداخته شود ولی ظاهرا شهردار علاقمند به این اتحاد نیست از ایشان می خواهم مسیری را طی نکند که این اتحاد خدشه دار شود و یا انشقاقی بین اعضای شورا بوجود آید.
آنچه در شورای چهارم آسیب زا شد، دو قطبی شدن شورا بود. به شدت پرهیز دارم از این رویه و امیدوارم هیچ کدام این مسیر را طی نکنیم و به شهردار هم توصیه می کنم بر اساس اساسنامه سازمانها عمل کرده و شایسته سالاری را مد نظر قرار دهد.
وی گفت: بنظر می رسد نسل مدیران زن در شهرداری رشت در حال انقراض است و شهردار از بانوان توانمند بیشتر استفاده کند.
وی تلاش های خانم تجددی را در تدوین بودجه سال آتی ستود و گفت: متاسفانه این مدیر به نحو نادرستی کنار گذاشته شد و امیدوارم شهردار تصمیم غیر منطقی نگیرد و تصمیمات بر اساس شایستگی و عقلانیت باشد.
محمد حسن علیپور نیز گفت: بنده از ابتدا گفتم در عزل و نصب ها دخالتی نمی کنم. به شهردار تذکر می دهم نسنجیده عمل نکرده و نظر همه اعضای شورا را در عزل و نصب ها لحاظ نماید.
عضو شورا تاکید کرد: بنده به شهردار رای دادم و اگر بخواهد به تک روی ادامه دهد، شخصا اقدام می کنم. چگونه است که شهردار بدون آنکه از سازمانی بازدید نماید و یا پرسنل آن را بشناسد، اقدام به تغییر مدیر می کند.

در ادامه جلسه، لایحه دیوار گذاری املاک منطقه یک مشمول کمیسیون ماده صد به صورت یک فوریت برای بررسی به کمیسیونهای تخصصی ارجاع شد.
نامه درخواست تهاتر فروشگاه رفاه که به شهرداری بدهی دارد، در قالب کارت رفاه به پرسنل قرائت شد.
رسولی در این زمینه گفت: زمینی که فروشگاه رفاه احداث شده متعلق به شهرداری است و باید قرارداد شهرداری با فروشگاه رفاه بررسی گردد . چگونه است که شهرداری هیچ درآمدی از این فروشگاه ندارد. در شرایطی که همه فروشگاه های رفاه در کشور وضعیت خوبی ندارند، حداقل باید شهرداری سود فروش را از پرسنل شهرداری نگیرد. ضمن اینکه عدم تنوع محصولات رفاه حقی را هم از پرسنل ضایع می کند.
پیشنهاد افزایش بهای دستگاه های شهر شادی با نظر موافق کمیسیون بودجه نیز تصویب شد.
همچنین کمک مالی به محمد رضا پور رحیمی کوچکترین مخترع گیلانی، از دیگر مصوبات شورا بود.

در ادامه جلسه، 11نفر از مادران شهدای حرم، در صحن شورا حاضر شدند.
رئیس شورای شهر، صبوری و شکیبایی مادران شهید را ستود و ابراز کرد: اگر امروز ما با آرامش به عنوان نمایندگان مردم در مارلمان محلی خدمت می کنیم، بخاطر ایثار و از جان گذشتگی شهدای والامقام است.

امیر حسین علوی افزود: این روز افتخار بزرگی است که نصیب بنده شده و در صحن شورا میزبان خانواده های گرانقدر شهدا هستیم.
رئیس شورا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این برنامه در مقابل حجم ایثار و فداکاری شما ناچیز است. شما بهترین داشته های خود فرزندان و همسران خود را تقدیم نظام کرده ایم.
وی تاکید کرد: هر چند قصور ما بواسطه مشغله کاری بسیار زیاد است، اما قدر دان همه زحمات مادران شهدا و صبوری ایشان هستیم.
علوی تصریح کرد: شهدا کاری کرده اند که ما از انجام آن عاجز هستیم. اگر در دعا ها می خواستیم در واقعه کربلا می بودیم، امروز فرزندان شهدا آن را به تحقق دادند.
وی خطاب به مادر شهید اسماعیل سیرت نیا گفت: هر زمان که اراده کردید و تماس گرفتید، پاسخگوی شما خواهم بود. و از شما طلب دعای خیر دارم که امروز مسئولیت خدمت بر من واگذار شده است. اعضای شورا را فرزندان خود بدانید و مسئولیت های ما را متذکر شوید. حضور ارزشمند مادران شهید در انسجام اعضای شورا بسیار موثر است تا ما نیز به رسالت خود به خوبی عمل نماییم.
علوی روز زن و مادر را به همه بانوان تبریک گفت و اظهار کرد: نامگذاری معابر به نام شهدای حرم انجام شده و تداوم دارد.
منشی شورا نیز گفت: سر تعظیم بر مادران و همسران و فرزندان شهید فرو می آوریم.
فاطمه شیرزاد ضمن تبریک ولادت فاطنه زهرا افزود: خانواده های شهدا برکت این نظام هستند و امنیت مردم و مسئولان مدیون شهداست و امیدواریم مسئولان در راستای حفظ ارزشها پاسخگوی خانواده های شهید باشند.
وی ابراز امیدواری کرد، مدیریت شهری نیز بتواند در حوزه های فرهنگی و تقویت حوزه های ایثار و شهادت به وظایف خود عمل نماید.
سخنگوی شورا ابراز کرد: در جمع اعضای شورا و کارکنان شهرداری خانواده های شهدا حضور دارند.
حامد عبدالهی نیز اظهار کرد: هر کاری بخواهیم برای خانواده های شهدا انجام دهیم، کم است.
فرزند شهید عبدالهی تصریح کرد: تنها انتظار خانواده شهدا این است که احترام شهدا حفظ شود و ارزش ها به نسل آتی منتقل شود. به صرف مناسبت خاص نباید به یاد شهدا و خانواده ها بود.
عضو هیات رئیسه شورا تاکید کرد: اگر امروز دشمنان از نام ایران وحشت دارند، بخاطر فداکاری های شهداست و امروز آسایش خود را مدیون شهدا می دانیم.

احمد رمضانپور نیز در جمع خانواده های شهدا ابراز کرد: آنچه نظام و مردم امروز دارد مدیون شهداست. و تفاوتی برای شهدا قابل نیستم و بزرگانی که پیش از انقلاب زیر شکنجه عوامل شاه شهید شدند، جوانانی که جمهوری اسلامی را شکل دادند و انانی که در مقابل گروهک ها ماندند و 8سال جنگ را پیش بردند.
این برادر شهید، افتخار آفرینی رزمندگان در 8سال جنگ نابرابر را ستودنی خواند و تاکید کرد: با وجود همه مشکلات که در سال 96 داشتیم از تقدیم شهدای سانچی و حوادث هوایی و جاده ای توانستیم با اراده جوانانی که از جان خود گذشتند، امنیت را در کشور داشته باشیم.
پاکاری، مدیر کل بنیاد شهید استان نیز در این دیدار گفت: نقش با افتخار مادران و همسران شهدا در تاریخ کشور فراموش شدنی نیست.
وی تصریح کرد: امروز نقش شهدای حرم کم از شهدای جنگ تحمیلی نیست. و نقش مادران و همسران در تربیت چنین فرزندانی قابل انکار نیست و شکیبایی ایشان پس از شهادت، خود اسوه صبر و مقاومت است و آبرو به این نظام بخشیده است.
پاکاری اقدام مدیریت شهری و شهدا در تجلیل از خانوادا شهدا را ستودنی خواند و تاکید کرد: همه ایام سال باید بفکر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشیم. مدیریت شهری اقدام های خوبی در حوزه تجلیل از شهدا داشته است؛ تجهیز و تکمیل گلزار شهدای رشت، نصب تابلوی تصاویر شهدا و نامگذاری معابر قابل ارج است. ولی فرزندان شهدا دغدغه اشتغال دارند و باید به فکر ارتقای شغلی پرسنل شاغل خانواده شهید در شهرداری بود.

در این جلسه همسر شهید یعقوبی، گفت: همه ما در اصول اعتقادی همسو هستیم. چگونه زندگی کردن مهمترین اصل در تفکر به معاد است. در مساله جهاد ان شالله همه همسو باشیم.

درک موقعیت متفادت است با زندگی غیر از این. شرایط قابل درک نیست. بصیرت انسان مضاعف می شود.

وی ابراز کرد: در مراسم های یادبود شهدای حرم تشریفات زیاد است. ما شرایط سختی را تحمل می کنیم. ما پیش از شهید شدن عزیزانمان هم زندگی عادی نداشتیم و دغدغه جهان اسلام را داشتیم، دغدغه جامعه را داریم.

مدیران اگر تنها دغدغه حفظ موجود را دارند، کار بزرگی نکرده اند. و باید بفکر تغییر کمی و کیفی زندگی بود. امروز اگر در فضای مجازی حرف از تصاحب کارخانه فرزندان اشخاص خاص می شود، مادران شهید نیز دغدغه اشتغال عزیزان خود را دارند.

همسر شهید یعقوبی تصریح کرد: ما مشکلات خود را رسانه ای نکردم ولی مدیران باید بفکر رفع مشکلات خانواده های شهدا باشند.

فرهام زاهد نیز در این دیدار گفت: دست مادر شهدای حرم را می بوسم که از دامان ایشان چنین شهدایی پرورش یافته اند.

عضو شورا افزود: وظیفه شورا و شهرداری رسیدگی به مشکلات شهروندان است. اگر امروز ما در این مسئولیت هستیم، بخاطر ایثارگری فرزندان این کشور است که بنده نتوانستم چنین راهی را بروند.

وی تاکید کرد: اولویت مردم امروز معیشت هست. مدیران و نمایندگان مردم همانی باشند که پیش از انتخابات وعده داده اند و به گونه ای عمل کنیم که در پایان دوره شرمنده خانواده شهدا نباشیم.

تعداد بازدید: 51
منبع:
نویسنده:
آب و هوا ارتباط با ما
   صـيقـلان ، جنب تـاكـسي تلفنـي شـهـاب ، انتهاي كوچه شهيد صادقي
دورنگار: 33339197 - 33339193 - 33339195
rashtcounsil4@gmail.com
ساعات كاري: 7 صبح الي 14:30 بعد از ظهر
ديدار مردمي همه هفته روزهاي سه شنبه
Powered by DorsaPortal