صورتجلسات
برای دانلود هریک از فایلها روی عنوان مورد نظر کلیک کنید :
 
 ** توجه ** لازم به ذکر است مصوباتی که در صورتجلسات آمده است باید دست کم یکماه از تاریخ تصویب آنها گذشته و در این مدت مورد اعتراض فرمانداری یا محل اختلاف شورا و فرمانداری نباشد.
 
 
 
گزارش عملکرد سه ماه تابستان 1395 شورای اسلامی شهر رشت به تفکیک کمیسیون ها
گزارش عملکرد سه ماه پاییز 1395 شورای اسلامی شهر رشت به تفکیک کمیسیون ها
گزارش عملکرد سه ماه زمستان 1395 شورای اسلامی شهر رشت به تفکیک کمیسیون ها
 
 
گزارش عملکرد سه ماهه بهار 1397 شورای اسلامی شهر رشت به تفکیک کمیسیون ها
گزارش عملکرد سه ماهه پاییز 1398 شورای اسلامی شهر رشت به تفکیک کمیسیون ها 

اهم مصوبات دی و بهمن ماه 1398 شورای اسلامی شهر رشت :

- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص پرداخت مبلغ 4/500/000/000 ریال(چهارصد و پنجاه میلیون تومان) به صورت نقدی و همچنین هزینه مبلغ 3/000/000/000 ریال(سیصد میلیون تومان)به صورت غیر نقدی در فصل جاری جهت اسکان در کمپینگ عینک در هنگام تمرین و مسابقات ورزشی، مجموعاً به مبلغ7/500/000/000 ریال (هفتصد و پنجاه میلیون تومان) مساعدت مالی از محل ردیف اعتباری 2/41607 خدمات شهری بودجه سال جاری تحت عنوان"کمک به سازمان فرهنگی و ورزشی"به تیم فوتبال سپید رود رشت.
*انتخاب آقای فرهام زاهد، نائب رئیس شورا به عنوان ناظر و نماینده شورا بر نحوه پرداخت ها و مقرر شد گزارش مربوط به هزینه کرد کمک های قبلی را نیز دریافت و به شورا ارائه نمایند.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص پرداخت مبلغ4/500/000/000 ریال(چهارصد و پنجاه میلیون تومان) به صورت نقدی و همچنین هزینه مبلغ3/000/000/000 ریال(سیصد میلیون تومان)به صورت غیر نقدی در فصل جاری جهت اسکان در کمپینگ عینک در هنگام تمرین و مسابقات ورزشی، مجموعاً به مبلغ7/500/000/000 ریال (هفتصد و پنجاه میلیون تومان) مساعدت مالی از محل ردیف اعتباری 2/41607 خدمات شهری بودجه سال جاری تحت عنوان"کمک به سازمان فرهنگی و ورزشی"به تیم فوتبال داماش رشت.
*انتخاب آقای فرهام زاهد، نائب رئیس شورا به عنوان ناظر و نماینده شورا بر نحوه پرداخت ها و مقرر شد گزارش مربوط به هزینه کرد کمک های قبلی را نیز دریافت و به شورا ارائه نمایند.
ـ بررسی پیشنهاد شهرداری درخصوص انعقاد تفاهم نامه فی مابین شهرداری رشت و بانک شهر.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص تقسیط بدهی ملک خانم فاطمه گودرزوند مجموعاً به مبلغ895/792/000 ریال بدون پیش پرداخت در اقساط 36 ماهه.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص افزایش اعتبار ردیف 7/41608 خدمات شهری بودجه سال 1398 تحت عنوان «کمک به انجمن بیماران کلیوی» از مبلغ 100/000/000 ریال به مبلغ 300/000/000 ریال و با کسر مبلغ 200/000/000 میلیون ریال از ردیف 41702 (هدایای تشویقی) و اضافه نمودن به ردیف 7/41608.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص انعقاد تفاهم نامه با بانک قرض الحسنه مهر ایران، جهت پرداخت حقوق ماهیانه کارکنان، با لحاظ قراردادن موارد مشروحه ذیل؛
* یک سوم مبلغ مورد نیاز برای پرداخت حقوق و مزایا، جهت پرداخت وام تا هنگام بازپرداخت آن، نزد بانک مسدودگردد.
* سند ملکی به ارزش پانزده میلیارد تومان جهت وثیقه وام مذکور در رهن بانک قرار گیرد.
* همچنین مقرر شد سایر موارد طی لایحه ای جداگانه جهت تصویب در شورا ارائه گردد.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهـرداری درخصوص ایجاد ردیف 3070101010 تحت عنوان"تکمیل پروژه ساختمان بیماران هموفیلی" در هزینه­های عمرانی بودجه سال1398 با مبلغ 5/000/000/000 ریال و با کسر از ردیف 3030808003 تحت عنوان "توسعه خط ویژه دوچرخه و زیر ساخت لوازم مربوطه" و اضافه نمودن به ردیف 3070101010.
ـ بررسی پیشنهاد شهرداری درخصوص بررسی و تصویب "ماده واحده تعیین وضعیت دکل های مخابراتی سطح شهر رشت"، که پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید؛ پس از دریافت درخواست اپراتورها توسط سازمان فاوا و بررسی آن توسط کمیته فنی و اعلام قیمت توسط کارشناس رسمی دادگستری، مراتب جهت اخذ مجوز برای انعقاد یا تمدید قرارداد به شورا ارائه گردد.
ـ تصویب طرح "راه­اندازی تور گردشگری پیاده تاریخی شهر رشت (ولایت دارالمرز گیلان) توسط شهرداری رشت"مشتمل بر مقدمه، اهداف، ماده واحده و یک تبصره به شرح؛
ماده واحده: به منظور شناسایی بناهای میراثی موجود در شهر، شهرداری رشت پس از أخذ هماهنگی­های لازم با میراث فرهنگی و مالکان خصوصی، تور گردشگری پیاده را جهت بازدید از بناهای موجود در شهر رشت راه اندازی نماید.
تبصره:در خصوص آن دسته از املاک میراثی که تحت تملک شهرداری رشت قرار دارد و سایر املاک، شهرداری رشت موظف است پس از هر بار فراخوان به منظور تسهیل و پیشبرد فعالیت های تور یاد شده نسبت به أخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح اقدام نماید.
_ تصویب طرح "تکلیف شهرداری رشت به منع حضور کارکنان مرتبط با وظیفه صدور، اصلاح و تمدید پروانه ساختمانی، در دفاتر خصوصی فنی و مهندسی ساختمان و یا همکاری با آنان"مشتمل بر مقدمه، اهداف، ماده واحده و در یک تبصره به شرح؛
ماده واحده:
شهرداری رشت مکلف است ظرف مدت حداقل 15 روز پس از تصویب این مصوبه به کارکنان شهرداری رشت ابلاغ و متعاقباً بر عملکرد آنان نظارت کند که دارندگان پروانه های اشتغال به کار مهندسی ساختمان و اشتغال به کار کاردانی ساختمان در هر یک از رشته های هفت گانه مندرج در ماده 6 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان اعم از اصلی یا مرتبط و در هر پایه اعم از طراحی، نظارت، اجرا، کنترل، آزمایشگاه، کارشناسی موضوع ماده 27 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و امثالهم که هم­زمان در شهرداری رشت و واحدهای تابعه شامل شهردار، معاونین شهردار، مدیران مناطق و نواحی، معاونین مدیران مناطق و نواحی، روسای ادارات تابعه، معاونت شهرسازی و معماری، معاون، مدیران و کارشناسان و کارکنان صدور پروانه، مدیران و کارکنان نظارت فنی و مدیران و کارکنان طرح تفصیلی و بر و کف در مناطق و مرکز، مدیران و کارشناسان فنی ساختمان، مدیران و کارشناسان کنترل نقشه و مأموران بازدید ساختمان و سایر کسانی که به نحوی در امور صدور پروانه ساختمان به کار مشغول هستند به عنوان لیست ممنوعه در سامانه شهرسازی برای کلیه مناطق و نواحی و شهرداری مرکز شهر رشت اعمال نماید تا مادامی که در حوزه های مرتبط با صدور پروانه ساختمانی و نظارت و کارشناسی مرتبط با آن مشغول به کار هستند به علت تعارض منافع مجاز نیستند از پروانه اشتغال به کار مهندسی یا اشتغال به کار کاردانی خود در شهر رشت استفاده کنند یا رأساً یا به واسطه یا به مباشرت به تأسیس دفاتر خصوصی فنی و مهندسی ساختمان اقدام یا با آنان همکاری کنند. متخلفین از این مصوبه علاوه بر برخورد بر اساس تخلفات اداری به شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان معرفی خواهند شد.
در صورت عدم نظارت مکفی بر اجرای این مصوبه و عدم معرفی کارکنان متخلف، علاوه بر شهردار رشت، مدیران مافوق کارکنان متخلف نیز مسئول خواهند بود و متخلف شناخته خواهد شد.
تبصره: شهرداری مکلف است به منظور اجرای دقیق این ماده واحده حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ تصویب این مصوبه سامانه ای را برای دریافت گزارشات مردمی به دو صورت با نام و مشخصات گزارش دهنده و بی نام و مشخصات گزارش دهنده با امکان بارگذاری عکس و فایل های اسکن شده راه اندازی و به طور متناوب از طریق رسانه های جمعی و به طور مستمر از طریق اعلانات در مکان های مرتبط با صدور پروانه ساختمانی، علاوه بر محتوای این مصوبه، آدرس سامانه را برای عموم اطلاع رسانی کنند.
ـ موافقت با پیشنهاد شهرداری در خصوص نامگذاری معابر به شرح؛
* نامگذاری کوچه واقع در بلوار پروفسور سمیعی ـ شهرک سید احمد خمینی ـ کوچه شهید طهماسبی ـ سومین کوچه سمت راست به نام "کوچه شهید سعید اله شرفی".
* تغییر نام خیابان دفاع از ابتدای مسجد صادقیه تا ابتدای کوچه یعقوب زاده واقع در بلوار شهید انصاری به نام شهید مدافع حرم بابک نوری هریس به نام "خیابان شهید مدافع حرم بابک نوری هریس".
* تغییر نام کوچه واقع در بلوار امام خمینی ( ره ) ـ کوچه شهید خوش انس ـ کوچه هفتم به نام شهید امنیت مصطفی رضایی به نام "کوچه شهید امنیت مصطفی رضایی (7) ".
* نامگذاری بن­بست واقع در رودبارتان ـ بعد از پارک شهید گلستانی ـ سمت چپ بعد از بن بست پاک به نام "بن­بست یاس".
* نامگذاری بن بست واقع در رودبارتان ـ بعد از پارک شهید گلستانی ـ سمت چپ ـ بن بست جنب تاکسی تلفنی حامد به نام "بن بست اقاقیا".
* نامگذاری بن بست واقع در رودبارتان ـ بعد از پارک شهید گلستانی ـ سمت چپ ـ بن بست جنب فالوده بستنی حاج حسین به نام "بن بست وارش ".
* تغییر نام بن بست واقع در خیابان سعدی ـ پشت مجتمع آزادگان ـ کوچه 17 شهریور ـ بن­بست 17 شهریور 11 به نام "بن بست شهید محمد داغلی (17 شهریور 11)".
* نامگذاری میدان واقع در بلوار دیلمان ـ چهار راه وحدت ـ انتهای خیابان میر ابوالقاسمی ـ ابتدای بلوار عرفان به نام "میدان شهید جعفر اشجعی فرد" .
ـ موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری در خصوص" اصلاحیه برخی مواد جایزه تشویقی سال 98" در 22 ماده و 19تبصره با اصلاحاتی.
ـ موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری در خصوص مساعدت مالی به آقای حسین­فرهی تا سقف مبلغ100/000/000 ریال(ده ­میلیون­ تومان) و از محل­ ردیف ­کد اعتباری41701 خدمات شهری بودجه سال جاری، تحت عنوان"کمک به موسسات خصوصی و اشخاص".
_ موافقت با پرداخت 50% از مبلغ پیشنهادی لایحه شهرداری درخصوص مساعدت مالی به آقای بهنام تیماسی و از محل ردیف کد اعتباری 41701 خدمات شهری بودجه سال جاری، تحت عنوان"کمک به موسسات خصوصی و اشخاص". و مقرر شد؛ شهرداری مابقی مبلغ را با معرفی نامبرده به بانک از طریق وام کم بهره اقدام نماید.
ـ تصویب طرح"تغییر نام میدان مصلی به نام میدان سردار شهید سپهبد حاج قاسم سیلمانی"مشتمل بر مقدمه، اهداف و ماده واحده به شرح؛
ماده واحده: نام میدان مصلی بزرگ رشت به میدان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تغییر یابد.
ـ تصویب طرح"واگذاری ساختمانی به نام سپهبد شهید سیلمانی تحت اختیار کانون وکلا، نظام پزشکی و نظام مهندسی جهت ارائه خدمات معاضدتی به مردم"مشتمل بر مقدمه، اهداف، ماده واحده به شرح؛
ماده واحده: شهــرداری رشت ساختمانی به نام"سپهبد شهید سیلمانی" جهت ارائه خدمات معاضدتی به مراجعین در حوزه های مربوطه در اختیار کانون وکلا ، نظام مهندسی و نظام پزشکی قرار دهد.
ـ موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص کمک مالی به آقای حسن اسماعیلی به مبلغ 100/000/000 ریال( ده میلیون تومان) و از محل کد اعتباری 41701 خدمات شهری بودجه سال جاری.
ـ موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص افزایش اعتبار فصل اول بودجه (هزینه های حقوق و دستمزد پرسنل) با کسر مبلغ 203.000.000.000 ریال از برخی ردیف های اعتباری بودجه عمرانی و اضافه نمودن به ردیف­های فصل اول هزینه جاری.
ـ بررسی اعتراضات فرمانداری شهرستان رشت به مصوبات شـورا با موضوعاتی به شرح؛
* تعرفه بهاء خدمات سال 1398 سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهـرداری رشت.
*دستورالعمل نحوه هزینه­کرد مواد 16 و17 بودجه ­شهرداری ­رشت ­و ­کمک ­مالی ­به ­آقایان؛ رضا­ علی ­اصغری و علیرضا رسولی.
* دکه آقای مسعود دلدار.
* تملک 5/1 دانگ مشاع پلاک ثبتی 416 سنگ 14 بخش 4 رشت ملک وراث مرحوم یوسفی پور
*اصلاح و جابجایی حساب هزینه رفت و روب
* ارزش معاملاتی ساختمان(تبصره 11)
* آیین نامه اجرایی تقسیط مطالبات شهرداری رشت
*برگزاری فراخوان عمومی جهت بازگشایی مسیر بلوار کوچکی در بلوار اصفهان گلسار به فاز 2 معلم
*جابجایی و انتقال کیوسک­های تعرفه شده به مکانهای پیشنهادی جدید فاقد مزاحمت و مورد تعرفه مناطق.
* ارائه گزارش شهردار رشت از عملکرد شهرداری رشت.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص کمک مالی به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان به مبلغ 500/000/000 ریال(پنجاه میلیون تومان)و از محل ردیف کد اعتباری 41604 خدمات شهری بودجه سال جاری، تحت عنوان"کمک به خسارت دیدگان حوادث غیرمترقبه"و با توجه به کمبود اعتبار کد مذکور با کسر مبلغ فوق از کد اعتباری 41702 (هدایا و پرداختهای تشویقی) و اضافه نمودن به کد اعتباری 41604.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص واگذاری ساختمان (عرصه و اعیان) وارش و تعیین مدت اجاره برای بهره­برداری موجر از عین مستأجره با تمدید قرارداد مذکور از تاریخ 1/10/98 به مدت یکسال به صورت ترک تشریفات با اخذ نظر هیات سه نفره کارشناسان دادگستری و همچنین مقرر شد؛ در صورت رضایت شهرداری قرارداد مذکور با تعیین نرخ مجدد توسط هیات سه نفره کارشناسان دادگستری و با ترک تشریفات قابل تمدید خواهد بود.
تصویب "اصلاحیه و وضع برخی از مواد تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی سال 1399 و همچنین دفترچه ارزش قیمت منطقه ای سال 1399 شهرداری رشت".
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص پرداخت مبلغ 3/000/000/000 ریال معادل (سیصد میلیون تومان)به فرمانداری شهرستان رشت جهت تهیه غذا و سایر اقلام مورد نیاز در روز انتخابات برای اعضای شعب اخذ رأی و از ردیف 20505 (خدمات شهری) بودجه سالجاری تحت عنوان "هزینه جشن و پذیرایی".
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص مبنی بر افزایش اعتبار ردیف 20404 خدمات شهری بودجه سالجاری تحت عنوان"کرایه ماشین آلات و وساِیط نقلیه ـ وظیفه خدمات اداری و شهری" مجموعاً به مبلغ 3/500/000/000 ریال با کسر آن از محل ردیف اعتباری 42201 خدمات شهری بودجه سالجاری تحت عنوان"دیون با محل" و اضافه نمودن به ردیف اعتباری 20404 (خدمات شهری)
ـ بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص "نحوه پرداخت حق الجلسه شرکت در جلسات کمیسیون­های شبه قضایی مستقر در شهرداری (ماده100 و 77 قانون شهرداری ها و ماده 38 آیین نامه معاملات)"که پس از بحث و تبادل نظر مقررگردید؛ به شهرداری اعلام گردد؛ با توجه به آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره های 25-15/1/96 ، 747-9/8/96، 1145-10/11/96، 309-7/3/98، 1053-5/6/98 و 20-1419 -9/7/98 وضع قاعده توسط شورای اسلامی شهر رشت در زمینه پرداخت حق الجلسه به اعضای کمیسیونهای شهرداری از صلاحیت شورای اسلامی شهر خارج است و شهرداری مطابق مفاد آرای مذکور اقدام نماید. ضمن اینکه آنچه در تبصره 34 ضوابط اجرایی بودجه سال 98 شهرداری رشت مصوب شده است به منزله تصویب بخشنامه شماره 128225 مورخ 17/7/98 وزارت محترم کشورنیست.
- موافقت با لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص "تملک ششدانگ اعیانات یک باب خانه و حقوق ناشی از تصرفات آن، متصرفی وراث مرحوم حبیب اله قضایی (فاقد سند مالکیت) در ازای واگذاری یک واحد آپارتمان واقع در مسکن مهر".
ـ بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص "تملک قسمتی از پلاک ثبتی 5740 سنگ 56 بخش 4 رشت ملکی آقای محمد علی دشته­ای پور و شرکاء".
ـ بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص "تعیین تکلیف پروژه شهدای گمنام پارک ملت"، که پس از بحث و تبادل نظر، با توجه به اینکه تصمیم­گیری در این زمینه در حوزه اختیارات شورا نمی باشد مقرر گردید؛ شهرداری به جهت ارج نهادن به مقام والای شهدای گمنام و با توجه به نیمه کاره بودن پروژه برابر ضوابط و مقررات و در حداقل زمان ممکن اقدامات قانونی لازم را جهت تعیین تکلیف، بهره برداری و اتمام پروژه به عمل آورد.
بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری درخصوص واگذاری 160 واحدی آریا نور پوریا در پروژه مسکن مهر متعلق به شهرداری رشت به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی.
ـ تصویب کلیات بودجه پیشنهادی سال1399 شهرداری­رشت به همراه توجیهات پیوستی به مبلغ9/050/000/000/000 ریال (معادل نهصد و پنج میلیاردتومان) ، سهم بودجه هزینه­ای 43 درصد (به مبلغ 3/850/000/000/000 ریال) و سهم بودجه تملک دارایی سرمایه­ای 55 درصد (به مبلغ 5/000/000/000/000 ریال) و تملک دارایی مالی 2 درصد (به مبلغ 200/000/000/000 ریال).
* همچنین مقرر شد؛ جزئیات بودجه سهم بودجه هزینه ای، تملک دارائی های سرمایه­ای و تملک دارایی مالی، در جلسات آتی مورد بررسی قرار گیرد.
ـ بررسی اعتراضات فرمانداری شهرستان رشت به مصوبات شـورا با موضوعاتی به شرح؛ 
ـ کمک مالی 5/7 میلیارد ریالی (5/4 میلیارد ریال نقدی و 3 میلیارد ریال غیر نقدی) شهرداری رشت به هر یک از دو باشگاه فوتبال سپیدرود و داماش.
ـ تقسیط مطالبات مبلغ000و792و895ریالی شهرداری از خانم گودرزوند (همسر آقای نوروزعلی خسروی ـ همکار بازنشسته شهرداری رشت).
ـ انعقاد تفاهم نامه فی ما بین شهرداری رشت با بانک قرض الحسنه مهر ایران.
اصلاح برخی مواد جایزه تشویقی سال 98"؛
مساعدت مالی به آقایان؛ حسین فرهی و بهنام تیماسی.
ـ طرح "تغییر نام میدان مصلی به میدان سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی".
ـ طرح "واگذاری ساختمانی به نام سردار شهید قاسم سلیمانی به کانون وکلا و ... جهت ارائه خدمات معاضدتی به شهروندان".
ـ کمک مالی به آقای حسن اسماعیلی .
ـ بازگشایی بلوار شهید کوچکی.


 مصوبات دی و بهمن ماه 1398 شورای اسلامی شهر رشت در قالب صورتجلسات (جهت دریافت روی لینک های زیر کلیک کنید )

 صورتجلسات دی و بهمن ماه 1398 شورای اسلامی شهر رشت در فرمت word با قابلیت جستجوی مصوبات

 

 صورتجلسات دی و بهمن ماه 1398 شورای اسلامی شهر رشت در فرمت PDF

 
 
تاریخ به روز رسانی:
1398/12/22
تعداد بازدید:
1738
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal